Otome Youkai Zakuro

24. ledna 2011 v 14:20 | Sykysan |  ANIME
Nedávno skončila zimní sezóna anime a s ní i malý klenot s názvem Otome Youkai Zakuro. Nedá mi, abych se s vámi nepodělil o takový skvost. Tento článeček neslouží jako recenze. Spíš jako doporučení pro lidi s podobným vkusem.

zau
Nacházíme se v alternativní verzi éry Meidži (Meiji). Liščí dívky(tzv. Youkai) s magickými schopnostmi jsou nuceny spojit se s mladými vojáky pod záštitou zvláštního pracovního poměru. Hrdinové jsou postaveni před nelehkou situaci. Zástupci militaristické armády se tu maji spojit se zástupkyněmi tradičního, ale lidmi odsuzovaného světa démonů s cílem vytvořit efektivní složku potírající nebezpečné paranormální jevy, což spočíva především ve zpívání jemného popěvku a rozseknutí démona mačetou napůl. Takovýto nápad vyvolává v okolí kontroverzi a tím výbornou půdu pro vyklíčení skvělého příběhu. Seriál stojí na pevných základech dualismu a kontrastu. Klasické rozdělení na dobro a zlo. I hrdinové jsou rozděleni do párů a sourozenecké vztahy tu též hrají stěžejní roli. Sporná by se mohla stát trojce Bonbori, Hoozuki a Ganryuu. Podle mě to ale naopak jen podporuje tuto kompozici. Bonbori a Hoozuki jsou dvojčata k nerozeznání, navíc se chovají úplně stejně a jsou nerozdělitelné. Takže nejenom, že mají silný vztah mezi sebou, ale taky každá zvlášť se svým pracovním partnerem. Dá se naopak říct, že vztah mezi dvojčaty a Ganryuu je dualismus na druhou.

zač

Jednou z dalších vymazlených věcí je fantastický timing humoru. Nachází se na nečekaných místech, ale trefí se přímo do černého. Nejroztomileji z toho vychází střet hrdiny Agemakiho s kouzelným světem. Budete se od srdce smát jeho postupně rozvíjejícího se vztahu s dvěma ozubenými dýněmi a opelichaným zajícem co si z krku vytahuje větev. Ale nejen humor je skvěle načasován. Události se sice dějí jak podle pravítka, přímo si můžete odšrtávat - úvod, zápletka, vyvrcholení, ale není to přímo na škodu. Pak tu však jsou ty malé přátelské a romantické momenty, které se proste musí vycítit. Nejde je vypočítat nebo nafalšovat. A takových momentů je v Otome opravdu hodně. Snad každá scéna kdy jsou Susukihotaru a Riken osamotě vám vykouzlí přiblblý úsměv na tváři a zahřeje po těle. Cítíte v tom sice každý druhý reverse harém, ale tady tomu opravdu věříte. Plastické a uvěřitelné charaktery jsou celkově výrazným rysem tohoto anime. Postavy mají motivy, jsou komplexní a neprotiřečí si. Dokonce i pocítíte to "něco" mezi hlavní hrdinkou Zakuro a jejím partnerem Agemakim. Ve velice intimních momentech budete svědky zrodu opravdové anime lásky...a to se počítá. Vizuálně je to velice líbezné, ale né křečovitě. Je to prostě součást světa ve kterém se děj odehrává. Technicky je Otome Youkai Zakuro vrcholem minulého roku. Animace i charakter design nemají téměř chybu. Nikde není vidět laxnost nebo nedostatek úsilí. Co považuji za hodně obdivuhodné je práce s digitálními efekty. Jsou použity tak citlivě, že si je často ani neuvědomíte. Různá poletující světýlka skvěle doplňují scény a vytváří specifickou atmosféru. Nebo například místo animovaného ohně je použit za pomocí klíčování opravdový oheň. Je neskutečne překvapivé, že to nepůsobí rušivě - opravdu to tam sedí. Chvilkami to naopak působí jako finančné náročná produkce. I když jsem se setkal spíše s názory, že Zakuro sluší 13 dílů, mně osobně to určitě nestačí. Nejmíň bych u tak komplexního světa očekával takových 26 dílů, uplně šťastný bych byl za nějakých 40 epizod. Je škoda tak pěkného konceptu nevyužít. Bohužel nějaké zvěsti o druhé řadě jsem nezaslechl, takže budu jen tiše doufat. Nemůžu jinak než doporučit, snad se na nás usměje štěstí a dočkáme se pokračování.

zade
zad
zaš
zao
zap
zat
zad
zas
zaj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W-hime z bývalého TaSHee's Gangu W-hime z bývalého TaSHee's Gangu | Web | 29. ledna 2011 v 12:10 | Reagovat

V pořádku, se stane :) Jinak, jak jsem psala,my už další řady nehystáme, jelikož jsme ukončili činnost. Ale Ayra je v nějaké jiné skupině a říkala, že to možná dodělá. Kdyby ne, tak bych se k tomu možná časem vrátila sama, i když jsem slíbila dokončení Gokinja. No, všechno se uvidí až v červnu, kdy už budu mít od všeho pokoj :)

Jinak, Zakuro bylo fajn anime, budu na něj muset sepsat recenzi :D

2 Ruchie Ruchie | Web | 2. února 2011 v 17:40 | Reagovat

Jo, Otome Youkai Zakuro se mi moc líbilo. Příjemné pokoukání, romantická atmosféra byla nenásilná a jakoby mimochodem vykreslená, přitom hodně důležitá co se celkového dojmu týče. Já osobně jsem tam občas nějakou drobnou vadu viděla a 13 dílů mi stačilo (byť dvojnásobná délka by mi nevadila, 40 by už bylo moc), ale jinak musím s tvým článkem souhlasit. A zvolil jsi hezké ilustrační obrázky. :)

3 otome otome | Web | 30. srpna 2011 v 11:25 | Reagovat

Ahoj,chtěla bych se zeptat,kde najdu tohle anime online.Kdyžtak mi napiš na blog,děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO