Yotsuba! Česky!

25. dubna 2011 v 20:10 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Je to tak. Moje nejoblíbenější manga se chystá na pulty českých knihkupectví. Manga Zoner se rozhodla pro odvážný tah a ja jim za to moc děkuji. Yotsuba si však projde dost zásadními změnami oproti originálně vydaným bookům. Změny vám v pár bodech popíšu.

1) Yotsuba se v českém znění bude pochopitelně jmenovat Čtyřlístek. Jsem zvědav jak se poperou s překladem, protože Yotsuba nejenže znamená "čtyřlístek", ale také je to jméno hlavní postavy a to by mohlo někdy haprovat. Uvidíme.

2) Yotsuba/Čtyřlístek nebude vycházet v klasických knihách, ale v sešitovém vydání. Čeká nás tak víc sešitů po třech kapitolách na tenčím papíře. Puritáni by mohli protestovat, ale díky tomuto kroku se dostáváme na nějakých 70 Kč za volume a to mi přijde jako úžasná satisfakce.

3) Jelikož chce Zoner poskytnout Yotsubu širšímu segmentu, budou sešity doplněny krátkými One Shoty pro nejmenší čtanáře (tyto One Shoty budou od českého autora). Pokud to nebude něco hodně infantilního tak to považuju za výborný krok. Dětem se tak bude vštipovat povědomí o manze už od malička. Zatím se ví, že půjde o příběhy čtyř zvířátek (kocoura, zajíce, prasátka a fenky).

Moc se na českou verzi Yotsuby teším a pro vás exkluzivně doplňuju obálku prvního sešitu. Ten se objeví na pultech a v trafikách někdy na začátku června, tak neváhejte a kupujte.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruchie Ruchie | 28. dubna 2011 v 21:56 | Reagovat

:-D tak tohle se povedlo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO