Červenec 2010

Advík 2010: Den druhý

30. července 2010 v 15:43 | Sykysan |  REPORTY
o docela kvalitním spánku mne můj soused laskavě vzbudil a společně jsme zamířili do napodobeniny sprch v prvním patře. Proběhla napodobenina hygieny a hurá na snídani. Proběhla napodobenina snídaně a šup na program. Následuje chronologický výčet bodů programu kterých jsem se ve čtvrtek zúčastnil a moje dojmy z nich.


Advík 2010: Den první

29. července 2010 v 8:59 | Sykysan |  REPORTY
Nehodlám se tu rozepisovat o tom co je to Advík, protože každý kdo tohle čte by to měl vědět. Takže jak se sluší a patří přistoupím ke klasickému blogování.

Ráno jsem se probudil a hned se mi udělala vyrážka na mozku. Musel jsem totiž vstávat už ve tři hodiny ranní abych byl včas nastoupen na autobus Znojmo - Praha. Celé ráno bylo v duchu bezduchého plahočení po domě, na mou duši. Vlastně jen o pár hodin dřív jsem viděl čtvrtý díl Highschool of the Dead a přišel jsem si jako ta zombie. Vlastně se těm živým mrtvým nedivím. Celej den bezdůvodně šourat nohama...to bych byl taky nasranej. Když jsem se napůl v komatu dostal na zastávku, už zde na mě čekal můj sekundant. Půlku tříhodinové cesty jsme prokecali, půlku prospali. Nic jakože převratného. Na Flórenci jsme pohodlně nasedli na metro a hurá do Háje.Na místo konání Advíku jsme se dostavili hodinu předem a čekali asi jen tak 270 miliard hodin, než se na nás dostala řada při registraci. Na pohodlném trávníku jsme vystavěli své plátěné vily a pomalu startovali pokukovat po prvním programu. Následuje chronologický výčet bodů programu, kterých jsem se zůčastnil a moje dojmy z nich.


Jsem Ninža z druhého patra

21. července 2010 v 19:44 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
ninža
Nemyslím si, že bychom se jako česká komunita otaku nějak zásadně lišily od světa. Plaveme si v průměném rybníčku otakingu a píšeme na své důležité blogy. Jezdíme na cony a užíváme plnými doušky japonskou duši. Máme však něco co jinde na světě nemají. Máme Vlastu Svobodovou a její životní dílo: NINŽA z druhého patra. Kniha která pobouřila snad všechny narutardy u nás. Vyvolana podobnou vlnu kontroverze jako Šifra Mistra Leonarda, přičemž pojednává jen o desetileté odvážné dívence, která nadevše miluje seriál Naruto. Narazil jsem na tuhle "kauzu" náhodně na jiném blogu a okamžitě mě to pohltilo. Lidi na jistém knižním webu rozpoutali flame o tom, že tahle dáma znehodnocuje Naruta. Problém tkvěl hlavně v tom, že autorka sama pořádně neví o čem píše. Komolí jména postav, souvislosti a holá fakta. Já byl  opravdu zklamaný reakcemi na tuto knihu. Každý si přišel nekriticky kopnout. Každý musel vyjmenovat znova a znova chyby které autorka nasázela. Každý se musel chovat jako neurvalý šimpanz. Úplný hon na čarodějnici. Přitom je to pro nás přece neskutečný poklad. Naruto inspiroval starou spisovatelku k napsání knihy!!! Bohužel všem unikla pointa. Z Naruta se stal v jedné útlé knížečce vzor pro všechny děti a jak na to zareagujeme? Jako sebestřední idioti, kteří sežrali moudrost světa, všude to znají a od všeho mají klíče. Ano, kniha obsahuje úsměvné zápletky, nepřesné informace a gramatické chyby, ale poskytuje jednoduché poselství - zlepšovat se a být dobrý je správné. A fanoušci pro samé stromy neviděli les. Popravdě se za tyto "fanoušky" Naruta stydím. Místo článku o Ninžovi tu měl být jiný...o tom jak se do Naruto anime mnoho lidí naváží, chtěl jsem se nás milovníků Uzumakiho zastat. Ale po přečtení těch reakcí jsem dospěl k názoru, že si to vlastně nikdo z nás nezaslouží. Měli bychom být za takové dílo vděční...nikde na světě nic podobného nemají a nikdy mít nebudou. Samotná kniha je něco tak neskutečně rozkošného, že to ani není možné. Guilty pleasure jako prase. Mám chuť se s autorkou pomazlit jako se štěňátkem. Kdo by tušil, že žena přes osmdesát dokáže napsat tak skvostné dílko. Desetiletá hrdinka používá důchodcovské fráze jako na běžícím páse což je vpodstatě hrozně vtipné. Určitě lepší než kdyby se křečovitě snažila napodobit mluvu dnešní mládeže. Mám dokonce pocit, že se autorka se svou hrdinkou zcela ztotožňuje. Je to celé tak neskutečně čisté a nevinné, že protě nemám srdce se na ni zlobit. Pro mě je to diamant. Ne však vybroušený, ale přirozeně vzniklý oblázek. A já se hrdě prohlašuji za pravého Ninžu z druhého patra, protože věřím, že pracovat na sobě a nikdy se nevzdávat je moje cesta ninži.

PS - nascanovanou knihu si můžete stáhnout zde!

Manga ve fotografii

12. července 2010 v 10:11 | Sykysan |  TVORBA
Nedávno jsem zaslal fotku do soutěže firmy Zoner Press. Narozdíl od Animefesťáckých klíčenek doufám v umístění na bedně vítězů. Netroufám si doufat v první místo a nepředpokládám ani druhé, ale třetí by mě velice potešilo a stačilo by. Ceny jsou pro nás otaku opravdu hodnotné...ve hře jsou totiž mangy. Manga je taková zvláštní věc, v České republice skoro nedosažitelná. Proto kvituju snahu Zoner Press ji zavést do českých knihkupectví. I když jsou to zatím jen pofidérní tituly, rozhodně se pro nás z globálního hlediska vyplatí je kupovat. Čím větší zájem bude, tím lepší mangy u nás budou k dostání. Ale to jsem odběhl od soutěže samotné. Tento článek samozřejmě slouží jako oslava Sykysana a jeho fantastické fotky. Pokud se vám líbí, hlasujte pro ni prosím. Je to Snímek-2. A vlastně pro ni hlasujte i když se vám nelíbí. Vystaveny jsou  všechny soutěžní fotografie na webu brněnských otaku kde pro ně budete moct hlasovat až do 9. srpna. Každopádně je to další kousek do mé tvorby a nejspíš k této přifotím nějaké sestřičky a udělám sérii fotografií popisující život otaku v ČR.

Tak a zde se kochejte:
Manga Foto

Oto-san...nejlepší táta na světě

11. července 2010 v 17:26 | Sykysan |  TVORBA
Po dlouhé odmlce další jeden příspěvek do Tvorby. Dnes se budu chlubit o něco víc, protože jde o obrázek, který jsem dělal speciálne do Soutěž na stránkách Animefestu. Pro některé z vás určitě známá jako "Festovní přivěsky". Posílal jsem to tam jen jako hec, že bych se měl nějak zapojit do komunitních aktivit. V soutěži jsem nevyhrál, ale velkou radost mi udělalo že i tak byl můj obrázek vybrán mezi "nejlepší klíčenky". V podstatě to znamená, že jsem fantastický umělec, obrovská osobnost a celkově jsem tak nějak hrozně úžasnej.

Tak teď k obrázku samotnému. Na něm můžete vidět jeden z mých nejoblíbenějších charakterů z anime vůbec. Oto-san (ve světe taky známý jako Chiyo's Dad). Kdo kouká nebo má za sebou anime či mangu Azumanga Daioh, mi dá určitě za pravdu, že je to extrémně vtipná postava - nebo lépe řečeno se objevuje v extrémně vtipných scénách. Na konec přikládám v těchto vedrech něco na schlazení. Sněhuláka který může, ale nemusí připomínat Oto-sana.
Kurva-neser-me

PS - pokud by chtěl někdo zaslat obrázek ve větším rozlišení tak zde zanechte e-mail...milerád se o něj podělím:-) a především napište ti co máte klíčenku s mým obrázkem jak vám slouží:-)
SEO