Leden 2011

Otome Youkai Zakuro

24. ledna 2011 v 14:20 | Sykysan |  ANIME
Nedávno skončila zimní sezóna anime a s ní i malý klenot s názvem Otome Youkai Zakuro. Nedá mi, abych se s vámi nepodělil o takový skvost. Tento článeček neslouží jako recenze. Spíš jako doporučení pro lidi s podobným vkusem.

zau
Nacházíme se v alternativní verzi éry Meidži (Meiji). Liščí dívky(tzv. Youkai) s magickými schopnostmi jsou nuceny spojit se s mladými vojáky pod záštitou zvláštního pracovního poměru. Hrdinové jsou postaveni před nelehkou situaci. Zástupci militaristické armády se tu maji spojit se zástupkyněmi tradičního, ale lidmi odsuzovaného světa démonů s cílem vytvořit efektivní složku potírající nebezpečné paranormální jevy, což spočíva především ve zpívání jemného popěvku a rozseknutí démona mačetou napůl. Takovýto nápad vyvolává v okolí kontroverzi a tím výbornou půdu pro vyklíčení skvělého příběhu. Seriál stojí na pevných základech dualismu a kontrastu. Klasické rozdělení na dobro a zlo. I hrdinové jsou rozděleni do párů a sourozenecké vztahy tu též hrají stěžejní roli. Sporná by se mohla stát trojce Bonbori, Hoozuki a Ganryuu. Podle mě to ale naopak jen podporuje tuto kompozici. Bonbori a Hoozuki jsou dvojčata k nerozeznání, navíc se chovají úplně stejně a jsou nerozdělitelné. Takže nejenom, že mají silný vztah mezi sebou, ale taky každá zvlášť se svým pracovním partnerem. Dá se naopak říct, že vztah mezi dvojčaty a Ganryuu je dualismus na druhou.

zač

Jednou z dalších vymazlených věcí je fantastický timing humoru. Nachází se na nečekaných místech, ale trefí se přímo do černého. Nejroztomileji z toho vychází střet hrdiny Agemakiho s kouzelným světem. Budete se od srdce smát jeho postupně rozvíjejícího se vztahu s dvěma ozubenými dýněmi a opelichaným zajícem co si z krku vytahuje větev. Ale nejen humor je skvěle načasován. Události se sice dějí jak podle pravítka, přímo si můžete odšrtávat - úvod, zápletka, vyvrcholení, ale není to přímo na škodu. Pak tu však jsou ty malé přátelské a romantické momenty, které se proste musí vycítit. Nejde je vypočítat nebo nafalšovat. A takových momentů je v Otome opravdu hodně. Snad každá scéna kdy jsou Susukihotaru a Riken osamotě vám vykouzlí přiblblý úsměv na tváři a zahřeje po těle. Cítíte v tom sice každý druhý reverse harém, ale tady tomu opravdu věříte. Plastické a uvěřitelné charaktery jsou celkově výrazným rysem tohoto anime. Postavy mají motivy, jsou komplexní a neprotiřečí si. Dokonce i pocítíte to "něco" mezi hlavní hrdinkou Zakuro a jejím partnerem Agemakim. Ve velice intimních momentech budete svědky zrodu opravdové anime lásky...a to se počítá. Vizuálně je to velice líbezné, ale né křečovitě. Je to prostě součást světa ve kterém se děj odehrává. Technicky je Otome Youkai Zakuro vrcholem minulého roku. Animace i charakter design nemají téměř chybu. Nikde není vidět laxnost nebo nedostatek úsilí. Co považuji za hodně obdivuhodné je práce s digitálními efekty. Jsou použity tak citlivě, že si je často ani neuvědomíte. Různá poletující světýlka skvěle doplňují scény a vytváří specifickou atmosféru. Nebo například místo animovaného ohně je použit za pomocí klíčování opravdový oheň. Je neskutečne překvapivé, že to nepůsobí rušivě - opravdu to tam sedí. Chvilkami to naopak působí jako finančné náročná produkce. I když jsem se setkal spíše s názory, že Zakuro sluší 13 dílů, mně osobně to určitě nestačí. Nejmíň bych u tak komplexního světa očekával takových 26 dílů, uplně šťastný bych byl za nějakých 40 epizod. Je škoda tak pěkného konceptu nevyužít. Bohužel nějaké zvěsti o druhé řadě jsem nezaslechl, takže budu jen tiše doufat. Nemůžu jinak než doporučit, snad se na nás usměje štěstí a dočkáme se pokračování.

zade
zad
zaš
zao
zap
zat
zad
zas
zaj

Otaku no jutsu

14. ledna 2011 v 22:59 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Dobře...slibuju, že už nikdy nebudu koukat na streemovaný anime...!!!

otaku no jutsu

Sezóna 2011 - Zima - 2/2

13. ledna 2011 v 14:05 | Sykysan |  ANIME
Wolwerine: Mám docela rád východně-západní kolaborace. Animatrix, Gotham Knight nebo taková kill billovská vsuvka jsou podle mě výborné kousky, ale například na nového Iron-mana nemám po echu od svého sekundanta vůbec odvahu. Bohužel tentokrát vyšel los na mě. Stejně jako v Origin filmu udělali tvůrci z Wolwerina skautíka i zde. Vypadávají mu z úst věty, které by byly trapné i v knihách Rosamunde Pilcher. Kromě toho, že je to nudné k posrání, je to taky hloupé a ani ta akce za nic nestojí. Ztráta času.
wol


Level E: Mimozemšťané se skrývají mezi námi. Kdo by řekl, že se z této premisy může vyklubat gorteska! Hahaha. Hlavní hrdina, talentovaný baseballista, přijíždí do města kde se jeho talent dá zúročit. Jede se ubytovat, ale místo toho aby ve svém bytě narazil na nahou androidku, tak tam potká bišíka mimozemšťana s účesem hollywoodské herečky a obličejem...jiné hollywoodské herečky. Nejdříve svého nového spolubydlící odmítá, ale pak se nad ním slituje a nechá ho u sebe..."ale jen do zítra!". Chááápeme. ET příběh může začít. Jak už píšu výše, je to groteska skrz naskrz a je to přesně ten typ zběsilého humoru, který mám rád, takže můžu jen doporučit. Navíc se zdá, že to nabídne i zajímavý příběh. Animace ucházející, možná víc než to. U tohoto anime určitě zůstávám.
level


Kore wa Zombie desu ka?: Tak jo - hlavní hrdina je zombie, doma se stará o němou Nekromancerku (mám pocit, že jsem zrovna vymyslel nejdebilnější slovo) a k tomu všemu se k němu násilně nastěhuje mahou shoujo s motorovou pilou. Tvůrci si dali opravdu záležet aby se nedali postavy zaměnit. Ale přese všechny rozdíly mají něco společného...jsou to všichni totální imbecilní trosky. No a pak se ze zombie stane mahou shoujo a bude bojovat proti obřímu humrovi a......ne, vlastně se mi to nechce vysvětlovat. Zombie desu ka je eintopf ujetých scének nedávající smysl, naštěstí podpořený docela fajn animací. Vůbec nevím co si o tom mám myslet, takže mě nejspíš čeká druhý díl.
zomb


Cardfight!! Vanguard: Představte si to nejnudnější a nejzbytečnější anime..............a to je vlastně všechno.
card


Dragon Crisis: Hlavní hrdina Ryuji je, jak jinak, průměrným studentem z průměrným životem. To by ale nebyl animovaná postavička, aby mu do třídy nepříšla vyprsená sexbomba a neodtáhla ho "za dobrodružstvím". Posléze se objevuje jakási vyvolená co se mu pověsí na krk a nepustí. Vezměte špetku dobrodružství z Michiko to Hatchin, pár tajemství z Baccano!, několik archetypálních charakterů a máte poměrně snadnou představu Dragon Crisis. Není to moc originální, ale za to je z toho cítit jistota. A ze sezóny má DC rozhodně nejlepší opening i ending song.
cris


Mahou Shoujo Madoka Magika: Dost špatně se popisují reálie ve kterých se to odehrává. Nic co napíšu dostatečně nevystihne jak to je, ale dalo by se napsat - futuristický alternativní vesmír s nádechem funkcionalismu. Proti tomu kontrastující snový, "alenkovský", svět kde se odehrává další část příběhu. Co se příběhu týče, tak se zatím nedá moc o čem mluvit. Jsou tam holky čarodějky a bojují proti sobě. Zatím nic víc. Dost kolísavá kvalita animace, jednou přímo tragická jindy výborná. Zázrak se rozhodně nekoná.
magi

Asi se budeme muset nechat překvapit letní sezónou.

Sezóna 2011 - Zima - 1/2

9. ledna 2011 v 20:49 | Sykysan |  ANIME
Máme tu novou sezónu a jako správný otaku bych se o tom měl zmínit. Upozorňuji, že níže si můžete přečist mé názory na první díly nových anime a ne na celé série nebo jejich předlohy. Chci se vyhnout případnému flamu, kdyby sem náhodou zavítal fanoušek libovolné ze sérii. Tak jdeme na to.

Freezing: Podivný splácanec Chaos Head, FMP, Rahxephon a Queens Blade. Nebyl by v tom až takový problém, kdyby se to nebralo tak hrozně vážně. Nacházíme se na jakési školní vojenské základně kde přebývají krásky s nadlidskými schopnostmi. Ty se zde učí chránit svět před mecha operními zpěváky. Dívky s nimi bojují zmaterializovanou zbraní a......ano, hádáte správně - jejich síla je úměrná velikosti jejich balónů. Takže když nemáte aspoň dvacítky kozy, tak nemůžete být úžasna bojovnice, záhadná Nedotknutelná královna (stejně je nedotknutelná jen proto, že přes ty její vrhcáby se na ni nikdo nenatáhne...i když hlavní hrdina to vyřešil dobře, není nad to si mezi ně prostě lehnout). Rány meči a kalhotky létají sem tam. Animace průměrná. Po prvním dílu se to zdá být trapné i hloupé zároveň. Ale abych tomu uplně nekřivdil, tak to má docela dobré akční scény.
freez

Gosick: Anime od kterého jsem hodně očakával se ukázalo být jedním z průměrných kousků sezóny, alespoň to nám naznačuje první díl. Zajímavé prostředí, zajímavý charakter design, premisa umožňující hodně zajímavé věci, ale nikde nic pořádného co by nasvědčovalo tomu, že se s tím pracuje. U anime zůstanu, ale pokud se výrazně nezlepší především tempo, tak je odkázáno na droppnutí.
gosick


Beelzebub: Další potencionální nekonečný shonen, který se bude na Animefestu cosplayovat ještě dlouhá léta. Nevím jestli už jsem zhýčkaný 21. stoletím, ale takhle špatnou animaci si zalouží jen fillery. Když pomineme až křečovitě ujeté charaktery a reálie, tak nám Beelzebub nenabízí vůbec nic nového. Ale kdyby jenom to. On nenabízí ani něco kvůli čemu bychom si měli pustit další díl. Nemluvě o tom, že celé anime vypadá jako by ho někdo držel deset let v trezoru a teprv teď pustil na obrazovky. Snaží se to být vtipné za každou cenu a to nesluší žádnému anime. Je to zaměnitelné, nezajimavé a zbytečné.
beel


Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!! : Hlavní hrdinka tohoto anime by se dala nejlépe popsat slovem "sestřička". A jako správně vychovaná sestřička je svým bratrem totálně posedlá (a jak se dozvíme, ne bezdůvodně). Jde na to však od lesa. Různými způsoby zařizuje aby oniichan vypadal jako ten perverzňejší a sama si hraje na oběť (jde jí to lehce, protože má až děsivě podrobné informace o jeho ne/sexuálním životě). Tím pochopitelně vzniká mnoho prostoru pro vtipné scény, ktere jsou...tadá...opravdu vtipné. Scénaristi se evidentně vyřádili a jde jim to od ruky. Celých dvacet minut jsem se skvěle bavil a zaroveň udivoval, že zvládli na tak krátkém prostoru perfektně vyprofilovat charaktery i budoucí dějovou linii. Pokud se to v průběhu série drasticky neobrátí bude to myslím docela pěkná nenáročná zábava u které rád zůstanu.
oniiInfinite Stratos: Nastává stejná situace jako u Freezingu, jen s diametrálně odlišným výsledkem. Znovu se nacházíme na školní vojenské základně plné dívek, mezi nimiž sedí jako jediný muž náš hlavní hrdina. Žáci ovládají hi-tech mechy se kterými bojují bůhví s čím. Toliko k podobnosti s Freezingem. Zásadní rozdíl je v tom, že IS se nebere vůbec vážně. Je to na první pohled příjemná oddychovka s příslibem výborných akčních scén (ta úvodní je skvostná). Celý design anime je navržen moc pěkně a dalo by se říct až klasicky. Jediný problém je, že první díl k posouzení rozhodně nestačí. Nejsou zde dostatečně rozkreslené osobnosti ani zákonitosti. Do druhého dílu se ale nebudu muset nutit, naopak.
is


Yumekui Merry: Zatím poměrně nevýrazná naděje na dobrý shonen. Pěkné téma snového světa mi přijde málo využité, ale je asi brzy něco z prvního dílu posuzovat. Vidím v tom špetku Soul Eatera. Podle mě je to až moc opartné. Nevadilo by trošku přitvrdit jak na charakterech tak třeba na akci. Uvidíme jak se to rozvine dál, ale zatím je to hodně prázdné a jako první díl co by měl nalákat to u mě nefunguje.
merry


Žádné překvapení se tedy zatím nekoná, počkáme co ukáže druhá půlka novinek. A jaká z novinek zaujala nejvíc vás?

PS - o Rio: Rainbow Gate nepíšu ze zcela jednoduchého důvodu. Přišlo mi to jako ztráta času už z traileru.
SEO