Advík 2010: Den čtvrtý a pátý

3. srpna 2010 v 17:53 | Sykysan |  REPORTY
Jelikož jsem trávil většinu soboty a neděle pouzte v jedné z linek, nebude tento report chronologický jako předešlé, ale rozdělím jej na Japonské RPG a ty ostatní. Začtu "tím ostatním", protože to nejlepší se má dávat na konec.

Pár slov k tvorbě scénáře: Vpodstatě velice nápomocná přednáška. Jako taková neměla za úkol poučit nás o psaní komixových scénárů, ale spíš poradit jak a s čím vůbec začít. Proto kvituju doporučení velkého množství literatury. Dál nevím co bych dodal. Přednáška nebyla ani dobrá ani špatná. Ale díky aspoň za průměr.Příběhy které stojí za zmínku: Přednáška kterou jsem měl podtrženou s vykřičníky ještě než jsem jel na Advík. Vzbuzovala velká očekávání a díky nicku přednášejícího byla i zárukou kvality. No, podle toho jak jsem se na přednášku těšil, tak taky dopadla. Hintzu považuju za jednu z největších osobností otaku scény a tak jsem naivně předpokládal, že další z jeho přednášek bude bomba! Všechno jsem si ale zavinil sám. Přednáška se nesla v duchu Minidoporučení Anime linie a nic moc přidané hodnoty nepobrala. Hintzu vybral pro doporučení zajímavé a někdy neprávem zapadlé tituly. Příjemným projevem je předal přihlížejícím a to byl konec. Jak říkam, těšil jsem se na něco co vůbec nebylo v anotaci.Kompozice komixu: Přednáška srovnatelná s tou scénaristickou. Nic extra nepředala, ale ztráta času to taky určitě nebyla. Nejdůležitější část bylo především rozkládání a rozebírání ukázek na kterých se nejlépe ukáže jak která kompozice nejlépe funguje. Mohla to být přednáška lépe zvládnutá. Nějaké základy o zlatém řezu a vůbec základní zákonitosti kompozice být zmíněny mohly. Bohužel na něco takového hodinová přednáška nestačí.

Křest Vějíře: Příjemná akce. Moderátor měl pro každého přitomného tvůrce předem připravené otázky, takže nedošlo k mnoha trapným chvilkám ticha. Každy v krátkosti řekl jak probíhala práce či spolupráce a nic světoborného se nedělo. No a při autogramiádě jsem si na svůj Vějíř 2 ukradl pád podpisů.Japonská RPG

Zahájení RPG linie + RPG a videoher obecně: Lidi já nemám slov. Na Advíku se objevila osoba, která měla dokonale připravenou přednášku a dokonce znala obsah té přednášky...a moment, to ještě není konec!!! TA OSOBA DOKONCE TU PŘEDNÁŠKU DOKONALE ODPŘEDNÁŠELA!!! Bohyně o které píšu se jmenuje Yuffie a zasloužila by si mezi otaku velké uznání. Na Advíku jsem něco tak profesionálního, ale přitom přátelského a pozitivního nezažil. Yuffie se neztrácela ve vlastní práci, byla schopná kontrovat případným poznámkám z publika a při tom všem ješte k přednášce samotné přihodit pár osobních zkušeností či rad. Celou tu hodinu jsem na ni zíral s úžasem a hltal od ní informace. Jednoznačně nejlepší přednáška celého Advíku 2010.

O sérii Final Fantasy: Na přednášce jsem byl sice jen půl hodiny, ale nepamatuju si zhola nic. Jen třpytivou světlohru zipů na ledvince přednášejícího. Když jsem se potom dozvěděl, že přednáška měla na jiném conu 7 hodin šel jsem do mdlob. Lituju všech co se jí na Storyconu zúčastnili. Jejich olezlé kostry zůstanou v našich srdcích.

Nejlepší díl Final Fantasy: Výborný nápad na besedu, bohužel né moc dobře zvládnutý. Hlavním negativem byla absence aspoň základní osnovy. Celá beseda se táhla odnikud nikam. Kvůli zapojení všech návštěvníků se navíc zvrhla jinými směry. Neříkam, že se za hodinu vybere jednoznačně nejlepší díl série, ale aspoň mohla beseda samotná stimulovat k objektivnímu přemýšlení. Což se nedělo. Pro příště by bylo dobré připravit základní sérii otázek nebo alespoň vymezit "nejoblíbenější díl"(srdcovka) a "objektivně nejlepši díl"(např podle technických náležitostí, scénáře atd). Malinko promarněná šance na pěkný zážitek.

Nakresli si svého Clouda: V lince samotné neskutečně svěží nápad. Vše je obsaženo v názvu. Přijď a nakresli si svého Clouda. Možná za to dostaneš cenu. Chvilku jsem se rozmýšlel jestli tam opravdu jít. Kreslit vůbec neumím. Ale znělo mi to tak hrozně vtipně, že jsem prostě musel. Což se mi nakonec i vyplatilo. Za svého Clouda v hroznýšovi jsem dostal speciální ocenění a mohl si tak vybrat Persona 4 plakát a placku se Shinigamim(Soul Eater). Radost byla tak veliká, že jsem se musel s Yufiie (která vítězné obrázky vybírala) vyfotit.Západ versus východ: Konzolové války. Co k tomu dodat. Vzneslo se pár pro a proti. Nebýt jistého hnidopicha co si přišel jen zarýpat, že Final Fantasy neni RPG, by to mohla být i příjemná přednáška. Avšak nic světoborného by se ani tak nekonalo. Ale v záplavě advíkovské podprůměrnosti je i lehký nadprůměr oázou.

X věcí, které nás na RPG a videohrách štvou: Díky Yufiie velice vtipná přednáška. Shrnuty asi největší videoherní neduhy se kterými měl každý hráč nějakou zkušenost. I protažení přednášky o celých 30 minut je důkazem zajímavosti a kvality celkově. Nemám co bych dodal. Bylo mi na této přednášce příjemně.

Top Ten Summony z Final Fantasy: Yuffiin osobní výběr těch nejlepších Summonů z FF, který se však nepřekvapivě kryl s všeobecným vkusem všech přítomných. Další ze zábavných a nenáročných přednášek. Yuffie doplňovala samotné Summony mytologiemi ze kterých pochází nebo kterými jsou inspirovány. Moc zajímavé nakounutí do světů Final Fantasy a motivů jejich tvůrců.

Tím končí můj Advík 2010. Cesta zpět byla klasicky unavená a nezajímavá. Během pár dní se budu snažit vytvořit i celkovou bilanci celého Advíku. Pořádně s odstupem a chladnou hlavou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO