Listopad 2010

Blíže k plánu...

29. listopadu 2010 v 17:10 | Sykysan |  PLÁN
blize1

Vy všichni čtyři lidi co sem občas chodíte jste si nedávno mohli všimnout nepatrné změny vlevo ve volitelném menu boxu(pod kolonkou "rubriky"). Tam visí od počátků tohoto blogu tajemný, nic neříkající PLÁN. Zatím deset bodů, z něhož jsou teď dva přeškrtnuté. Je to něco jako nákupní lístek. Odškrtávám si jednotlivé položky mé otaku aktivity...mléko, máslo, manga. Jedním z odškrtnutých je můj plán zúčastnit se alespoň jedné z přednášek pořádaných brněnskými otaku. Toulky japonskou kulturou, výborný projekt ve spolupráci s mahenovou knihovnou, překvapily hned úvodní přednáškou Studium v Japonsku. Přednášející Hana Dušáková měla moc pěkně připravené celé hodinové povídání. Pro mě osobně hodně poučná přednáška nemající slabého místa. Byla "very educational" a často i vtipná. Co jsem se později dozvěděl od známého, tak byla hodně zbytečná pro lidi co o tom už nějaké ponětí mají. Z přednášky si neodnesli nic. Pak jsem si vzpomněl na neustálé blekotání jistých dam co seděli za námi, že ony "to už všechno znají" (taky měly potřebu to neustále dávat hlasitě najevo). Takže jsem musel dát nakonec těmto lidem za pravdu. Myslím si však, že přednášky z Toulek nejsou primárně určeny zrovna otaku komunitě, ale naopak nezasvěceným a působí celkově jako osvěta a zpestření. Osobně si nemám na co stěžovat a chystám se i na některé dálší přednášky z tohoto cyklu (kulturní specifika, mytologie, jak vidí Česko autoři mangy).
Další ze škrtnutých bodů plánu zní "Přečíst alespoň jednu knihu od japonského autora". Tento úkol připadl knize Murakamiho Haruki Norské dřevo. Nebudu se o tom moc rozepisovat. Recenze už je hotová, takže vás čeká někdy v příštích dnech.
Dále velice usilovně a rád pracuji na bodu plánu "Zúčastnit se co nejvíce soutěží na stránkách Animefestu". To je skoro práce na plný úvazek. Jen co skončí jedna soutěž (Anime kaštany - ve které jsem mimojiné získal třetí místo), začne další (Slož animefest). Navíc bylo dnes ohlášeno, že nás znovu čekají Anime sněhuláci a já osobně doufám i v Anime cukroví. Ví se také, že v únoru se bude ještě soutěžit o Animefesťácký kalendář. Zajímalo by mě jak to mají jinde ve světě, protože tohle je podle mě docela unikátní. Takhle se starat o své fanoušky celoročne to zaslouží velký respekt. Udržuje nás to neustále "zahřáté" a ve střehu a pro mě je to navíc velice příjemný koníček. Slovo "koníček" celkově dost vystihuje to jak vnímám svou otaku aktivitu. Je to čas, kdy se můžu 100% odreagovat, ale přitom to neberu na lehkou váhu, dokonce to rád beru vážně (asi proto si tak často stěžuju :-) ). Pokouším se to pojmout celkově. Od každého si něco uždibnout, ale zůstat u toho co sám zvládám. Chystám pár Fanfikcí, pár AMV, zvládnu něco uvařit, ale nehrnu se do cosplaye (hlavně 1. neumím šít 2. nejsem zrovna ideální postavy), přesto si ale cosplay hledám. Protože, bych k tomu chtěl aspoň přičichnout. Stejně tak se nehrnu (narozdíl od mnohých jiných) do přednášení za každou cenu. To myslím napadne každého, zkusit sestavit přednášku(i mne a kolikrát). Ale je důležité si uvědomit, jestli na to máte a pokud si řeknete že ano, tak to i dotáhnout do konce a neztrapňovat se polovičatostí jak se tomu velice často stává.
Mno dál k plánu. Také velice usilovně pracuji na splnění bodu "Mít 200 položek v Animelistu". To jde velice dobře. K dnešku se můžu pyšnit číslem 165. Jaká anime už mám za sebou můžete zjistit kliknutím na odkaz vpravo nahoře v záhlaví "My Anime List". Po splnění tohoto bodu se jen změní číslo z 200 na 400 a pojedeme nanovo. Taky se snažím "Vidět od každého anime žánru alespoň jedno anime". To se sice špatně posuzuje, protože co anime to žánr, ale nějak to určitě zaobalit půjde. Překonal jsem se dokonce a koukl na jedno hentai. Nebylo to nic jiného než legendární La Blue Girl. Moje odvaha je ale tak obrovská, že v nejbližší době sáhnu i po yaoi, abych pochopil co na tom ty BL holky vlastně maj (kdyby se tu náhodou nějaká objevila, rád si nechám nějaké dobré yaoi doporučit). Držte mi palce.
"Dohrát alespoň jedno JRPG " - mno. Abych to vysvětlil. Znáte Star Wars kida? Toho kluka co si s násadou na koště hraje na Darth Maula? Tak mně jdou hry asi tak, jako jemu kung-fu. V životě jsem dohrál asi tak 5 her. Z toho 3 byly multiplayer, jedna Pokémon Yellow a poslední jakási online flashovka s chibbi ninjou. Nedokážu popravdě dohrát ani "blbýho" Maxe Paynea. Před lety jsem se zasekl na schodech v duhém levelu a od té doby na tom místě umírám až dodnes. Bláhově jsem si tedy vybral na splnení tohoto úkolu Final Fantasy Crisis Core. S ovládáním bojují víc než s hlavním záporákem a osobně si myslím, že bych měl dostat nějaké zvláštní ocenení za to, že jsem se dokázal ztratit v Main Menu.
Tak takhle zatím probíhá můj otaku tréning. Věřím, že zvládnu dohrát alespoň jedno JRPG. Věřím, že mi yaoi nezpůsobí trvalé poškození duše, budu se poctivě snažit udělat co nejlepší AMV které zvládnu, cvičím si kreslení, abych se mohl znovu zúčastnit Festovních přívěsků, budu se účastnit co nejvíce otaku akcí a to všechno proto, že...být nejlepším otaku je moje cesta Ninži.

blize2

blize3

Prdel nebo piča piča

24. listopadu 2010 v 13:24 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Pobuřuje vás název tohoto článku? Popravdě by vůbec neměl. V těchto pár následujících odstavcích se vám pokusím vysvětlit proč.
Námět na tento článek mě napadl při stání ve frontě na brněnském Animefestu 2010. Pohrouženého do debaty o nekonečnu mě vyrušila dvojce typických otaku mladé generace (mohlo jim být kolem patnácti) svým rozhovorem o jedné mně neznámé anime postavě. O ní se jeden z dvojce (oblečen do cosplaye někoho z Bleache) vyjádřil jako o "Pěkně zpičené sračka kurevsky debilní machně do prdele co mysliš piča", na což mu druhý z dvojce přitakal slovy "Kurva to máš pravdu šulin kurva" Naprosto vyveden z vesmírné rovnováhy jsem poslouchal jejich slova dál:
"Díval ses včera na Bleache piča to byl zpičenej souboj do prdele"
"Kurva no jasně sračka na hovno kurva"
"Máti mě pak vyhnala do prdele, se dívala na tu zpičenou růžovou zahradu šulin"
"Kurva to kecáš piča kurva"
"Ty mi jako nevěříš piča nebo co piča"
"Kurva tak nepičuj kurva"


AKICON 2010

15. listopadu 2010 v 15:23 | Sykysan |  REPORTY
Stál jsem v sobotu 13. listopadu kolem desáté před dveřmi KC Zahrada v Praze a povídajíc si se svým sekundantem jsem přemýšlel jestli mě vůbec může Akicon s pověstí soukromnické ochlastávací párty něčím překvapit. Náznaku se mi dostalo o několik minut později. Organizátoři vpouštěli návštěvníky do budovy poměrně na čas! Co se to jenom děje? Další rána. Celé odbavení i se stáním ve frontě mně osobně trvalo asi jen minutu a půl. Začal jsem být čím dál tím nedůvěřivější. Dostal jsem se snad nějakou dimezionální trhlinou na brněnský Animefest? Po zkušenostech z letošního Advíku se přiznám, že jsem nebyl pražským conům zrovna nakloněn. Další facku jsem obdržel sekundu poté. Přivítal mě nádherně prosvětlený a přehledný interiér "zahrady". Ve středu átria se pěkně vyjímal stánek Zoner Press společne se stánkem Animefestu. O kousek dál skoro všem otaku známý prodavač plyšáků, přívěsku a dalšího nezbytného equipmentu. První dojem tedy velice kladný. Stále však zůstávala troška skepse na horší časy. Program jsme měli předem prozkoumaný a také pevně vybraný až do půlnoci, takže jsme nezaháleli a hned vyrazili do největšího ze sálů (pojmenovaného stylově Honšů). Zde nás totiž čekalo promítaní těch nejlepších AMV za poslední rok, pečlivě vybraných průvodcem této projekce Wolfiim. Jako vždy Wolfii elegantně a bez zbytečných keců uváděl jednotlivá AMV. Tato přednáška/promítání se překvapivě obešla bez technických potíží. Výběr samotných střihačských děl byl výborný a já se celou hodinu výsostně bavil.
SEO