Červen 2010

Juji Nunokawa a Ryo Kunihiko na Animefestu 2010

9. června 2010 v 20:54 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Letos jste mohli v Brně na Animefestu zažít nevídanou věc. Jedním z vrcholů samotného conu byla návštěva Jujiho Nunokawy, prezidenta studia Pierot, které je zodpovědné především za převod Naruta a Bleache na televizní obrazovky. Přednáška se jmenovala "Neznámá zákoutí výroby anime Naruto". Kdo přednášku zažil ví, že to byl velice příjemně strávený čas. Také díky tomu, že si pan Nunokawa sebou přivezl i svého přítele a spolupracovníka - skladatele Rya Kunihika. Z přednášky házím pár nekvalitních fotek, ale pro představu stačí. Na konci článku taky přihodím mobil video, kde Kunihiko zahrál čerstvou skladbu inspirovanou samotným Brnem. Video natáčela moje dobrá kamarádka Calwen...její galerii na devartu můžete najít TADY.

Juji Nunokawa
Sám Juji Nunokawa osobně:-)

Juji Nunokawa
Nunokawa vysvětluje jak postupně vziká jeden díl Naruta.

JujiNunokawa
Juji Nunokawa představuje svého přítele a skladatele Rya Kunihika

Juji Nunokawa a Ryo Kunihiko
Kunihiko, Nunokawa uprostřed přednášky

Ryo Kunihiko
Sám Ryo...chápete že tomu chlápkovi je padesát???

Ryo Kunihiko
Virtuóz při akci - nezapomenutelné...viz video níže


Pata, pata, pata...PON

8. června 2010 v 20:16 | Sykysan |  TVORBA
Dnes sem házím další příspěvek do Tvorby a znovu to bude video. Vzniklo za stejným účelem jako Final Fantasy snímek, ale bylo s ním nesrovnatelně víc práce. Jelikož je vytvořeno na motivy hry Patapon(vyšla na PSP) bylo potřeba zapojít o to víc mozkové závity. Ti kdo hru znají a hráli ji si asi teď klepou na čelo a ptají se, jak by šlo na tuhle hru vytvořit video s herci. Mno poradím vám jen, abyste se na něj podívali a samy už pochopíte:-) Mýslím, že je díky rekvizitám, make-upu  a "digitalním efektům" dost povedené a vtipné.

PON
PS - i zde jsme po dotočení začali uvažovat nad pokračováním. Spíš by se to dalo nazvat rebootem nebo reimaginací. Už by to neměl být mockumetary, ale regulérní historická fantasy:-D
...a ano, ten přiteplený voiceover je můj hlas...

FFFFFFF

7. června 2010 v 12:18 | Sykysan |  TVORBA
Než začne být blog opravdu aktivní tak sem nejprve nastrkám různou tvorbu co jsem buď já osobně nebo s přáteli za ten čas nastřádal a nějakým způsobem se otřela o Japonsko. Myslím, že nikdo z vás nebude uplně mimo když napíšu "FINAL FANTASY". Něco pro otaku po celém světě naprosto nepřehlédnutelného. Ostatně práve tahle hra u nás údajně rozjela otaking. Nebude tedy překvapením, že první má(naše) chlouba bude desetiminutové video natočené právě na motivy této hry. Pokoušeli jsme se s ním zvítězit v jedné soutěži, takže podléhalo určitým kriteriím. Úkolem bylo vytvořit video do deseti minut na motivy libovolné hry co někdy vyšla na Play Station.

Video samotné je nejvíce inspirováno hlavně devátým dílem, který je pro nás taková srdcová záležitost. Ty co hru nehráli a ani nemají ponětí o co v ní jde nebo jaký herní žánr to je upozorňuju, že si tím pádem video moc neužíjí a nejspíš jim příjde jako režírované Davidem Lynchem. Možná budou zmatení i FF hráči protože jsme bohužel museli vystříhat celou polovinu natočeného materiálu abychom se vůbec vlezli do stopáže. Věřím ale, že video je natolik srozumitelné, že si ho užijete. Natáčení probíhalo po jeden víkend, ale vymýšlením nápadů a scénář jako takový jsme probírali snad měsíc. Bohužel v samotném filmečnu neuvidíte ani 10% z toho co všechno jsme vymysleli. Později padl nápad, že bychom mohli FF svět obohati svým vlastním a natočit regulérní fanouškovský film. Uvidíme jak to dopadne a pokud se opravdu začne natáčet, tak se o tom budete dozvídat právě zde. Tak dost keců a teď už konečně samotné video.

Final Fantasy Fiction From Fans For FunPS - tímhle videem se vám vlastně i oficiálně představuji. Hraji v něm citově nejistého, ale inteligentního a statného muže, který se vydáva do nebezpečného sklepení což je vlastně metafora hlédání sama sebe v hloubi své duše...ne kecám...jsem ten tlustej s dlouhyma vlasama co jde do sklepa pro colu...

Dál  můžete vidět ve videu mého dobrého přítele Motiho, který je milovníkem japonska stejně jako já a tento link vás zavede na jeho Blog vycházejícího slunce!

Eee-too...jak bych to jen začal...

6. června 2010 v 9:10 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
usměvavá chiyo
Před nedávnem (těsně po skončení Animefestu s číslem 2010) jsem se pln eufórie rozhodl být opravdu aktivním otaku. Celou dobu jsem to tak nějak flákal, pořádně ani nevěděl co to obnáší a jen se válel před obrazovkou a koukal jak se z Naruta stává žába. Jak bych to jen začal? Jak být tím správným otaku, nebo lépe: jak být tím správým milovníkem japonské kultury? Odpoveď je docela jednoduchá: chce to plán. Tak jsem si ho tedy sestavil...Plán! Můj osobní, malý, nadějemi prosáklý, skrz naskrz japonský plán. Obsahuje položky jako "Najít si cosplay", "Přečíst alespoň jednu knihu od japonského autora", "Pořídit si kimono", "Sestříhat AMVčko"...vlastně každodenní rutina každého otaku. Nebo ne? Jaktože? Co mi to ten hintzu na přednášce říká? Mužská část otaku scény není aktivní? Ale vždyť já jsem. Přece jsem si nakreslil a vybarvil Narutovu fotku na občanku! Nakreslil jsem usměvavou Chiyo(popravdě vypadá spíš vyděšeně)...vždyť mám přece PLÁN!!! Ve světle těchto šokujících informací bylo jasné co bude dále následovat. Založím blog. Budu úžasný a fantastický otaku. Lidi na ulici mě budou zastavovat a ptát se "To jsi ty? Ten co nakreslil vyděšenou Chiyo?" a já jim budu odpovídat "Ano, to jsem já, Sykysan! Tohle jméno si zapamatujte, budete ho potřebovat." A potom vytasím svou katanu, rozsekám veškeré pochybnosti a zmizím v záplavě okvětních lístků sakury. Tak jsem tady. Připraven všem ukázat, že to jde docela snadno a že je to velká zábava. A tímto vás taky vyzývám. Rozpalte své domény, povysávejte blog a utřete prach ze svých klávesnic. Vyhlašuji zlatý věk českých otaku. Ještě světu ukážeme jak se to dělá!!!

PS - pravé kimono stojí nejmíň 50 000.........................a sakra.
SEO