Únor 2012

Sykysanovo umělecké okénko 3 - klíčenky po roce

9. února 2012 v 21:02 | Sykysan |  TVORBA

Rok se s rokem sešel a znovu je tu má nejoblíbenější soutěž na stránkách Animefestu. Rok od roku se počet zaslaných obrázků zvyšuje a společně s ním i jejich kvalita. Stále je ale fakt, že takových 80% příspěvků je často zcela nepoužitelných. Ale zapálení některých účastníků to vynahrazuje. Letos jsem ohodnotil něco kolem osmi kousků (mám pocit, že víc než minulý rok). Asi nebude překvapením, když budu prosazovat obrázky mých přátel, nemám však kvůli tomu černé svědomí. M0ti i Ruchie totiž vyprodukvali jedny z nejhezčích klíčenek vůbec a jestli se ani jedna z nich nedostane do plastu, tak už vážně nevím:-D Ruchie na plné čáře boduje s krásným Totorem, navíc je to ideální motiv na klíčenku. V závěsu za ním se drží moje milovaná Asuka (klíčenka je dělaná přímo mně na tělo, Ruchie ji nakreslila na můj popud a předčila všechna moje očekávání:-). Pokud by byla vybrána zrovna ona, asi by můj svazek klíčů neminula. Dalším vrcholem klíčenek je POCHOPITELNĚ M0tiho Hakase. Motiv naprosto k sežrání, navíc v extrémně dobrém provedení a kvalitě. Znovu, ideální záležitost na klíčenku a naprostá povinnost pro všech šest (ano, už je jich šest!!!) fanoušků Nichijou.

Celkově hodně potěšila vysoká úroveň vektoristů. Aiedail a Meraya se svými Natsume a Hamtaro přesně pochopili co je na klíčenku potřeba. Skvělé a výstižné. Dále jsem si našel taky dva guilty pleasure kousky, které prostě moje hodnocení nesměly minout. Jedna je Rin z Katawa shoujo od yue/nya/chan/wolfii/production a naprostá pecka je pak rambo Temari/Tenten od Ríši Voldána! Procpěte to na klíčenky!!!

Co se mých příspěvků týče, zase jsem vsadil na jednoduché motivy a fanouškovství. Opět jsem vybíral téma pro mne zvládnutelné. Tentokrát však s pomocí corelu. Při stříhání AMV na minuloroční soutěž mě napadlo udělat klíčenku s malým duchem lesa kodomou. Motiv kultovní a navíc ideální na klíčenku (podobně jako minulý rok Shinigami-sama...ale už mi dochází bílé obličeje s třemi černými fleky :-D ). Dalším kouskem je pak vyložene manimefestační reakce na "zoufalou" situaci s kinem Scala. Spojení Sayonara Zetsubou Sensei a loga Scaly bylo okamžitou reakcí na změnu prostor konání Animefestu:-) Jeho místo měl původně obsadit tento pokus o BRS fanart. Naštěstí jsem měl na výběr:-D No a z recese jsme pak zaplnili volný M0tiho slot propagací detektiva Zbyška:-D Hodně mě zajímá kolik posbírá hvězdiček:-D

To je ode mne pro tuto chvíli vše a vy se můžete kochat mým úžasným uměním!
ŘÍKÁM, KOCHEJTE SE!!!

Sezóna 2012 - Zima 3

6. února 2012 v 11:28 | Sykysan |  ANIME
Ano Natsu de Matteru: Zajímavý kousek, který si nechává tajemství pro další díly, ale i tak ukáže dost. Je to svěží oproti všem ostatním "vykecávačkám" u kterých vás zbytek dílů nemá čím překvapit. Je to sice zatím velice tuctové, ale sympatickým způsobem. Navíc se nám tu oficiálně vytváří nový styl charakter designu, který se mi moc líbí (pracuje zajímavě s proporcemi i kresbou). Zahlédnout jsme ho mohli už v nedávném Ano Hana nebo HOTD. Animačně se pak Ano Natsu drží těchto řečených anime, takže nadprůměr. Nebude to asi nic originálního ale mix Ano Hana a Birdy Decode mi nepříjde jako úplně marná věc. Navíc jestli se pořádně rozvine linie s natáčením filmu, bude to aspirovat na nejsympatičnější kousek sezóny. Takže vzhůru na další díly.


Papa no Iukoto o Kikinasai!: Sucho. Byl bych moc rád, kdyby se tu někdy zastavil člověk, co se mu tohle anime líbí a vysvětlil mi, co přesně ho na něm zaujalo. Netvrdím, že tenhle kousek je špatný, to právě není vůbec. Jde o to, že je jednoduše tak moc průměrný, až...ja nevím. Tak moc je průměrný. Od naducaných podprsenek a lolitek tu máme daleko kvalitnější a přímočařejší anime. Ke kterému jídlu ale patří tahle omáčka, to se mi vypátrat nepodařilo. Hlavnímu hrdinovi se nachomejtnou tři neteřinky, každá designovaná úplně jinak, aby si každý našel tu svou, ale přitom ani jedna nevykazuje stopu charakteru nebo osobnosti. To je vlastně problém všech postav. Je to podivně vyprázdněné. Při sledování jsem měl opravdu palčivý pocit ztráty času. I přes to, že jsem u daleko horších anime ztratil daleko víc času. Asi za dvě minuty se mi to anime úplně vypaří z hlavy.


Area no Kishi: Nejsem moc velkým fanouškem sportovních anime. Krom filmových Nasu zářezů jsem vlastně nikdy žádné nedokoukal. A není to ani o tom, že sám sportu neholduji, ale mají to holt v povaze, že jsou strašně schématická. Jediné čemu dám možná šanci je Prince of Tennis (a to vyloženě jen ze zvědavosti, co že je na tom tak legendárního). Area no Kishi se tak na tomto blogu ocitá v hodně nevýhodné pozici. Ale ne zcela bez viny. Tahle fotbalová pohádka nejenže je schématická, ale ona je navíc docela dost trapná. "Mám rád fotbal!" "Opravdu mám rád fotbal!" SERIOUSLY!?! Scény stavějící kostru "scénáře" jsou podávány vágně a ty opravdu podstatné(nebo spíš ty co by měly být podstatné) jsou naprosto k smíchu (konkrétně 17:35 - v domově důchodců bys s tou kličkou určitě zazářil). A tentokrát mě to ani nemrzí. Dálší úplně zbytečný shounen.


Rinne no Lagrange: Musím vám říct jedno strašlivé tajemství. NGE s sebou totiž nepřineslo jen kvalitu. V závěsu za ním se totiž přiřítil jeden neduh, který pronásleduje všechny kvalitní anime. Říká se tomu "vykrádačka". Každý rok od dob NGE se objeví alespoň jedna a ani letos tomu není jinak. Vžycky se snaží tvářit trochu jinak, ale to je většinou jen záblesk jiného anime, ze kterého vykrádá. Smutné na vykrádačkách je, že nedokáží vykrádat kvalitně. Vždycky jsou to jen ubohé napodobeniny. Něco jako Narutův první stínový klon. Taková anime je pak strašně smutné sledovat. Nejen, že se snaží vykrádat něco, co všichni znají a vydávat to za něco nového, ale taky se pachtí v bahně neinvence a neschopnosti tvorby vlastní přidané hodnoty. Smůla. Tak zase za rok.


Black Rock Shooter: Tak pro začátek...kdo to ještě neví, Sykysan je velikým fanouškem Black Rock Shooter OVA. Myslím si, že ve své jednoduchosti je geniální. Na stránkách Animefestu se dokonce někde povaluje moje fanfikce. Po ohlášení série jsem tedy skákal tak vysoko, že jsem se proboural k obědu paní Šenkové, která bydlí o sedm pater výš (moc dobrý kuře na paprice). Ale pak přišel trailer............WTF?!?! CO??? Proč? Hororově naaranžované hlavy panenek? Roboti? Cože? Byl jsem podveden. Zrazen. Někdo dostal do ruky drahokam, ale nezasadil ho do krásného klenotu, nýbrž do kýčovité korunky pro Barbie. Byl jsem regulérně nasraný a počítal sekundy do premiéry, abych tuhle "věc" mohl svrhnout do tartaru. Ten čas nadešel před pár dny a...ono je to docela dobré! Věci, které se změnily oproti původnímu OVA, jsou řekněme způsobeny změnou paradigmatu (podle toho jak celé BRS vnímáte). V tomto ohledu je najednou televizní Shooter daleko stravitelnější než se původně zdálo. Ano, stále mě iritují některé designerské změny, ale scénaristicky otevírá BRS nové dimenze a zatím nemůžu říct, že přímo špatné. Navíc je to nečekaně brutální a poctivě tajemné. Ctí atmosféru OVA, což pochopitelně oceňuju. Vzhledem k časové propletenosti vydávání/schvalování/vytváření anime se ještě neodvažuju tvrdit, že nám tu vzniká nový žánr "brutálního mahou shoujo", ale styčné body s Madokou jsou nepřehlédnutelné. Scénaristicky se asi BRS o Madoku ani neotře, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby jí aspoň zadýchalo na záda. Ale to už jsou jen zbožná přání fanouška. Nakonec vše dobře dopadlo...prozatím. Na tenhle kousek si totiž vyšetřím čas a snad sepíšu pořádnou recenzi po odvysílání finále.

To je konec zimních dojmů. Vzhůru na jaro...tam se zatím jeví jako zajímavé kousky jen Zetman a adaptace Sankarea...budou to asi oddychové články:-D

Fest*Foto #2

1. února 2012 v 17:20 | Sykysan |  TVORBA
No jako...já se aspoň při focení pobavil. Krásy všedního zimního dne jsem fakt letos nestihl a jak tak koukám na vítězné fotografie...ani ostatním se to nepovedlo:-D Snad u "Krás letního víkendového dne" nedorazí shěhové bouře:-D

Tady můj pokus...a ano, takhle já si představuju krásu zimního dne a nestydím se za to:-D
SEO