Year-round Fest 2011

4. ledna 2012 v 0:16 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Tento text neprošel ani imaginární korekturou...omlouvám se, ale už nemůžu korekturu ani cítit.

Silvestrovská tequila a pangalaktický megacloumák už se mi z těla pomalu vypařily a tak jsem se konečně mohl pustit do bilančního článku. A jelikož jsem tlustá lemra, tak to shrnu jen v rychlosti a útržkovitě. Můj otaku rok byl poměrně průměrný, ale příjemný. Sešlo se nám tu velice dobré kombo překvapivě kvalitních conů (ano, myslím všech třech!). Nemá cenu je shrnovat, docela podrobné reporty jsem napsal na všechny. Stačí jen říct, že jsem opravdu šťastný, že máme tak schopné lidi, kteří dokáží profesionálně obstarat kopu zábavy.

Co se anime týče...ať si kdo chce co chce říká...já opravdu žádný úpadek nezaznamenávám. Letos bych vyzdvihl trojici kvalitativně hyper-extra-krutých kousků.

Mahou Shoujo Madoka Magica: O tom není žádná. Měli jsme tu čest a byli svědky dalšího anime mezníku. Už se konečně nebude říkat letopočet "před Evangelionem". Nastupuje éra "před Madokou". Shaft se Madokou ale paradoxně vyčerpal. Vyčpělá Denpa Onna se pokoušela shaftovskými trademarky zakrýt naprostou scénaristickou prázdnotu a Maria Holic je prostě jen...pokračováním. Co nevidět nás ovšem čeká Nisemonogatari!!!!!

Ano Hana: Citová ždímačka, která dokazuje, že japonci nejsou emocionálně ploší a jestli jsou, tak to dokaží famózně kompenzovat. Typicky egocentrické pseudodepresivní téma protkané všemi melodramatickými anime je tu podáváno ve skromných dávkách inteligentních dialogů a letmých náznaků. Tady si cynik s romantikem smírně podávají ruce.

Nichijou: Selamat pagi, děcka. Nechápu vás. Něco tak zjevně humorně explozovního se vám podává na stříbrném podnose a vy okolo toho projdete jak kolem stánku s gyrosem. Vyčítat si to však můžete jen vy sami. My ostatní, osvícení, si připravíme uvolňovač svalů a po sedmnácté se podíváme na stavění domku z karet.

Za zmínku též stojí svěží Hana-Saku Iroha, shoujo shonen Chihayafuru, supervtipní Level E a Onii-chan...Dakara-ne!!, "úchylné" Hen Zemi, důkaz, že i shonen-ai může mít scénář No. 6, dojemné moe Usagi Drop, návrat Ikuhara Kunihika Mawaru Penguindrum a akční Guilty Crown a Ben-to.

Celý můj otaku rok se vpodstatě motal okolo trojky. Tři cony, tři výjimečná anime. V osobnostně-rozvojové sféře bych zmínil tři události.

Prvním osobním zářezem v otakingu se stalo vlastnoručně vyrobené AMV Krakonohe Hime. Věc, kterou jsem měl naplánovanou už několik let, se povedla až pro AF10. S odstupem času jsem docela spokojen a chystám se pomalu a jistě na další. Spolu s tím bych chtěl taky vyzdvihnout skvělý projekt AMV.cz. Taky jedna z věcí, která mě hodně motivuje, i když teď jsem se spíš pasoval na jejich oficiální roztleskávačku. KDE JE K-RVA TO P-SRANÝ MEPko!!! :-D

Další důležitou věcí je příspěvek ve Vějíři. Neocenitelná zkušenost a reálně fyzicky hmotný důkaz o mém otakingu. DanQ si zaslouží metál za trpělivost a celý tým okolo Vějíře by zasloužil dvoutýdení dovolenou v Karibiku. Moc díky za možnost se realizovat.

Posledním bodem bude horký brambor jménem Asistent detektiva Zbyška. Komunita jako taková a animefestí ren-ai soutěž byly hlavními motivátory pro rozjetí tohoto projektu. Amatérská visual novela nás vpodstatě provázela od začátku roku až po teď. Už je dokončená, jen nás bohužel zaskočila nečekaně náročná práce s korekturou a celkový finishing. Práce na tomhle projektu nás naučila už nikdy neslibovat termíny a částečně nám plní sen o vytvoření videohry (je to herní žánr...ale).

Ke konci už mě napadá jen moje už tradiční účast v soutěžích na stránkách Animefestu. Pár kousků neskončilo úplně špatně a dokonce si sáhly i na bedny vítězů, ale největším úspěchem je pro mne jednoduše jen aktivní účast. Že jsem se k tomu dokázal dokopat. Tento rok se snad aktivně zapojím i do dlouhodobého FestFota, i když první příspěvek jsem si na poslední chvíli cucal z prstu. Naštěstí anime cukroví jsem nepodcenil a zásoby marcipánu měl už týden dopředu.

Do nového roku si přeju víc splněných bodů mého plánu a nejméně stejně povedené cony jako byly v minulém roce.

A jaký byl váš rok?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO