Ještě blíže k plánu

22. února 2011 v 13:33 | Sykysan |  PLÁN
A je tu další kapitola "Ze života otaku Sykysana". Koho to zajímá, čťete dál. Tak co od posledně přibylo. Zúčastnil jsem se pár dalších soutěží na stránkách animefestu i brněnských otaku, uvařil jedno z japonských jídel, pokročil jsem také v dosáhnutí cíle "Mít 200 položek v animelistu" a plno dalších drobností.
Už v prvním článku o průběhu mého plánu jsem se zmiňoval o úžasné nasazení organizátorů animefestu co se aktivit týče. Opravdu nás nenechávají vychladnout a chrlí jednu soutěž za druhou. Na jejich stránkách jsem téměř denně. Trochu mne zamrzelo moje selhání co se týče soutěže anime sněhuláků. Než jsem se dokopal k nějaké aktivitě už všechen sníh roztál a asi jen tak už nedorazí. Takže obrovský obdiv patří všem co se do toho pustili okamžitě. Dlouho jsem ale nesmutnil a pustil se do další vyhlášené soutěže a to anime cukroví. To bylo poměrně peklo. Sehnat někde na této planetě formičku ve tvaru pěticípé hvězdy je případ pro detectiva Conana. Z mých desítek pokusů o rovnoměrnou pětícípou hvězdu vyšel jeden postižený chudáček docela dobře. Jostein Gaarder a Sofie by měli radost. Druhým pokusem byl perníkový anděl z Neon Genesis Evangelion. Ten byl pro změnu očistcem. Tvar tohoto anděla jsem musel v průběhu tvorby přizpůsobovat až vznikl podivný medián na který jsem posléze celého anděla musel namalovat krémem. Dobře mi tak. Pochopitelně přikládám moje výtvory i s přirovnáním.
cukr


Dál jsem nemohl minout soutěž Nekomimi Miss. Když už nic jiného, tak alespoň to bude sranda. Ale ono něco! Jelikož jsem měl jen čtyři konkurenty, moje šance na umístění na bedně byly docela vysoké. A světe div se. Obdržel jsem dostatek hlasů na první příčku a vedle mě se tu teď ohřívá manga Labyrint od Zoner Press. Všem co jste mi dali hlas velmi děkuju:-)
neko


Na stránkách brněnských otaku jsem se taky zúčastnil soutěže o svazek Gymnázia příšer. No, jelikož jsme byly jen čtyřI co poslali do soutěže výtvor, nakonec jeden svazek "Gymnázia" obdržel každý. Po nepodařené dražbě na akiconu jsme se k němu dostali alespoň takto.

Dále jsem konečně postoupil v kulinářském bodu. Před týdnem jsem si poprvé skočil do našeho brněnského Koishi Shopu a nakoupil tam ingredience na onigiri. Celé moje dětství záhadou opředené rýžové kuličky, které Ash a jeho pokémoni pojídali při dosažení cíle "pochytat je všechny". Přiznám se, že to nešlo úplně podle představ - hlavně tedy chuťově. Rýže se mi však povedla na výbornou. Horší to bylo s mou nešikovností co se samotné výroby týče. I přesto, že jsem si z Japonska nechal přivézt onigiri maker, se mi některé kousky rozpadly, ale nebylo jich moc. Na onigiri je dobré, že do nich můžete strčit cokoliv a stále to budou onigiri. Jistotou v mém případě byla náplň s krabími tyčinkami a mangem. Chutná kombinace se zavděčila všem. Horší už to bylo s nakládanými chobotničkami. Ostatní jedlíci to tak neprožívaly, ale mně osobně to moc nechutnalo. No a zlatá střední cesta byly onigiri s kaviárovou náplní. Přikládám fotku, i přesto, že vám o mém kuchařském umění nic moc neřekne.
giri


Do budoucna to teď vypadá docela slibně co se aktivit týče. Nedávno jsem zaslal dva své obrázky do "Festovních přívěsků". Neříkám, že bych chtěl obhájit Oto-sana z minulého roku, ale samozřejmě červík očekávání tu je. Fanfikci mám rozepsanou, myslím, že to jde docela dobře. Jsem někde v půlce a rozhodl jsem se netlačit na pilu. Plánuju se s ní samozřejmě zúčastnit ve vyhlášené soutěži stránek animefestu. No a s trochu většími obavami se brzy pustím do stříhání svého prvního AMV. Nemám totiž dostatečně výkonné technické zázemí a tak budu cestovat ke kamarádovi na víkedny a smolit to tam ve zběsilém tempu. Uvidíme až jak to dopadne, ale taky bych se s ním rád zúčastnil soutěže. Po tomto bodu si snad budu moct s čistým svědomím odškrtnout "Zúčastnit se co nejvíce soutěží na stránkách Animefestu".

No a třešnička na dortu. Už delší dobu se svou kamarádkou Ruchii pracujeme na společné manče (česká manga) a nedávno tato aktivita stvořila plod naší práce v podobě first looku a 13 stránkového storyboardu, který jsme se opovážili poslat do redakce Vějíře. Účast ve sborníku není podle zpětné vazby asi reálná, ale neklesáme na mysli a speciální kapitolu uděláme i tak. Níže se můžete kouknout na inkriminovaný first look.
zazvor


No a co se blogu týče, budu ho samozřejmě zanedbávat jako vždycky, ale těšit se můžete na článek o další knize Amélie Nothomb, sestavil jsem nějáké vtipné žebříčky a pilně pracuji na článku o anime Shoujo Kakumei Utena.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruchie Ruchie | Web | 25. února 2011 v 11:44 | Reagovat

Jééé, já se zrovna chystám psát o našich animefest soutěžích a už jsem taky přemýšlela o něčem ohledně naší manči. :-D No, moc hezké, jsi pilný otaku. ;) Momentálně pilnější než já, to musím napravit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO