Sezóna 2011 - Jaro 3

10. dubna 2011 v 20:13 | Sykysan |  ANIME
Sekaiichi Hatsukoi: Ano, já se na první díl tohoto shonen-ai opravdu podíval. Nejsem žádná konzerva (mám za sebou Gakuen Heaven a rozkoukáno mám Loveless), ale až přestanou být tyto anime stupidní a předvídatelná, rád se na ně začnu dívat. Hatsukoi není bohužel vyjímkou. Ale dá se říct, že jen tak napůl. Máme tu totiž atraktivní prostředí manga studia a pokud se děj točí právě okolo mangy a prostředí, je to dokonce i dobré. I první polibek není jen prvoplánová záležitost, ale scéná je vtipná a scénaristicky hezky vymyšlená. Ale jakmile se v tom začne hlavní hrdina babrat, všechen dobrý dojem je tatam. Flashback - přemožitelka každé dramatické scény. A že si jich tady užijete. Jako kdyby vzpomínky byly jedinou formou jak prokreslit hrdinův charakter. A že se to tvůrci pokaždé pokouší shodit nějakým vtípkem? Na to vám neskočím. Ale ať se tomu bráním jak chci, musím uznat, že je to docela dobré. Romantiky zas tak moc není a dozvídám se nové věci ze světa manga vydavatelství. Můžu doporučit všem začínajícím mangakám.

30-sai no Hoken Taiiku: Anime podle instruktážní knížky pro třicátníky...jak na sex? Myslím, že to tu ještě nebylo. A i když to tu nebylo, tak to není nic nového. Posuzuji teda podle cenzurované verze, ale myslím, že nic nového by mi to ani tak neukázalo:-D. Konceptem to hodne připomíná Sora no Otoshimono. Hlavní hrdina je neustále uvězněn ve své chibi formě a soužen úkoly svého učitele sexu. Naštěstí je stopáž překvapivých 12 minut, takže to nezačne být otravné. Vtípky jsou standartní. Né, že by to bylo nudné, ale k popukání to taky není (i když anusový vysavač boha lásky je vyvedený vtip). Nic kultovního se nám tu nečekaně asi nerodí(haha), ale mohl by to být šťavnatý materiál pro AMVčkaře.

Dororon Enma-kun Meeramera: Nijak extrémně jsem se před sezónou nepřipravoval, takže až do poslední chvíle jsem si myslel, že Enma-kun bude spíše anime pro děti. Takže když se objevila babička používajíc své vytahané kozy jako větráky, byl jsem pochopitelně trošku překvapen. Enma je remake anime z roku 1973 a je to na něm poznat. I když ze všeho nejvíc připomíná spíš spin-off Bobobo-bo Bo-bobo, oldie záležitost se v něm nezapře. A není to vůbec na škodu. V době 3D efektů je tohle jako dárek, když nemáte narozeniny. Je to vtipné, "rustikální" a nekorektní...co víc si můžete přát. Animace je fantastická, charaktery i nástin mi prozatím stačí a i akci jsem si užil do sytosti. A když už hlavní hrdina bojuje s penisem epizodní příšery, tak už je to přece známka kvality. Můžu doporučit každému kdo vyrůstal na Posledním jednorožci a Sailor Moon a nebojí se odvážnejších..."nápadů".

Softenni: Tohle anime je o...ehm...balónech. A o pohazování s nimi a o tom jak se různě odráží... Jo je to ecchi. A poměrně hezky vymyšlené, protože polovina z erotických výjevů se odehrává hlavně v myslích hlavních hrdinek. Zbytek stopáže sestává z více či méně dobrých gagů. Ústřední pětice/šestice se zdá na opravdu dobrou partu, se kterou by mohlo být v průběhu série radost trávit čas. I když se anime jmenuje Softenni, tak nejspíš o tennis půjde až v druhém plánu. Je to jen zasazení do prostředí. Stejně tak by koncept fungoval v plaveckém týmu nebo kroužku švadlenek. Co mě hodně zarazilo, tak hudební doprovod. Dílem se táhla jakási ústřední melodie a já přísahám, že jsem ji slyšel v nějakém jiném anime! Hodně mě to vytrhlo a myslím, že takové věci by se neměli stávat. Byla to vyloženě vykrádačka. V druhé půlce jakoby díl získával na intenzině a i humor přitvrzuje. Dojem mám díky tomu pozitivnější než kdyby byly vtípky rozházeny rovnoměrně. Není to špatné, není to dobré, ale vyloženě ztráta času to nebude.

Yondemasu yo, Azazel-san: Sprosté, nekompromisní, skvělé. Asi před rokem jsem náhodou skoukl jeden zatím vyšlý díl OVA, který se jmenoval stejně. Není překvapením, že tohle je jeho pokračování. Tehdá mě velice nadchl a za tu dobu se nic nezměnilo. První díl série je oproti OVA o něco slabší, ale i tak dokáže pořádně rozesmát. Azazel-san je velice originální počin, který má na díl nepochopitelně jen 12 minut. Klidně by utáhl klasickou dvacetiminutovku. "Příběh" se motá okolo soukromého detektiva, jeho asistentky a jejich né tak tradičních postupů. Netradiční postupy tkví hlavně ve vyvolávání pekelných démonů. Ti za drobný poplatek (ani se neptejte jaký) trestají hříšníky (ani se neptejte jak), které detektiv nachytá při činu. Já u série rozhodně zůstávám. Takové kousky se objeví jen jednou za pár let. (A navíc jsem si našel nového maskota.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO