Srpen 2010

Advík 2010: Fotky

13. srpna 2010 v 11:54 | Sykysan |  REPORTY
Jak jsem slíbil, vhazuji sem pár droptů fotek co se nevešly do reportů. Je jich opravdu jen trocha, ale víc netřeba. Na netu jsou fotky z Advíku k dostání po tunách, takže nebudu další tunu přihazovat. Toto je Advík, jak jsem ho zažil já. Takže na něm mimo jiné uvidíte mě a mé přátele. Tak jdeme na to.

Odjezd - na to že bylo pět ráno jsme já a můj sekundat byli překvapivě fit.

Tramtadadááá...

11. srpna 2010 v 21:19 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
11. srpen...cože jsem to měl toho 11. srpna udělat? Na co jsem to jenom zapomněl .....MANGA....ZONER...SOUTĚŽ!!! Plný trémy jsem okamžitě skočil na web brněnských otaku...a bylo to tam. Vyhlášení vítězů! Pomalu a odvážně jsem scrolloval dolů po stránce. První místo jsem nezískal...pochopitelně. Na druhém místě jsem se taky neumístil...pochopitelně. Ale co TO VIDÍM!!! Neskutečná radost přátelé. Má fotka se umístila na fantastickém třetím místě! TAK ZÁVIĎTE!

A nebo ne! Jelikož si můžu vybrat zboží ze ZP v hodnotě 600Kč tak rozhodně obdaruju i někoho z vás. Chtěl bych vybrat jednu mangu a tu nabídnout jako výhru v oficiálně první soutěži na blogu Japonského plánu. Pokud tedy někdo na můj blog chodíte, prosím ozvěte se v komentářích, jestli byste se do soutěže zapojili a kolik vás asi tak vůbec bude. Při nízké účasti by se eventuelné soutěž posunula o pár měsíců. Tak se rozmyslete a já si jdu dál užívat své úžasnosti a velkoleposti.


popcannanAdvík 2010: Bilance

6. srpna 2010 v 12:03 | Sykysan |  REPORTY
Na mnoha blozích a v mnoha diskuzních fórech jsem četl, že nejlepší Advík je vždycky ten první. Můj první Advík byl stěží dobrý. Jsem rozmazlený? Není normální chtít po organizátorech aby organizovali a po přednášejících aby přednášeli? Ve všech směrech jsem "z toho legendárního" Advíku na rozpacích. Největším kazem Advíku, který z něj dělá neprofesionální a lacinou(bez ohledu na finance) akci je fakt, že na Advíku může přednášet úplně každý. Myslíš si, že máš co říct? No tak honééééém, v power pointu umí přece každý hlupáček. Je uplně jedno, že o přednášení vůbec nic nevíš a že sis to nezkusil ani před zrcadlem. Ta přednáška vlastně ani není pro veřejnost, ale jen pro kámoše co na Advíku budou s tebou. Hlavně ji pojmenuj nějak moc zajímavě aby se na to lidi nachytali a ty jim mohl ukázat kolik orgů máš za kámoše. Trapnost největšího stupně. Díky bohu za lidi co mají soudnost a buď si přednášku opravdu pracně připravili nebo prostě nepřednášeli. Další negativum jsem zmiňoval už v předchozích reportech. Lidi co se vám stalo, že máte takovou potřebu se předvádět? Advík by měl být místo kde budeme jako komunita a né jako jednotlivec co se přišel komunitě ukázat. Posledním negativem které zmíním(né že by jich bylo tak málo, ale rozepisovat je všechny by mi zabralo celých 5GB co tu mám) je neschopnost lidí přijít včas na přednášku. DVEŘE VE ŠKOLÁCH TOTIŽ VRŽOU!!!!! Být přednášejícím tak vás všechny nakopu do prdele. Opravdu jsem nechápal, jak to můžou někteří vydržet. U mnohých přednášek se dokonce dveře snad ani nedovřeli, protože přicházeli další a další. Mít právo tak všechny ty lidi seřvu jak malý děcka. Neskutečná nevychovanost a důkaz toho jak primitivní jedinci se na Advíku pohybují (bohužel nejmíň polovina jich je z řad organizátorů...ano, ani organizátoři neví jak se chovat podle vlastních pravidel). Jiskru naděje ve mě zanechala beseda "Vývoj komunit a conů" kde se jeden z organizátorů vyjádřil v tom smyslu, že se bude do příšte Advík více uzavírat po organizační stránce a nepustí mezi sebe jen tak někoho. Smrdí to lehkou profesionalitou a takový smrad mi voní. Něco jako vlastní prdy.

Abych jen nenadával tak zmíním, že bylo fantastické se mít kam uchýlit. Skvělá Čítárna, bufet a všechny herní místnosti. Ze všeho nejvíc však můsím vyzdvihnout dvě konkrétní programové linie. Anime linie a Japonská RPG. Obě byly po programové stránce perfektní. Příjemní lidé ve vedení, profesionální přístup a především zodpovědnost. Nenechali svou linii uhnít jako mnozí jiní. Jim patří velká pocta, že udrželi Advík alespoň v průměru. A pokud pojedu na Advík i příští rok, můžou se těšit, že na jejich linie zajdu stoprocentně.

A teď v bodech:
Nejlepší přednáška: Zahájení RPG linie + RPG a videoher obecně - bez debat.
Nejhorší přednáška: Japonský/český otaku - rval se o prvenství i s Ranným Japonskem a Enviromantálními prvky v anime, ale k výhře mu dopomohl hlavně nesnesitelný projev přednášející
Nejlepší zážitek: Seznámení se s Yuffie - Vedoucí linky JRPG je dar z nebes. Usměvavá, inteligentní a vtipná éterická víla vybarvila šedý Advík nejen mně. Za zmínku také stojí Laser Game.
Nejhorší zážitek: Jako projev mé bezmezné dobroty ho nezmíním a přispěju tak k lepšímu Advíku 2011.

A co dál? V průběhu pár dní sem ještě nahážu malinko fotek co se nevešly do reportů a připravuji taky recenzi Vějíře 2...těšit se taky můžete na nějaká videa:-)

Advík 2010: Den čtvrtý a pátý

3. srpna 2010 v 17:53 | Sykysan |  REPORTY
Jelikož jsem trávil většinu soboty a neděle pouzte v jedné z linek, nebude tento report chronologický jako předešlé, ale rozdělím jej na Japonské RPG a ty ostatní. Začtu "tím ostatním", protože to nejlepší se má dávat na konec.

Pár slov k tvorbě scénáře: Vpodstatě velice nápomocná přednáška. Jako taková neměla za úkol poučit nás o psaní komixových scénárů, ale spíš poradit jak a s čím vůbec začít. Proto kvituju doporučení velkého množství literatury. Dál nevím co bych dodal. Přednáška nebyla ani dobrá ani špatná. Ale díky aspoň za průměr.


Advík 2010: Den třetí

1. srpna 2010 v 20:20 | Sykysan |  REPORTY
Vstávání...hygiena...jídlo...Následuje chronologický výčet bodů programu kterých jsem se v pátek zúčastnil a moje dojmy z nich.

Haruhi taneček: Dnes jsem vlastně vstával jen kvůli téhle akci. Jako fanoušek Haruhi jsem u toho nemohl chybět. V tělocvičně vládla pozitivní atmosféra, kterou navíc podpořila vitální předcvičovatelka. Blbnutí jsem si velice užil, jen jsem byl strašně frustrovaný z toho, že jsem ani jednou choreografii nezatančil bez chyby. Ale nemylsím, že by to bylo mou nešikovností nebo neschopností předcvičovatelek naučit mě to, prostě se jen nedá za dvě hodiny dokonale naučit tak zvláštní taneční sestavu.

SEO