Sezóna 2011 - Léto 3

4. srpna 2011 v 11:51 | Sykysan |  ANIME
Letní sezóna mě opravdu nebavila, takže tady máte poslední tři kousky (i když opravdu velice opožděně:-D ) a na zbytek kašlu (pardon). Vy to stejně nikdo nečtete. Aspoň můžu říkat, že si to píšu hlavně pro sebe, abych se v tom vyznal. Zdar za dva měsíce u nadějných podzimních kousků.

Dantalian no Shoka: Tenhle kousek je fakt kus podivného masa. Člověku by se to díky zajímavé premise chtělo sledovat, ale... Chvilkami to má téměř madokovský nádech(hlavně v úvodu a rituálu). Ale podobně jako u Croisé tu v pár scénách působí pozadí jako pěst na oko. Zde se však tvůrci ani nesnažili pozadí překreslovat, jen je protáhli pár filtry. Výsledný dojem to sráží opravdu drasticky. Je to škoda hlavně proto, že charakter design vypadá velice pěkně a animace je přiměřeně ucházející a v akčních sekvencích i nadprůměrná. Scénář je na tuto sezónu taky poměrně vytříbený. Dialogy nejsou výjimečně nudné k posrání a scény na sebe moc pěkně a logicky navazují. Ale pak zase uvidíte ty hnusně vyshopované fotky a veškerá atmosféra je tatam. Dantalian si však rozhodně zaslouží druhou šanci. Vyvrcholení prvního dílu je opravdu působivé. Tak snad knihovna druhou šanci využije.

Manyuu Hikenchou: Kozy kozy kozy. Nejenomže kozy kozy a kozy, ale taky kozy kozy kozy. To by však nebyly kozy kdyby kozy kozy kozy. Kozatý kozy a kozí kozy jsou kozatý a kozatý. Kdyby kozy vyměnily za kozy, zbyly by z koz jenom kozy. Kozy jsou tak kozami zcela kozatě. Kozy kozy, kozy. Kozisticky se kozy kozí naprosto kozím stylem. Není se čemu kozit. Skoro mi z tech koz vypadly kozy z důlků. A tak se Kozy Kozy řadí ke zcela jedinečným kozám. NAPROSTO KOZATÝM KOZÁM! Jsem z nich úplně vykozený. Je na vás jestli kozy vezmete na kozy nebo ne. Je se k těmhle kozám už nikdy nepřikozím.

Kamisama no Memo-chou: Velice zajímavý kousek (nejen stopáží prvního dílu). Z letní sezóny jednoznačně nejlepší dabing. Nejde o to, že by byl nějak výrazný, ale přesně slouží svému účelu. Všechny hlasy dokonale sedí ke svým charakterům. Charakterům, které jsou bravurně rozepsány. Po dlouhé době v anime postavám věřím. Problém nastává u zápletky/zápletek. Nejsem si moc jistý zda unesou a dokážkou rozpohybovat takhle dobře napsané postavy. Z prvního dílu se zdá, že to bude nejspíš nevyvážené. Slaboučké zápletka prvního dílu nedá prostor pro rozvoj charakterům a to velice těžko nesu. Chtělo by to nějakou silnější ústřední linku. Snad se jí dočkám. Kamisama Memo-chou rozhodně stojí za doporučení i bez jistoty do budoucna. Při psaní této věty už stahuju druhý díl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nya-chan Production Nya-chan Production | 6. srpna 2011 v 20:22 | Reagovat

Já to čtu :>

Kamisama mi právě zápletkou přišlo dost silné, aloe scénárista očividně neví jak na tak vážné téma, tak tam háže rádobyvtipné věci a fanservis. Yay.

Snad se to zlepší směrem k zápletkám.

2 daji daji | 9. srpna 2011 v 14:33 | Reagovat

aj ja to čítam :)

chvíľami mám pocit že fanservice je fapservice :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO