Sezóna 2011 - Jaro 2

8. dubna 2011 v 19:58 | Sykysan |  ANIME
Ore-tachi Ni Tsubasa Wa Nai: Tohle anime je o...já vlastně vůbec nevím a je mi to úplně jedno. Je tam nějaký hlavní hrdina a jinej hlavní hrdina a ještě další a kozy...teda, maidky a...eee. Po deseti minutách jsem se nedokázal přinutit věnovat aspoň prvnímu dílu pozornost. Tak nudné a schématické to bylo. Neměl jsem vůbec náladu ztrácet tím čas. Holt by se neměly všechny visual novely za každou cenu předělávat do anime. Ostatně je to hodně zbytečné. Když se nevěnujete adaptování dost pečlivě, výjde vám takovýto nudný a nevzrušující kousek. Pokusy o humor tu silně kolabují pod tíhou neoriginality a echi prvky jsou tak vyčpělé až se stávají neviditelnými. A celé to zatím nedává smysl.

Steins;Gate: Po střevním výplachu s názvem Chaos Head (kterého je Steins Gate bráška) jsem čekal jen to nejhorší. Přese všechny předsudky jsem se ale nakonec na tuhle sérii těšil. Tentokrát ale vím, že se nemám nechat napálit. Dost pravděpodobně nás čekají úplně stejně pseudofilozofické a pseudovědecké žvásty. Přitom mají tvůrci v rukách dost vděčné a zajímavé téma cestování časem na kterém se toho vpodstatě pokazit moc nedá. Teď je jen otázkou, jestli z toho vznikne stejná sračka jako Chaos Head. Je to hodně možné, protože Steins Gate klame tělem úplně stejně jako jeho starší sourozenec. Namlsal mě zajímavou atmosférou a výjevy, ale uvidíme jestli za tím bude i něco víc. Zatím nám scénáristé představili jednu záhadu, pravděpodobně proto, aby mohl být hlavní hrdina dostatečně v depresi a paranoidní.

Sengoku Otome: Momoiro Paradox: Průměrná středoškolačka je přenesena do alternativní minulosti bez mužů...ach jo. Ale víte co, není to tak špatné jak to zní. Je to průměrné stejně jako hlavní hrdinka, ale i tak to dokáže nezávazně zabavit. Ze střetu dvou časů vznikají zábavné momenty. Pro představu: drsná velitelka se snaží zničit nejnovější model mobilního telefonu a při tom vzniká nedorozumění, protože hrdinka bez něj "přece nemůže žít". Asi si dokážete představit, jak to ve středověku člověk pochopí. Co jde zatím zcela kladně ohodnotit je výborný hudební podkres. Je to opravdu radost poslouchat. Soundtrack je umně převedenou scénou do hudební podoby a tak vzniká moc příjemná syntéza. A citát na závěr...musíte přestat myslet hlavou, a cítit to...kozama?

Sket Dance: Vpodstatě až do začátku prvního dílu jsem pořádně nevěděl na co se to jdu dívat. Trailer mě hodně navnadil, ale ani jedna z přečtených premis mi nedokázala říct "o čem to je". Tak...a je to teda shounen a to poměrně příjemný. S expozicí charakterů se tvůrci poprali docela originálně. Nebyl to trapný výčet jmen a povahových vlastností jako u Ore-tachi (i když je tam na tento způsob představování udělán nenápadný vtípek). Skupinka superotravných individuí se pověsí na transfer studenta s cílem rekrutovat ho do svých řad. Do řad jakýchsi správců školního pořádku. Studenti za nimi můžou přijít s jakýmkoliv problémem a oni ho moc rádí a mírově vyřeší násilím. Animace je kolísavá, jednou dobra jindy i docela dost špatná, ale jako celek to působí naštěstí vyváženě. I když zběsilost akční scény byla na úkor přehlednosti. Charakter design se drží příjemně při zemi. Po prvotním nadšení tedy nastalo vlažné čekání na další díl. Je to zatím průměrné, tak uvidíme jak se tomu povede dál.


A Channel: Zatímco Nichijou je především komedie a slice of life hrají druhé housle, u A Channel to vypadá právě naopak. A né proto, že by tam bylo méně humoru, ale spíše proto, že je nevýrazný a dost často se mine účinkem úplně. Slice of life složka naopak působí perfektně a vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby ta komediální odpadla úplně. A Channel je evidentně o vztazích a cítíte to už v prvním díle. I když ústřední čtveřice neboří naše srdéčka oddanými city hraničícími se shoujo-ai, tak nám dávají jasou zprávu, že by rády vytvořili něco za hranicí obyčeného vyobrazení přítelství v anime. Snad se to podaří. Animace se drží mezi průměrem a lehkým nadrůměrem (až na to odporné 3Dčko v úvodu). Charakter design je svěží a po vizuální stránce působí normálně. Vpodstatě nevybočuje žádným směrem ve všech složkách. Zatím se o tom nejde moc dobře rozepisovat, tohle chce víc dílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO