Sezóna 2011 - Zima - 1/2

9. ledna 2011 v 20:49 | Sykysan |  ANIME
Máme tu novou sezónu a jako správný otaku bych se o tom měl zmínit. Upozorňuji, že níže si můžete přečist mé názory na první díly nových anime a ne na celé série nebo jejich předlohy. Chci se vyhnout případnému flamu, kdyby sem náhodou zavítal fanoušek libovolné ze sérii. Tak jdeme na to.

Freezing: Podivný splácanec Chaos Head, FMP, Rahxephon a Queens Blade. Nebyl by v tom až takový problém, kdyby se to nebralo tak hrozně vážně. Nacházíme se na jakési školní vojenské základně kde přebývají krásky s nadlidskými schopnostmi. Ty se zde učí chránit svět před mecha operními zpěváky. Dívky s nimi bojují zmaterializovanou zbraní a......ano, hádáte správně - jejich síla je úměrná velikosti jejich balónů. Takže když nemáte aspoň dvacítky kozy, tak nemůžete být úžasna bojovnice, záhadná Nedotknutelná královna (stejně je nedotknutelná jen proto, že přes ty její vrhcáby se na ni nikdo nenatáhne...i když hlavní hrdina to vyřešil dobře, není nad to si mezi ně prostě lehnout). Rány meči a kalhotky létají sem tam. Animace průměrná. Po prvním dílu se to zdá být trapné i hloupé zároveň. Ale abych tomu uplně nekřivdil, tak to má docela dobré akční scény.
freez

Gosick: Anime od kterého jsem hodně očakával se ukázalo být jedním z průměrných kousků sezóny, alespoň to nám naznačuje první díl. Zajímavé prostředí, zajímavý charakter design, premisa umožňující hodně zajímavé věci, ale nikde nic pořádného co by nasvědčovalo tomu, že se s tím pracuje. U anime zůstanu, ale pokud se výrazně nezlepší především tempo, tak je odkázáno na droppnutí.
gosick


Beelzebub: Další potencionální nekonečný shonen, který se bude na Animefestu cosplayovat ještě dlouhá léta. Nevím jestli už jsem zhýčkaný 21. stoletím, ale takhle špatnou animaci si zalouží jen fillery. Když pomineme až křečovitě ujeté charaktery a reálie, tak nám Beelzebub nenabízí vůbec nic nového. Ale kdyby jenom to. On nenabízí ani něco kvůli čemu bychom si měli pustit další díl. Nemluvě o tom, že celé anime vypadá jako by ho někdo držel deset let v trezoru a teprv teď pustil na obrazovky. Snaží se to být vtipné za každou cenu a to nesluší žádnému anime. Je to zaměnitelné, nezajimavé a zbytečné.
beel


Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!! : Hlavní hrdinka tohoto anime by se dala nejlépe popsat slovem "sestřička". A jako správně vychovaná sestřička je svým bratrem totálně posedlá (a jak se dozvíme, ne bezdůvodně). Jde na to však od lesa. Různými způsoby zařizuje aby oniichan vypadal jako ten perverzňejší a sama si hraje na oběť (jde jí to lehce, protože má až děsivě podrobné informace o jeho ne/sexuálním životě). Tím pochopitelně vzniká mnoho prostoru pro vtipné scény, ktere jsou...tadá...opravdu vtipné. Scénaristi se evidentně vyřádili a jde jim to od ruky. Celých dvacet minut jsem se skvěle bavil a zaroveň udivoval, že zvládli na tak krátkém prostoru perfektně vyprofilovat charaktery i budoucí dějovou linii. Pokud se to v průběhu série drasticky neobrátí bude to myslím docela pěkná nenáročná zábava u které rád zůstanu.
oniiInfinite Stratos: Nastává stejná situace jako u Freezingu, jen s diametrálně odlišným výsledkem. Znovu se nacházíme na školní vojenské základně plné dívek, mezi nimiž sedí jako jediný muž náš hlavní hrdina. Žáci ovládají hi-tech mechy se kterými bojují bůhví s čím. Toliko k podobnosti s Freezingem. Zásadní rozdíl je v tom, že IS se nebere vůbec vážně. Je to na první pohled příjemná oddychovka s příslibem výborných akčních scén (ta úvodní je skvostná). Celý design anime je navržen moc pěkně a dalo by se říct až klasicky. Jediný problém je, že první díl k posouzení rozhodně nestačí. Nejsou zde dostatečně rozkreslené osobnosti ani zákonitosti. Do druhého dílu se ale nebudu muset nutit, naopak.
is


Yumekui Merry: Zatím poměrně nevýrazná naděje na dobrý shonen. Pěkné téma snového světa mi přijde málo využité, ale je asi brzy něco z prvního dílu posuzovat. Vidím v tom špetku Soul Eatera. Podle mě je to až moc opartné. Nevadilo by trošku přitvrdit jak na charakterech tak třeba na akci. Uvidíme jak se to rozvine dál, ale zatím je to hodně prázdné a jako první díl co by měl nalákat to u mě nefunguje.
merry


Žádné překvapení se tedy zatím nekoná, počkáme co ukáže druhá půlka novinek. A jaká z novinek zaujala nejvíc vás?

PS - o Rio: Rainbow Gate nepíšu ze zcela jednoduchého důvodu. Přišlo mi to jako ztráta času už z traileru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO