Červenec 2011

Comic Con napříč cosplayem

26. července 2011 v 13:33 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Před chvilkou se do spárů mého netbooku dostal link na galerii cosplayů z letošního nabušeného Comic Conu. Mé srdéčko nad úžasnými cosplayi pookřálo a znovu se potvrdilo, že dobrý a originální cosplay neznamená technickou preciznost, ale především důvtip a odvahu.


Osvědčené triky našich babiček.

Nikdo se na vás nebude zlobit, když nemáte ideální postavu nebo obličej. Především, když máte smysl pro humor a postrádáte sebeúctu.


Callof Duty je pasé. Letos letí retro.

Crossovery se taky počítají.


Nikdy není moc brzo na popkulturu.


Nejste zrovna ideální na cosplay Wolverina? Projeďte si internet, něco se najde.

A CENU ZA LETOŠNÍ NEJLEPŠÍ COSPLAYE SI ODNÁŠÍ TENTO SUPERMAN PŘI PRÁCI, KDE SE SNOUBÍ BRILANTNÍ TECHNICKÉ PROVEDENÍ S DŮVTIPEM...A PŘEDEVŠÍM...

DOKONALÝ MINTOVÝ KŘUPÍK...ZDE SE SNOUBÍ GENIALITA S GENIALITOU...

Kompletní galerie cosplayů z Comic Conu ZDE.

RPG naživo na Advíku 2011

23. července 2011 v 19:07 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Jak moc jsem si stěžoval na Advík 2011 si můžete přečíst zde. To, že jsem byl s některými přednáškami a celkově body programu docela dost nespokojený jsem dal evidentně najevo. Ale přese všechno osočování, kterého jsem se dopustil, jsem si stále říkal, jestli bych to zvládl lépe. No, představám je konec. Bohyně RPG linie Yuffie nám (M0timu a mně) dala šanci projevit se (za což jí patří VELIKÉ DÍKY!). To znamená, že v programu Advíku 2011 můžete v neděli od 15:00 ve workshopovém salónu zažít něco nevídaného. Pokud příjdete včas, budete mít možnost vtělit se do pocitů, které prožívají například hrdinové Final Fantasy. Jak už název článku napovídá, půjde o primitivní trenažer typického japonského RPG. Z časových důvodů je naše hra velice osekaná a tak se výše uvedené slovo "primitivní" hodí. Pokud si příjdete zazápasit, nečekejte propracovaný tabulkový systém skillování. Vše je tvořeno hlavně pro zábavu jak účinkujících, tak diváků. Ukáže se, jestli se něco za velkými řečmi Sykysana skrývá. Kdo máte o tento bod programu zájem a chtěli byste si zahrát, tak prosím věnujte chvilku pár upozorněním.

Verze RPG naživo, kterou jsme s M0tim vytvořili má původně dvě obtížnosti, NORMAL a HARD. Jelikož máme od organizátorů vymezen jen dvouhodinový blok, musíme z časových důvodů omezit hratelnost jen na "obtížnost" NORMAL. U HARD verze se totiž může hra protáhnout i na celou hodinu. Hra tak bohužel přichází o mnoho zábavných prvků, ale to neznamená, že by nebyla zábavná + má střídmých 25 minut. Nemějte ale prosím moc velká očekávání, je vyzkoumáno, že ničí výsledný zážitek:-) RPG naživo bude mít na Advíku svou premiéru a tak očekáváme porodní bolesti. Radi bychom vás tedy posléze poprosili o zpětnou vazbu. Pokud se tedy dostanete mezi vyvolené, kteří si zahrají, NEUTÍKEJTE prosím. Rádi si s vámi promluvíme.

Před samotným hraním vám M0ti udělá přednášku o pravidlech, aby nedošlo k nedorozuměním při samotné hře. Nikdo vám však nezakazuje nastudovat si pravidla předem. Ty si můžete stáhnout ZDE z letecké pošty.

Při samotné hře budete třímat v rukou opravdové válečnické zbraně:-D(viz, foto) PROSÍMVÁS NEPOZABÍJEJTE SE S NIMI!!! Jsou to hračky, se kterými si můžou hrát děti od tří let, ale není nutné se s nimi jako čtyřletý chovat:-) Slouží samozřejmě k zábavě, ale především k niternému vtělení se do charakteru:-D Hereckým výkonům se však meze nekladou.

RPG naživo NENÍ SOUTĚŽ! Až na bezvýznamné zúčastňovací drobnosti se nic nevyhrává. Jak podotýkám už poněkolikáté (vím je to otrava...hlavně když si uvědomím, že to nemusí být vůbec pravda) tento bod programu je především pro pobavení návštěvníků Advíku. Nevylučuje se ovšem, že pokud by mělo RPG naživo úspěch, může se v budoucnu vyhlásit i regulérní turnaj.

To jsou takové malé pohnutky, které mne u této neoficiální pozvánky napadly. Chtěl bych taky touto cestou MOC poděkovat našim beta testerům Guzmiczovi, Ruchii a Dajimu za trpělivost při pilování sytému a za to, že si na naši hru našli vůbec čas. Jsou oficiálně prvními lidmi, kteři naše RPG hráli a to je, jak uznáte, velké břímě:-D No a nakonec trocha fotek ze samotného beta testingu. Taková ukázka na co se zhruba můžete těšit. A kdyby náhodou bylo ve workshopové místnosti narváno, můžete rovnou na fotkách vidět naše obličejismy s popisky, abyste nás vůbec poznali:-)

Tak kdo máte zájem: Neděle 31. 7., KC Zahrada, Workshopový salón v 15:00. Budeme se těšit! Viva la ADVÍK 2011!Sezóna 2011 - Léto 2

18. července 2011 v 20:20 | Sykysan |  ANIME

No. 6: Co se nedá číslu šest rozhodně upřít tak je práce s atmosférou. Utopické (?) město a lidé v něm působí velice svěže i když nic nového do žánru nepřináší (o snových představách na začátku dílu netřeba mluvit). Dále je to výborně stavěná atmosféra mezi charaktery. Interakce je velmi živelná a přitom pozvolná. Zejména vznikající vztah mezi ústřední dvojcí je pojat velice přirozeně a přitom originálně (skoro to smrdí shonen-ai). Premisa nám toho zatím moc neprozradila, ale myslím, že i když je svět zasazen do sci-fi budoucnosti, bude se tu hrát především na vztahy a emoce. Animace se pohybuje v příjemném nadprůměru a charakter desing je překvapivě docela umírněný a drží se při zemi. Což vždycky potěší. Tenhle kousek zatím splňuje očekávání, takže s ním asi chvilku zůstanu.


The iDOLM@STER: Tahle velice očekávaná sérka se evidentně pokouší zaujmout nejen fanoušky hry, ale i fanoušky fenoménu K-ON. Jinak si nedokážu vysvětlit až podezřele velkou podobnost v designu, animaci a vlastně celkovém vyznění. A není ce čemu divit, vždyť je to stejné téma. Vpodstatě jim to nemůžu mít za zlé, protože to funguje. S primitivní představovačkou se tvůrci poprali docela dobře. Při takovém počtu postav to snad ani jinak nešlo. Navíc se tímto zvláštním konceptem hrdě přihlásili ke kořenům. I když pokud se ho budou držet celou sérii, hrozí, že velice rychle omrzí. Nejhůř se iDOLM@STER zařadí někam do průměru a to zas není tak špatné. Vyzkouším druhý díl a uvidím co dál.


Usagi Drop: Na začátku mě tvůrci nachytali podivně vodovkovým stylem, ale naštěstí se vše spravilo a výborný charakter design doplnila přiměřeně vhodná animace. Takhle nějak si představuju vizuálně příjemné anime. Malá Rin je nemanželské dítě, které se ocitlo na pohřbu svého starého otce. Daikichi je tohoto starého pána vnuk. Oba naši hrdinové jsou samy a tak je zápletka na spadnutí. Premisa je jednoduchoučká, ale přesto se na ní dá určitě hodně zkazit. Tohle pravděpodobně nebude ten případ. Náznaky dobře se rozjíždějící série ucítíte především ve skvělém načasování momentů s emocionálním nádechem. Téma by klidně mohlo sklouznout k citovému vidírání. To se naštěstí nestalo. Naopak, je tu cítit respekt a dobrý úmysl autorů. A nakonec ani humor není pozadu. Sám nevím, jestli budu v sérii dál pokračovat, ale rozhodně ji můžu doporučit.


Mawaru Penguindrum: Dámy a pánove, zde zbystřete. Tenhle nový kousek totiž napsal a režíruje sám Ikuhara Kunihiko. Že nevíte kdo to je? To je ale velká chyba! Tento člověk nám totiž dal televizní Sailor Moon a především revoluční Shoujo Kakumei Utena. To je informace vskutku nezanedbatelná. Jako veliký fanoušek Uteny jsem tedy vkládal do této sérky velké naděje. A zatím nemůžu posoudit jakým směrem se tentokrát Ikuhara vydal. Čeká nás pochopitelně hodně jednoduché i hluboké symboliky, tentokrát nejspíš rafinovaně poschovávané. A první díl je úvodem opravdu velkolepým. Nejdřív na vás vybalí dojímavý životní příběh tří sourozenců, aby vás v závěru uzemníl šílenou, energetickou a surrealistickou "mahou shoujo na cracku" jízdou. Můžeme tu snadno vysledovat základní prvky z Kunihikových dřívějších děl. Tyto prvky pak zahání do extrému, ale nedá se říct, že by to extrém opravdu byl. Je to hledání nových postupů ve vyprávění a já mu to sežral i s navijákem. Hlavní hrdinka se šarmem Drossel von Flügel v pár minutách roztrhá i ty nejroztodivnější shaftovské výjevy a to už je co říct (inspirace samotným studiem Shaft je více než možná). Nedá se zatím mluvit o kvalitách či nekvalitách, ale rozhodně to stojí za zkoušku. A ani autor nám v záměru evidentně nic netají: nepřehlédnutelný odkaz na Alenku v říši divů je toho důkazem. Lidem co v anime rádi experimentují nemusím ani doporučovat.


Ro-Kyu-Bu: Malé mimozemšťanky hrají basketbal. Tohle anime můžu doporučit snad jen ortodoxním fanouškům lolitek. A hrdinky opravdu vypadají jako typická představa mimozemšťana, jen navíc s barevnými vlásky. Scénáristicky je to jednoduché jako získat právní titul v Plzni. Animačně průměrné a vlastně...mně se o tom vůbec nechce psát.


Nekogami Yaoyorozu: Když není nějaké pořádné Touhou anime po ruce (Anime Tenchou x Touhou Project stále marně vyhlížím) musíme vzít závdavkem něco jiného. Něco podobného, něco co není úplně imbecilní, něco jako Nekogami. Moc roztomilý kousek se zjevil pro mě zničehonic. Je to takové Lucky Star v touhou stylu. Slice of life ze života obyčejného kočičího božstva. Inspirace Touhou je nepopiratelná (autoři mangy dělali i Touhou doujiny) a není to vůbec na škodu. Alespoň částečně je zacelena díra, po které je taková velká poptávka. Jsem rozhodnutý si tento kousek hodně užít, tak snad se to nepokazí.

Sezóna 2011 - Léto 1

10. července 2011 v 21:07 | Sykysan |  ANIME

Teprve v pátek jsem se vrátil ze skvělého pobytu v Jeseníkách a tak si nakoukáváml letní sezónu se spožděním. Nezamrzí to, protože jsem zjistil, že vlastně o nic nepřicházím. Tak jdeme na první várku.

Ikoku Meiro no Croisée: Tenhle kousek láká na dobové reálie podobně jako Gosick ze zimní sezóny. A za sebe musím říct, že po pár dílech Gosick se mu zaujmout tímhle směrem také nedaří. Střet dvou rozdílných kultur už dnes nemá takovou sílu zaujmout jako dřív. Přidejte nevýrazné postavy a klišovité dialogy a máte jasno. Animace se drží v mírném nadprůměru. Pozadí jsou tak precizně obkreslené fotografie, až máte pocit, že vlastně obkreslené nic není. Je to docela pěst na oko, ale dá se to překousnout. Hodně velkým tahounem je hudba. Já tyhle spokojené a klidné francouzké vybrnkávačky prostě hodně můžu. Takže je to na vás. Pro milovníky dobových anime (Gosick, Baccano) přidávám doporučení.


Sacred Seven: Cože co? První díl, který dokonale postrádá úvod a vypadá jako navázání po reklamě, navíc uprostřed celé série? Tady se muselo něco stát. Nějaké přestříhávání. Není to moc dobrý úvod pro tak nadějně vypadající sérii jakou se Sacred Seven zdálo. A sám sobě se musím zasmát, že jsem byl tak naivní. Sacred Seven je splácanec všech prvků, které měly v dřívějších letech úspěch. Můžeme to brát jako scénaristicky promyšlený vtípek a nebo to můžeme brát tak, jak to je, jako ždímání prachů. Máme tu sluhu s Kuroshitsuji, hrdinku ze Sailor Moon v loli verzi, army maidky, mecha, hlavního hrdinu, který vypadl z wikipedia hesla "hlavní hrdina" a mnoho, mnoho dalšího. Tohle prostě nemá šanci fungovat. A ani akce není natolik lákavá aby to stálo za další díl. Tohle se dost nepovedlo.


Blade: Co vám budu vykládat, zase to dopadlo stejně. Jako Ironman, Wolverine i X-Men. Blade se přidává do rodinky nepodařených adaptací západních komixáren. Scénáristi mají evidentně šablonku do které jen zasadí jméno hlavního hrdiny a záporáka a směle pošlou takto doplněný formulář do animačního oddělení. Animace i charakter desing se také drží podoby starších brášků. Akce je tak strašně trapná, že to smrdí parodií. Monology jsou k smíchu a dialogy k pláči. Nic víc neřeba dodávat.


Kamisama Dolls: Začátek prvního dílu nás pomocí flashbacku zanáší dál do děje. Zobrazuje události, které pochopíme buď průběžně, nebo až na konci celé série. To způsobuje dojem nedokonalého úvodu stejně jako v Sacred Seven. Později je to však lepší a dostane se nám sice zkrácené, ale dostačující expozice charakterů. Dojem pak úplně spravuje moc pěkná animace. Vše je hezky plynulé (a to potěší zejména u akce). K samotné premise toho moc říct nejde. Hlavní hrdina je obyčený vysokoškolák s neobyčejnou minulostí a s ne o nic méně neobyčejnou sestrou, která ovládá podivného loutko/mechu. Do jeho poklidného života pak skočí, aby ho ochránila před jeho nemesis. Kdo to je se bohužel nedozvídáme. Moc se mi líbí nápad s popěvkem, který si prozpěvují samotné Kamisama Dolls. Je to obdobně milé jako popěvek v Otome Youkai Zakuro. Třešničkou na dortu je pak vymazlený opening. Zatím není moc co hodnotit. Z této série se může vyklubat cokoliv, takže dám druhému dílu šanci.


YuruYuri: První díl mi utekl aniž by zanechal nějaké výraznější dojmy. Animace moc pěkná i charakter desing, ale po scénáristické stránce to bylo suchopárné a nezajímavé. Tři kamarádky společně na nižší střední zakládají čajový klub a je kolem toho hrozně křiku a představ. Celé Yuri se pohybuje na až moc infantilní rovině. Neustále padají, zakopávají atd. A ani když se přejde na absurdní situace (které jsou pro komedialni anime tak typické) nedokáží člověka opravdu rozesmát. To je u komediálního anime docela problém. Osobně infantilní humor miluju, ale tohle je infantilní samo o sobě a nejde říct, že by to byl záměr. Na druhý díl mě však donutí se podívat zvědavost, jak je to tedy se sestrou hlavní hrdinky:-D


Mayo Chiki: Omlouvám se! Zkoušel jsem to několikrát, ale ani jednou jsem to nedokoukal.


Uta no Prince Sama: Ať je hudba tvůj lék a každý z nás ať má muziku svou...NE!!! TOHLE PŘEKRAČUJE VŠECHNY MEZE! JESTLI SE NA TOHLE NĚKDO BUDETE DÍVAT TAK JSTE ÚPLNÝ TROSKY!


Blood C: Splnilo se vše co jsem si nakonec o Blood-C myslel. Bude to zbytečná série nijak neobohacující svět Blood. Krom toho, že to prostě vypadá jako temnější verze Kobato, tak nedisponuje nějakou zajímavou zápletkou ani charaktery. Nechybí žádný z Clampovských trademarků, což je spíš špatně než dobře. Jen čekám kdy zpoza rohu vyskočí nějaký králíček nebo mokona. Animace se zasekla někde před deseti lety, takže vizuálně to taky moc neupoutá. I když pokud bude někdo novou Sayu cosplayovat, na takový pěkný obleček se rád podívám. Autorky si taky zřejmě myslí, že když budou scény šumět a zrnit tak to bude více umělecké. Chyba lávky. Ale abych jen nemrmlal tak musím uznat, že zatím jako jediné anime se Blood-C dokázalo prodat přes výborný úvod. Máme tu všechno: náčrt charakterů i reálií, pěkně kompozičně jak se to na správně vychované anime sluší a patří. Do průměru se Saya dostává poměrně povedenou akcí. Tohle bude jedno z těch anime "když už nic jiného není".
SEO