Duben 2011

Yotsuba! Česky!

25. dubna 2011 v 20:10 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Je to tak. Moje nejoblíbenější manga se chystá na pulty českých knihkupectví. Manga Zoner se rozhodla pro odvážný tah a ja jim za to moc děkuji. Yotsuba si však projde dost zásadními změnami oproti originálně vydaným bookům. Změny vám v pár bodech popíšu.

1) Yotsuba se v českém znění bude pochopitelně jmenovat Čtyřlístek. Jsem zvědav jak se poperou s překladem, protože Yotsuba nejenže znamená "čtyřlístek", ale také je to jméno hlavní postavy a to by mohlo někdy haprovat. Uvidíme.

2) Yotsuba/Čtyřlístek nebude vycházet v klasických knihách, ale v sešitovém vydání. Čeká nás tak víc sešitů po třech kapitolách na tenčím papíře. Puritáni by mohli protestovat, ale díky tomuto kroku se dostáváme na nějakých 70 Kč za volume a to mi přijde jako úžasná satisfakce.

3) Jelikož chce Zoner poskytnout Yotsubu širšímu segmentu, budou sešity doplněny krátkými One Shoty pro nejmenší čtanáře (tyto One Shoty budou od českého autora). Pokud to nebude něco hodně infantilního tak to považuju za výborný krok. Dětem se tak bude vštipovat povědomí o manze už od malička. Zatím se ví, že půjde o příběhy čtyř zvířátek (kocoura, zajíce, prasátka a fenky).

Moc se na českou verzi Yotsuby teším a pro vás exkluzivně doplňuju obálku prvního sešitu. Ten se objeví na pultech a v trafikách někdy na začátku června, tak neváhejte a kupujte.


Sezóna 2011 - Jaro 5

18. dubna 2011 v 21:58 | Sykysan |  ANIME
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai: Přecejen existuje spravedlnost. Po záplavě anime tak tendenčních, že by se i české normalizační seriály zastyděly, muselo přece přijít něco, co by vyrovnalo misky vah. A připravte se na na pořádnou ránu kvality. Emoce už v prvním díle mocně působí a rozhodně né prvoplánově. Tohle anime vyvolává vzpomínky (na věci, které jste prožili intenzivě a na věci, které jste mohli prožít). Dokáže vám silně rozbušit srdce a o vteřinu později ho zastavit pouhým pronesením věty. Připravte se na povznesení, překonávání a přijímání v mnoha formách. K celkovému dojmu přispívá i dokonalá animace. Pozadí jsou prokreslena stejně skvěle jako charaktery. Plynulost pohybů udivuje. Je to jako se dívat na dvacetiminutový kino film. Hudba se ozývá jen decentně, skromně. Skvěle doplňuje děj, ale nesnaží se na sebe upoutat pozornost. Stejně jako celé anime. Přes nepřehlédnutelné kvality se prezentuje opatrně i přesto, že si je vědomo svých kvalit. Nemohu jinak než doporučit. Rýsuje se nám tu série roku.


Toriko: Další úplně zbytečný shounen.


Deadman Wonderland: Tohle anime může dopadnout všelijak. Jako hrozná sračka nebo klidně geniální počin. Zatím to může být cokoliv. Co mu ovšem nelze odepřít je hustá atmosféra. Alespoň v první půlce ano. Paranoia se drží nejen hlavního hrdiny, ale taky díváků. Brilantní úvod vám navodí nepříjemný pocit "co kdyby se to stalo mně?". To je velmi silný trumf a my můžeme jen doufat, že s ním tvůrci budou dobře zacházet.. Není to nic převratného, důležitější je, že i přes provařenost námětu to funguje. Pak je tu další složka "proč se to všechno děje a kdo to dělá?". Tady to začíná haprovat. Děje se to prostě protože bagr. Nikdo nemá motivy, nikdo nemá důvod. Tohle anime právě pro tu nejistotu asi vynechám. Kdyžtak si ho nechám doporučit.


C: Jste švorc? A byly byste se schopni za větší peněžní obnos upsat ďáblu? Pokud zní odpověď na první otázku ANO a na druhou NEVÍM, zvu vás na první díl anime, které bylo vytvořeno pravděpodobně pro vás. Nevím jestli vám poskytne odpovědi, které potřebujete, ale rozhodně se u něj budete bavit (možná i vy...boháči.). Přiznám se, že i když v díle proběhla vysvětlovačka, tak i přesto nějak nevím o co go. Možná i pro to, že to sami tvůrci nechtějí prozradit. A i když jsem z rodu úplných nechápavců, tak jsem si první díl C užil. Scenérie a dojmy ze "světa za zrcadlem" jsou neskutečně působivé (a to i přes velkou účast 3D). Nejvíce toto místo připomíná virtuální svět ze Summer Wars (a to nejen vizuálně, ale taky obsahem dějů, které se tam odehrávají). Netradiční postupy ve stříhu a užití hudby vpodstatě jako součást obrazu působí velice originálně a já jsem hodně zvědavý, jakou cestou se tenhle kousek bude ubírat. Zůstávám.


Ao No Exorcist: Rin to má těžký. Žije na faře s adepty na kněze roku, je věčně nespokojený, není moc trpělivý, rve se, problémy se na něj lepí jeden za druhým...a je to syn Satana. Toto anime jsem měl vyhlédnuté už asi před půl rokem. Tehdá to byl pro mě hodně očekávaný kousek. Pak ale přišel začátek jarní sezóny a s každým dobrým anime můj zájem o Ao No Exorcost opadával. Jsem tedy rád, že souboj o mou přízeň neprohrál, protože tohle vypadá na moc příjemný (a vtipný) akční supernatural kousek. Hlavní hrdina je zajímavý a ani vedlejší postavy nejsou pozadu (zejména netradiční povaha jeho bratra). Námět není z nejoriginálnějších, ale vypadá to, že je v rukou lidí, kteří by ho dokázali vyždímat na maximum. Animace je výborná a celý první díl odsejpá tak rychle, že si ani neuvědomíte, že sledujete ending. Rozhodně stojí za pozornost.

Jarní sezóna nám překvapivě nadělila opravdu mnoho zajímavých titulů (a pár tragických, ale to se nedá nic dělat). Za sebe jsem velice spokojen a pomalu vyhlížím sezónu letní, ve které nás čeká pokračování komediálni pecky Baka to Test to Shoukanjuu. Užijte si jarní pohyblivé obrázky a za pár měsíců od vás očekávám plno recenzí na právě probíhající série (odkazy na ně klidně zanechte zde v komentářích, jsou vítané). Anime zdar.

Sezóna 2011 - Jaro 4

15. dubna 2011 v 15:37 | Sykysan |  ANIME
Hen Zemi: Další 12 minutové anime? Snaží se nám tím vesmír něco říct? Nejsem zas tak úplně proti. Zejména v tomto případě. Dvacetiminutový monolog o prdění bych asi nedal. Trochu přeháním, ale opravdu se v tomto anime mluví seriózně o zápachu prdů. Ne, nebudu se pokoušet vysvětlit o co jde. Je to zbytečné, tohle si budete muset ozkoušet každý sám. Osobně si myslím, že je to hodně dobré po všech stránkách. V jarní sezóně to slice of life v animaci i zábavnosti celkově s přehledem natírají akčním kouskům a ani tenhle není vyjímkou. Další originální kousek a já si začínám dělat starosti, kde seženu čas na všechno koukat. Na tuhle vysokou totiž pár dílů chodit budu.


Astarotte No Omocha!: Lotte je sukubí královna. A jako správná sukuba si musí zařídit harém. Naneštěstí nenávidí muže a tak se tomu brání zuby nehty. Usmyslí si tedy, že bude mít harém jedině z mužů lidského pokolení. A ti jsou samozřejmě v jiné dimenzi. Zdá se, že problém je vyřešen. To se ale nelíbí její poručnici a tak bránu do jiné dimenze otevře, aby jednoho takového "muže" (= typického hrdinu anime, kde premisu obstarává brána do jiné dimenze) obstarala. Souhrou různých náhod se samozřejmě stane, že Lotte tomuto vyvolenému skončí nedobrovolně v náruči. Velká láska, postel praská. Pokud jste dočetli až sem bez toho abyste se zasmáli nebo zakroutili hlavou, tak směle do prvního dílu. Mě to málem unudilo k smrti. Ale vůbec nepochybuju, že svoje diváky si to najde a že to bude hit.


Hoshizora E Kakaru Hashi: Hlavní hrdina (průměrný jak průměr kruhu) se vrací po letech do líbezné krajiny, kde kdysi bydlel. Ne prostě...já nemůžu. Tohle bude peklo. No tak dál. Hlavní hrdina se ztratí v lese (po tom co jeho bráškovi ukradne čepici opice!!!...W-T-F!!!). Zde potká roztomilou dívčinu s očima tak velkýma, že se jí už do hlavy nevešel mozek. Ta mu pomůže dostat se zpět odkud přiběhl a při tom se omylem políbí. OMYLEM POLÍBÍ!!! To zahlédne jiná dívčina (tsundere), kopne ho do obličeje atd. Doma ho přivítá kozatá onee-san charakter a v koupeli ho nachytá stydlivka. Ne, vážně nekecám. A to se ještě všude kolem serou flashbacky s "kamarádkou z dětství". A pochopitelně jsou to všechno jeho spolužačky. Jako mám ještě něco dodávat? První díl nám nadělil vnitřní kruh senshi. Uvidíme jaké archetypy nám nabídne ten vnější.


Denpa Onna to Seishun Otoko: Dívka zabalená do futonu? A šišlá! Pozor! Hladina moe nebezpečně stoupá! Evidentní problém jarní sezóny 2011 jsou hlavní hrdinové mužského pohlaví. Jsou tak jednoduše a klasicky charakterově načmáraní, že byste je mohli proházet napříč sériemi a nic by se nezměnilo. Zde je ten stejný problém. Když už se trošku vymyká anime námětově, zabijeme dojem nezajímavým hlavním hrdinou. Lidi přece nemůže bavit jen barvy a animace, ne? Já osobně potřebuju ještě něco co mi z 2D plochy udělá 3D zážitek(ano, myslím tím plastické osobnosti...haha). Když tohle překousnete(ale naposledy!), čeká na vás poměrně příjemných 20 minut. Charakter design je pěkný a animace výborná. Teď už jen záleží na tom, jak moc jste moevzdorní. Scénaristicky to není moc náročné, ale hodně to stojí na specifické atmosféře, kterou nedokážu moc dobře popsat. Dojem vám dokáží měnit malé detaily nebo krátké momenty. Je to anime plné překvapení...už jen proto, že překvapilo jako celek. Mohla by se z toho vyklubat vyjimečná záležitost.


Hidan No Aria: Růžová Miku Hatsune útočí. Údajně nejočekávanější anime jarní sezóny mělo velké šance nás pořádně sejmout něčím extra. Ale stírá nás maximálně opakem. Zde se rozhodně nedá říct, že by byl hlavní hrdina zaměnitelný. Je to totiž větší idiot. Chvilku Aria vypadala jako skvělé Highschool of the Dead, ale to bylo spíš jen odzrcadlené přání. Nedosahuje to HotD ani animačně, ani akčně. A Arii moc nepřidá, že místo zombie po nich jdou.........ďábelské segwaye. Ano, vím, je to k smíchu. Scénaristický vycucanec s rozdvojenou osobností je slabý jak zelený čaj od Jemči a stejně tak slabě působí charisma ústřední dvojce. Anime stvořené pravděpodobně jen za účelem většího prodeje figurek.

Sezóna 2011 - Jaro 3

10. dubna 2011 v 20:13 | Sykysan |  ANIME
Sekaiichi Hatsukoi: Ano, já se na první díl tohoto shonen-ai opravdu podíval. Nejsem žádná konzerva (mám za sebou Gakuen Heaven a rozkoukáno mám Loveless), ale až přestanou být tyto anime stupidní a předvídatelná, rád se na ně začnu dívat. Hatsukoi není bohužel vyjímkou. Ale dá se říct, že jen tak napůl. Máme tu totiž atraktivní prostředí manga studia a pokud se děj točí právě okolo mangy a prostředí, je to dokonce i dobré. I první polibek není jen prvoplánová záležitost, ale scéná je vtipná a scénaristicky hezky vymyšlená. Ale jakmile se v tom začne hlavní hrdina babrat, všechen dobrý dojem je tatam. Flashback - přemožitelka každé dramatické scény. A že si jich tady užijete. Jako kdyby vzpomínky byly jedinou formou jak prokreslit hrdinův charakter. A že se to tvůrci pokaždé pokouší shodit nějakým vtípkem? Na to vám neskočím. Ale ať se tomu bráním jak chci, musím uznat, že je to docela dobré. Romantiky zas tak moc není a dozvídám se nové věci ze světa manga vydavatelství. Můžu doporučit všem začínajícím mangakám.

30-sai no Hoken Taiiku: Anime podle instruktážní knížky pro třicátníky...jak na sex? Myslím, že to tu ještě nebylo. A i když to tu nebylo, tak to není nic nového. Posuzuji teda podle cenzurované verze, ale myslím, že nic nového by mi to ani tak neukázalo:-D. Konceptem to hodne připomíná Sora no Otoshimono. Hlavní hrdina je neustále uvězněn ve své chibi formě a soužen úkoly svého učitele sexu. Naštěstí je stopáž překvapivých 12 minut, takže to nezačne být otravné. Vtípky jsou standartní. Né, že by to bylo nudné, ale k popukání to taky není (i když anusový vysavač boha lásky je vyvedený vtip). Nic kultovního se nám tu nečekaně asi nerodí(haha), ale mohl by to být šťavnatý materiál pro AMVčkaře.

Dororon Enma-kun Meeramera: Nijak extrémně jsem se před sezónou nepřipravoval, takže až do poslední chvíle jsem si myslel, že Enma-kun bude spíše anime pro děti. Takže když se objevila babička používajíc své vytahané kozy jako větráky, byl jsem pochopitelně trošku překvapen. Enma je remake anime z roku 1973 a je to na něm poznat. I když ze všeho nejvíc připomíná spíš spin-off Bobobo-bo Bo-bobo, oldie záležitost se v něm nezapře. A není to vůbec na škodu. V době 3D efektů je tohle jako dárek, když nemáte narozeniny. Je to vtipné, "rustikální" a nekorektní...co víc si můžete přát. Animace je fantastická, charaktery i nástin mi prozatím stačí a i akci jsem si užil do sytosti. A když už hlavní hrdina bojuje s penisem epizodní příšery, tak už je to přece známka kvality. Můžu doporučit každému kdo vyrůstal na Posledním jednorožci a Sailor Moon a nebojí se odvážnejších..."nápadů".

Softenni: Tohle anime je o...ehm...balónech. A o pohazování s nimi a o tom jak se různě odráží... Jo je to ecchi. A poměrně hezky vymyšlené, protože polovina z erotických výjevů se odehrává hlavně v myslích hlavních hrdinek. Zbytek stopáže sestává z více či méně dobrých gagů. Ústřední pětice/šestice se zdá na opravdu dobrou partu, se kterou by mohlo být v průběhu série radost trávit čas. I když se anime jmenuje Softenni, tak nejspíš o tennis půjde až v druhém plánu. Je to jen zasazení do prostředí. Stejně tak by koncept fungoval v plaveckém týmu nebo kroužku švadlenek. Co mě hodně zarazilo, tak hudební doprovod. Dílem se táhla jakási ústřední melodie a já přísahám, že jsem ji slyšel v nějakém jiném anime! Hodně mě to vytrhlo a myslím, že takové věci by se neměli stávat. Byla to vyloženě vykrádačka. V druhé půlce jakoby díl získával na intenzině a i humor přitvrzuje. Dojem mám díky tomu pozitivnější než kdyby byly vtípky rozházeny rovnoměrně. Není to špatné, není to dobré, ale vyloženě ztráta času to nebude.

Yondemasu yo, Azazel-san: Sprosté, nekompromisní, skvělé. Asi před rokem jsem náhodou skoukl jeden zatím vyšlý díl OVA, který se jmenoval stejně. Není překvapením, že tohle je jeho pokračování. Tehdá mě velice nadchl a za tu dobu se nic nezměnilo. První díl série je oproti OVA o něco slabší, ale i tak dokáže pořádně rozesmát. Azazel-san je velice originální počin, který má na díl nepochopitelně jen 12 minut. Klidně by utáhl klasickou dvacetiminutovku. "Příběh" se motá okolo soukromého detektiva, jeho asistentky a jejich né tak tradičních postupů. Netradiční postupy tkví hlavně ve vyvolávání pekelných démonů. Ti za drobný poplatek (ani se neptejte jaký) trestají hříšníky (ani se neptejte jak), které detektiv nachytá při činu. Já u série rozhodně zůstávám. Takové kousky se objeví jen jednou za pár let. (A navíc jsem si našel nového maskota.)

Sezóna 2011 - Jaro 2

8. dubna 2011 v 19:58 | Sykysan |  ANIME
Ore-tachi Ni Tsubasa Wa Nai: Tohle anime je o...já vlastně vůbec nevím a je mi to úplně jedno. Je tam nějaký hlavní hrdina a jinej hlavní hrdina a ještě další a kozy...teda, maidky a...eee. Po deseti minutách jsem se nedokázal přinutit věnovat aspoň prvnímu dílu pozornost. Tak nudné a schématické to bylo. Neměl jsem vůbec náladu ztrácet tím čas. Holt by se neměly všechny visual novely za každou cenu předělávat do anime. Ostatně je to hodně zbytečné. Když se nevěnujete adaptování dost pečlivě, výjde vám takovýto nudný a nevzrušující kousek. Pokusy o humor tu silně kolabují pod tíhou neoriginality a echi prvky jsou tak vyčpělé až se stávají neviditelnými. A celé to zatím nedává smysl.

Steins;Gate: Po střevním výplachu s názvem Chaos Head (kterého je Steins Gate bráška) jsem čekal jen to nejhorší. Přese všechny předsudky jsem se ale nakonec na tuhle sérii těšil. Tentokrát ale vím, že se nemám nechat napálit. Dost pravděpodobně nás čekají úplně stejně pseudofilozofické a pseudovědecké žvásty. Přitom mají tvůrci v rukách dost vděčné a zajímavé téma cestování časem na kterém se toho vpodstatě pokazit moc nedá. Teď je jen otázkou, jestli z toho vznikne stejná sračka jako Chaos Head. Je to hodně možné, protože Steins Gate klame tělem úplně stejně jako jeho starší sourozenec. Namlsal mě zajímavou atmosférou a výjevy, ale uvidíme jestli za tím bude i něco víc. Zatím nám scénáristé představili jednu záhadu, pravděpodobně proto, aby mohl být hlavní hrdina dostatečně v depresi a paranoidní.

Sengoku Otome: Momoiro Paradox: Průměrná středoškolačka je přenesena do alternativní minulosti bez mužů...ach jo. Ale víte co, není to tak špatné jak to zní. Je to průměrné stejně jako hlavní hrdinka, ale i tak to dokáže nezávazně zabavit. Ze střetu dvou časů vznikají zábavné momenty. Pro představu: drsná velitelka se snaží zničit nejnovější model mobilního telefonu a při tom vzniká nedorozumění, protože hrdinka bez něj "přece nemůže žít". Asi si dokážete představit, jak to ve středověku člověk pochopí. Co jde zatím zcela kladně ohodnotit je výborný hudební podkres. Je to opravdu radost poslouchat. Soundtrack je umně převedenou scénou do hudební podoby a tak vzniká moc příjemná syntéza. A citát na závěr...musíte přestat myslet hlavou, a cítit to...kozama?

Sket Dance: Vpodstatě až do začátku prvního dílu jsem pořádně nevěděl na co se to jdu dívat. Trailer mě hodně navnadil, ale ani jedna z přečtených premis mi nedokázala říct "o čem to je". Tak...a je to teda shounen a to poměrně příjemný. S expozicí charakterů se tvůrci poprali docela originálně. Nebyl to trapný výčet jmen a povahových vlastností jako u Ore-tachi (i když je tam na tento způsob představování udělán nenápadný vtípek). Skupinka superotravných individuí se pověsí na transfer studenta s cílem rekrutovat ho do svých řad. Do řad jakýchsi správců školního pořádku. Studenti za nimi můžou přijít s jakýmkoliv problémem a oni ho moc rádí a mírově vyřeší násilím. Animace je kolísavá, jednou dobra jindy i docela dost špatná, ale jako celek to působí naštěstí vyváženě. I když zběsilost akční scény byla na úkor přehlednosti. Charakter design se drží příjemně při zemi. Po prvotním nadšení tedy nastalo vlažné čekání na další díl. Je to zatím průměrné, tak uvidíme jak se tomu povede dál.


A Channel: Zatímco Nichijou je především komedie a slice of life hrají druhé housle, u A Channel to vypadá právě naopak. A né proto, že by tam bylo méně humoru, ale spíše proto, že je nevýrazný a dost často se mine účinkem úplně. Slice of life složka naopak působí perfektně a vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby ta komediální odpadla úplně. A Channel je evidentně o vztazích a cítíte to už v prvním díle. I když ústřední čtveřice neboří naše srdéčka oddanými city hraničícími se shoujo-ai, tak nám dávají jasou zprávu, že by rády vytvořili něco za hranicí obyčeného vyobrazení přítelství v anime. Snad se to podaří. Animace se drží mezi průměrem a lehkým nadrůměrem (až na to odporné 3Dčko v úvodu). Charakter design je svěží a po vizuální stránce působí normálně. Vpodstatě nevybočuje žádným směrem ve všech složkách. Zatím se o tom nejde moc dobře rozepisovat, tohle chce víc dílů.

Sezóna 2011 - Jaro 1

4. dubna 2011 v 0:06 | Sykysan |  ANIME
Ještě jsem ani pořádně nestihl dokoukat anime ze zimní sezóny a už je tu sezóna jarní. Je to možný?

X-Men: A je to konečně tady. Po Iron-manovi a Wolwerinovi konečně kolaborace západních komixů a východních animátorů, která není tragicky imbecilní. První díl nám nabízí fantastickou expozici a příslib, že by se snad mohlo jít tentokrát trochu hlouběji. Animace výborná, akce nalákala a koncept je příjemně neškodný. Jako velký fanoušek X-menů jsem hodně nadšený a těším se na další díly. Jediná chybička na kráse(ale o tom by se dalo polemizovat) je nechtěně směšná výslovnost některých jmen. "Skoto" je úsměvný, ale "Vulvarin" už vyvolává podivnější asociace.


Nichijou: Velká naděje pro milovníky komediálních slice of life a moje nejočekávanější anime v tomto roce vůbec. Na mangu jsem se chystal už nějaký ten pátek a pak se ke mně donesla zpráva, že z něj bude anime. Rozhodl jsem se vydržet ještě chvíli. Nástupce Azumangy a Lucky Star by nás neměl nechat chladnými. O pozornost se bude přít ještě s A Channel, ale to jej nejspíš neohrozí. Tak, po velice napjatém očekávání vám mohu sdělit tohle...Představuji vám komediálního krále posledních let. Nichijou je podle prvního dílu splněným snem. Je to dokonalé po všech stránkách. Animace, charaktery, humor, HUDBA! Pořádně to ani ze sebe nedokážu dostat. Tohle musíte vidět. Všechno na tomhle anime si vás podmaní už v prvních minutách. Chrlí na vás jeden absurdní gag za druhým a vy se prostě nemáte šanci přestat smát. K-ON třes se. Je to težká záležitost, může se vám stát, že nepopadnete dech a...umřete. Ovšem zrovna takový styl je mi šitý na tělo a proto považujte odstaveček o Nichijou za zcela neobjektivní.


Tiger & Bunny: Vemte si vizuální stránku wachovských Speed Racera a současnou posedlost reality show a vyfůzuje se vám nejspíš Tiger a Bunny. Premisa jako taková není vůbec špatná. Transformování superhrdinů na reklamaní bannery je skvělá látka na podařenou sondu do naší společnosti. Obávám se však, že tohle nebude ten případ. Na to je to moc infantilní a předvídatelné. I když určité náznaky tam jsou, ale nebudu zbytečně doufat. Navíc to 3D. Já jsem velkým odpůrcem míchání 2D a 3D, i když poslední Evangelion filmy a Zmizení Haruhi nám ukázali, že to jde výborně. Tohle je ovšem situace, kdy je to strašně otravné a nehezké. Nejspíš můžeme čekat "dojemný příběh o tom, co to znamená být pravým hrdinou."


Hana-Saku Iroha: Premisa není nijak složitá. Ohana, šestnáctiletá chytrá dívka nad věcí, odjíždí na prázdniny ke svojí babičce. To by ale nebylo správně vychované anime, kdyby v tom nebyl háček. Okamžitě od příjezdu se z ní stává zaměstnanec babiččina hotelu a mezi drhnutím podlahy a větráním futonu poznává nové lidi. A schytá při tom pár facek. Od tohoto anime jsem nic nečekal a tak jsem nemohl být (přirozeně) moc zklamaný. O to víc mě překvapilo jak fantastické to je. Působí to velice civilně a...ano...dospěle. Tohle jsou ty charaktery a slova která tak marně hledáme po celý rok mezi mechy a kozama v bikinách. Charaktery plastické a slova uvěřitelná. Čeká vás pravděpodobně nejinteligentnější anime této sezóny(a možná celého roku), tak si ho hlavně nenechte ujít.


Dog Days: Už opening vám napoví, že budete sledovat první díl další zcela zaměnitelné série. Nevím jaké je pozadí vzniku, ale tipuju, že anime je podle nějakého JRPG. Vyloženě se divím, že se nejmenuje spíš Dog Tales nebo Tales of Love and Friendship. Hlavní hrdina co spadne do jiné dimenze a je vyvolený? Jako vážně??? Příjde mi uplně zbytečné o tom psát, protože jsme to všichni viděli...několikrát. A nic na faktu nemění, že se tvůrci snaží oživit koncept kamuflováním do podivné Ninja Faktor soutěže. Takže nás, jak správně tušíte, čekají neoriginální archetypy s trapně debilníma jménama, pseudointriky a semtam nevýrazná akční scéna.
Další várka příjde co nevidět...

Onii-chan no Koto nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!

2. dubna 2011 v 13:07 | Sykysan |  ANIME
Premisu a první dojem si můžete přečíst ZDE.
Tak pro začátek. Nebudeme si nalhávat, že Onii-chan je o něčem jiném než o servisu. Řeší se tam povrchně sice i problémy opravdových citů, ale to je evidentně "jen aby se neřeklo" a je toho tak poskrovnu, že se sám divím, proč o tom píšu. Nejde mu však vpodstatě nic vytknout. Svůj žánr naplňuje poctivě, možná až přebytečně. Prokreslené charaktery, inteligentní dialogy, myšlenka?...FUJ, takové stařenky tady nehledejte. Stačí jen půl tuctu posedlých teenage kačen a čtyři trosky závislé na pornu. Tahle parta je prostě obrovská facka evoluci. Facka s rozběhem. A právě proto je to tak neskonale vtipné. Poprvé jsem k tomuto anime přistupoval hodně s rezervou. V echitěsném skafandru a se sprejem proti imbecilním dějovým zvratům. Prostě jsem to vůbec neodhadl. Imbecilní dějove zvraty? Tohle jsou ty největší dějové zvratky! Scénář k takovému anime/manze napíšete jedině ve dvě hodiny ráno s partou stejně od reality odtrhlých kámošů jako jste vy. Stále dokola vás budou udivovat pomotané žebříčky priorit hlavních postav. Jejich umění se snadno dostat do neuvěřitelných situací. Je to tak přestřelené až je to k zulíbání. Pomalu a jistě, díl po dílu, se z Onii-chana stává epická fantasy o stalkingu, punčocháčích, yaoi a servisu na stříbrném podnosu. A to se počíta vždycky.

Dabing! Fantastický dabing. ani tak nezaujme zněním, ale spíš kulometnou palbou s jakou jsou seiyu schopné odříkat odstavce textu. Kitamura Eri v hlase opravdu vytvořila metaúchylnou sestřičku a v každém jejím slově ucítíte touhu po úd.......polibku svého bratříčka. To samé platí pro Toyonaga Toshiyukiho alias Shuusukeho. Když jsem po něm pátral kvůli tomuhle článečku na internetu, představoval jsem si ubožáka v otrhaným tričku a smrdící spermatem. Další body pro.
Technicky je Onii-chan na velice vysoké úrovni. Animace pro grotesku naprosto dostačující. Ovšem s charakter designem se budete muset díl-dva prát. Je opravdu zvláštní. Všechno to ale vynahrazuje opravdu fantastická práce s kamerou. Vpodstatě každý druhý záběr by se dal vyscreenovat jako plakátek na zeď. Kompozice a přehlednost je velkým trumfem o kterém si mnohá jiná anime můžou nechat jen zdát. Sérii byla evidentně věnována velká péče ještě před natáčením. Co vás rozhodně nijak neupoutá je hudba. Je tak fádní, že si jí skoro nevšimnete. Což je takový neutrál. Sice nepodpoří nějaký prožitek nebo humornou scénku, ale taky zbytečně neruší. I když za zmínku stojí falešná flétnová vypískávačka, která hodně dobře pointuje jednu scénu. Nedojem z hudby však napravují rozverný opening a veselý ending, které jsou výjimečné společnou soudržností ve stylu.

Onii-chan můžu vřele doporučit každému fanouškovi echi a dvakrát vřele doporučit všem fanouškům absurdního humoru. Díky nenáročným dvanácti dílům to není ztráta času jako u mnoha jiných anime stejných žánrů. Jděte do toho.

Omluvte prosím zhoršenou kvalitu obrázků...blog mi s tím dělá neplechy a škaredě to komprimuje.


SEO