Advík 2010: Den první

29. července 2010 v 8:59 | Sykysan |  REPORTY
Nehodlám se tu rozepisovat o tom co je to Advík, protože každý kdo tohle čte by to měl vědět. Takže jak se sluší a patří přistoupím ke klasickému blogování.

Ráno jsem se probudil a hned se mi udělala vyrážka na mozku. Musel jsem totiž vstávat už ve tři hodiny ranní abych byl včas nastoupen na autobus Znojmo - Praha. Celé ráno bylo v duchu bezduchého plahočení po domě, na mou duši. Vlastně jen o pár hodin dřív jsem viděl čtvrtý díl Highschool of the Dead a přišel jsem si jako ta zombie. Vlastně se těm živým mrtvým nedivím. Celej den bezdůvodně šourat nohama...to bych byl taky nasranej. Když jsem se napůl v komatu dostal na zastávku, už zde na mě čekal můj sekundant. Půlku tříhodinové cesty jsme prokecali, půlku prospali. Nic jakože převratného. Na Flórenci jsme pohodlně nasedli na metro a hurá do Háje.Na místo konání Advíku jsme se dostavili hodinu předem a čekali asi jen tak 270 miliard hodin, než se na nás dostala řada při registraci. Na pohodlném trávníku jsme vystavěli své plátěné vily a pomalu startovali pokukovat po prvním programu. Následuje chronologický výčet bodů programu, kterých jsem se zůčastnil a moje dojmy z nich.AMV workshop: K tomu ani vlastně nevím co napsat. Technika nějak selhávala a tak se nedostalo na přímé osaháni si programů. Ale sympaťák Wolfii docela pohodově i když zmateně situaci zvládal. Dost neomalené bylo chování většiny přítomných. Nejspíš si spletli workshop AMV s workshopem hlasitého smíchu a otravného mluvení. Jelikož mě čekal další program, z workshopu jsem odcházel v půlce, ale poměrně spokojen, protože jsem vpodstatě dostal co jsem očekával. Zasvěcení do základů stříhaní v editoru.Historie a vývoj RPG a roleplayingových stylů: Přiznám hned na začátku, že jsem vlastně ani pořádně nevěděl o co jde. Čekal jsem že to bude přednáška plná Final Fantasy a Persony. Pravda byla opravdu míle daleko. Šlo totiž o určitě všem známé "dračáky" a jiné divadelní představení. Hned na začátku si nás přednášející Sirien proklepl a zjistil jak na tom jsme. Jsme na tom s těmito RPG teda hodně špatně. To ho ovšem vůbec nerozhodilo a rozjel fantastické vykládání o tomto fenoménu. Vůbec by mě nenapadlo, že by mě téma klasického role playingu mohlo takto zaujmout. Klobouk dolů. S těžkým srdcem jsme v polovině přednášky odcházeli, ale jiný programový bod nám zněl až moc lákavě abychom jej vynechali. Absolutně jsme neměli páru jakou chybu to děláme.

Ranné Japonsko: Katastrova srovnatelná jen s...vlastně s níčím se to srovnat nedá. Zde vám teď nabídnu kompletní přepis celé přednášky:
Eee...no takžé...ehm...jako...jo...to bylo tak nějak...jasně a nóóó...hm...tohle a...Soka to jako tohle...no...a eee...já teda v Japonsku nikdy nebyl...nooo...a tady je jako obrázek...eee...ehm...
nooo...tak děkuju, že jste přišli...
Siriene promiň...už z tvých přednášek nikdy neodejdu dřív.AMV soutěž: Tohle jsem nesl s těžkým srdcem. Na AMV jsem docela vysazený na všech conech. AMVčka beru vážně. Rád je sleduju, rád je rozebírám, mám je jednoduše rád. Tady jsem však tvrdě narazil. Promítat AMV se zvukem z notebooku? Co to má znamenat? Ochudili tvrdou práci všech zúčastněných o celých 50%. Nehledě na to, že kvůli technickým problémům, které mají na starosti organizátoři, bylo neprávem vyřazeno několik výtvorů. Prostě je vůbec nepustili. Byla by to do nebevolající ostuda nebýt Wolfiiho, který elegantně uváděl a komentoval každé z AMV. Zklamání.

Čítárna:(v čítárně jsme byli v průběhu dne několikrát) ...ale tohle je véééélice příjemné místo! Osobně nejsem až tak zdatný nebo vášnivý čtenář mangy (jsem zaměřený spíš na anime), ale k tomuhle jsem nemohl přistupovat vlažně. Tichá místnůstka se stovkami svazků mangy jen a jen pro mě!!! Nevěděl jsem po čem dřív skočit. Sailor Moon, Love Hina, Air Gear... navíc jsem narazil na velice zajímavou mangu o které jsem do té doby vůbec nevěděl. Její název zní infinite RYVIUS. Pokud s ní máte někdo zkušenosti tak budu rád za každé doporučení.Laser Game: Nečekaným zážitkem dne byla jednoznačně tahle raritka v herní sekci. Naprosto náhodně jsem chodil od místnosti k místnosti. Tady Tekken, tady Guitar Hero, tady Sing star a tady...co to je?...něco velice podezřelého a na mě blikalo z velké černé bedny v místnosti plné černých kvádrů. Společně se mnou a mým sekundantem do místnosti vstoupily dvě velice sympatické dámy a nám všem bylo provozním týpkem nabídnuto se postřílet. Jo, laser game je naprosto fantastická, luxusní odreágovačka v airsoft stylu. Jen bez pichlavých střel. Nebudu se tu o tom dál rozepisovat, protože všem doporučuju tam zajít a nechat se překvapit. První patro herní sekce vzadu.
Sexualita a tabu moderní doby: Docela hezkým zakončením byla tahle rozverná přednáška. Byl prostor i pro názory "z hlediště". "SEB"astian je vtipný showmen, ví o čem mluví a sám to má nejspíš v hlavě dobře poskládáné...ale je to prostě úchyl:-)

PS - gramatické a stylistické chyby budu opravovat až po Advíku, zatím se budete muset spokojit s tímto:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nya-chan Production Nya-chan Production | E-mail | Web | 23. července 2011 v 22:34 | Reagovat

Sice pozdě, ale okomentuji (holt Advík nemá agregaci blogčlánků jako Aki nebo Animefest.

AMV linie byla celá zmatená a unavená, jelikož jsem týden před Advíkem dolaďoval systém registrací. Jsem rád, že se i tak líbilo.

K AMV soutěži se nedá nic podotknout, vypustil jsem pro ni duši propagací, sháněním pěkných cen a trofejí, komunikací s přihlášenými... a tohle jsem tedy taky nečekal. Opravdu ne. Holt na každý con mít svého devyxe :)

Snad to letos výjde lépe. V AMV soutěži mám jen příspěvek (navíc bude mít plátno i ozvučení, ohoho) a jinak jsem se pustil jen do přednášek :)

A díky za nostalgický report! (Byť ta nostalgie je nechtěná :D )

2 Sykysan Sykysan | 24. července 2011 v 8:57 | Reagovat

[1]: Tak změna prostor lecos slibuje. Tvoje promítání nej AMV v Zahradě na Aki 2010 bylo výborný, tak snad ten sál využijí co nejlépe:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO