Sezóna 2011 - Jaro 4

15. dubna 2011 v 15:37 | Sykysan |  ANIME
Hen Zemi: Další 12 minutové anime? Snaží se nám tím vesmír něco říct? Nejsem zas tak úplně proti. Zejména v tomto případě. Dvacetiminutový monolog o prdění bych asi nedal. Trochu přeháním, ale opravdu se v tomto anime mluví seriózně o zápachu prdů. Ne, nebudu se pokoušet vysvětlit o co jde. Je to zbytečné, tohle si budete muset ozkoušet každý sám. Osobně si myslím, že je to hodně dobré po všech stránkách. V jarní sezóně to slice of life v animaci i zábavnosti celkově s přehledem natírají akčním kouskům a ani tenhle není vyjímkou. Další originální kousek a já si začínám dělat starosti, kde seženu čas na všechno koukat. Na tuhle vysokou totiž pár dílů chodit budu.


Astarotte No Omocha!: Lotte je sukubí královna. A jako správná sukuba si musí zařídit harém. Naneštěstí nenávidí muže a tak se tomu brání zuby nehty. Usmyslí si tedy, že bude mít harém jedině z mužů lidského pokolení. A ti jsou samozřejmě v jiné dimenzi. Zdá se, že problém je vyřešen. To se ale nelíbí její poručnici a tak bránu do jiné dimenze otevře, aby jednoho takového "muže" (= typického hrdinu anime, kde premisu obstarává brána do jiné dimenze) obstarala. Souhrou různých náhod se samozřejmě stane, že Lotte tomuto vyvolenému skončí nedobrovolně v náruči. Velká láska, postel praská. Pokud jste dočetli až sem bez toho abyste se zasmáli nebo zakroutili hlavou, tak směle do prvního dílu. Mě to málem unudilo k smrti. Ale vůbec nepochybuju, že svoje diváky si to najde a že to bude hit.


Hoshizora E Kakaru Hashi: Hlavní hrdina (průměrný jak průměr kruhu) se vrací po letech do líbezné krajiny, kde kdysi bydlel. Ne prostě...já nemůžu. Tohle bude peklo. No tak dál. Hlavní hrdina se ztratí v lese (po tom co jeho bráškovi ukradne čepici opice!!!...W-T-F!!!). Zde potká roztomilou dívčinu s očima tak velkýma, že se jí už do hlavy nevešel mozek. Ta mu pomůže dostat se zpět odkud přiběhl a při tom se omylem políbí. OMYLEM POLÍBÍ!!! To zahlédne jiná dívčina (tsundere), kopne ho do obličeje atd. Doma ho přivítá kozatá onee-san charakter a v koupeli ho nachytá stydlivka. Ne, vážně nekecám. A to se ještě všude kolem serou flashbacky s "kamarádkou z dětství". A pochopitelně jsou to všechno jeho spolužačky. Jako mám ještě něco dodávat? První díl nám nadělil vnitřní kruh senshi. Uvidíme jaké archetypy nám nabídne ten vnější.


Denpa Onna to Seishun Otoko: Dívka zabalená do futonu? A šišlá! Pozor! Hladina moe nebezpečně stoupá! Evidentní problém jarní sezóny 2011 jsou hlavní hrdinové mužského pohlaví. Jsou tak jednoduše a klasicky charakterově načmáraní, že byste je mohli proházet napříč sériemi a nic by se nezměnilo. Zde je ten stejný problém. Když už se trošku vymyká anime námětově, zabijeme dojem nezajímavým hlavním hrdinou. Lidi přece nemůže bavit jen barvy a animace, ne? Já osobně potřebuju ještě něco co mi z 2D plochy udělá 3D zážitek(ano, myslím tím plastické osobnosti...haha). Když tohle překousnete(ale naposledy!), čeká na vás poměrně příjemných 20 minut. Charakter design je pěkný a animace výborná. Teď už jen záleží na tom, jak moc jste moevzdorní. Scénaristicky to není moc náročné, ale hodně to stojí na specifické atmosféře, kterou nedokážu moc dobře popsat. Dojem vám dokáží měnit malé detaily nebo krátké momenty. Je to anime plné překvapení...už jen proto, že překvapilo jako celek. Mohla by se z toho vyklubat vyjimečná záležitost.


Hidan No Aria: Růžová Miku Hatsune útočí. Údajně nejočekávanější anime jarní sezóny mělo velké šance nás pořádně sejmout něčím extra. Ale stírá nás maximálně opakem. Zde se rozhodně nedá říct, že by byl hlavní hrdina zaměnitelný. Je to totiž větší idiot. Chvilku Aria vypadala jako skvělé Highschool of the Dead, ale to bylo spíš jen odzrcadlené přání. Nedosahuje to HotD ani animačně, ani akčně. A Arii moc nepřidá, že místo zombie po nich jdou.........ďábelské segwaye. Ano, vím, je to k smíchu. Scénaristický vycucanec s rozdvojenou osobností je slabý jak zelený čaj od Jemči a stejně tak slabě působí charisma ústřední dvojce. Anime stvořené pravděpodobně jen za účelem většího prodeje figurek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO