Duben 2012

Vějíř - sborník manči počtvrté

24. dubna 2012 v 20:56 | Sykysan
Stejně jako minulý rok, i leto jsme na poslední chvíli s Ruchií stihli deadline Vejíře a tak vám můžu s hrdostí představit ukázkovou stránku z našeho kousku s názvem "Raptus". Křest čtvrtého Vějíře proběhne netradičně (a snad s výhledem k tradičnu) na Animefestu 2012. Tak prosím podpořte tento sborník (když né korunou) alespoň potleskem:-) Další ukázkové stránky naleznete ZDE.

Ukázka našeho příspěvku...

A zde nádherná obálka od Infery s oficiálním textem:-)


Animefest Music Video

20. dubna 2012 v 13:13 | Sykysan |  REPORTY

Předem se omlouvám za gramatické chyby a krkolomná slovní spojení, šlo mi hlavně o rychlost.

Něž se pustíme do samotných AMV, mám tu pár produkčních prohlášení. Do tohoto hodnocení jsem se pustil jen na základě toho, že jsem letos svoje AMV do soutěže neposlal. Nejdřív jsem se vymlouval na to, že nestíhám, ale do uzávěrky bych to vpohodě stihl. A taky že jo, jenže jsem nebyl s výsledkem spokojen a tak jsem evidentně jejiný kdo porotcům nepřidělával zbytečnou práci. V soutěži se totiž našlo dost OČIVIDNĚ strašidelných AMV, která snad ani jejich autoři nemůžou považovat za akceptovatelná. Pár neduhů se pak přenáší na drtivou většinu (i velmi dobrých) AMV. Letošní evidentní mor...jak bych to řekl...hardsub...a tím hard myslím pěst do oka. Zajímavé je, že to postihlo ve velké míře i hodně kvalitní věci. Celkově nejsem fanoušek typo v AMV, většinou se nad to povznesu. Ale tady se to prostě ani nedá obejít s mávnutím rukou, protože tato nemoc postihla i moje favority. Hádejte co? Když naplníte svoje AMVčko slohovkou, tak nějak divák moc neocení váš skvělý střih...protože bude muset číst!!! Opravdu je česká AMV scéna tak hrozně povrchní, že potřebuje k vyprávění berličku v podobě slov? Nechcete tím pádem raději napsat fanfikci? A teď mluvím i o tvůrcích, kteří svoje "titulky" komponují jakou součást vizuálu (43-Hey Juliet) nebo pro pomoc nakopnutí vyprávění (28-Thousand Dreams, 38-Faith). Jde to i bez nich a neříkejte, že ne. Další negativum. V AMV globálně je to fenomém...a to doslovnost. I já se jí neustále dopouštím, ale je to snad jeden z nejhorších neduhů v AMV. Doslovností myslím především křečovitého držení se textu písně. Takže když v textu zazní slovo "růže", musí být na monitoru růže, když "pes", tak pes. Lidi mají daleko větší představivost než si myslíte, nechme je ji použít! Existuje jen málo vyjímek, kde je naprostá doslovnost vhodná. Což je taky problém většiny komediálních AMV. Tam musíte být buď doslovní úplně a nebo vůbec. Když máte scénu jen na jednu sloku zábavné písně, tak se na to raději vykašlete. Zbytek AMVčka se budete jen trapně plácat v křečovitých roubenkách a celý vtip půjde do kopru. Což mě přivádí k obecnému prohlášení: Když nemáte co říct tak ZKRACUJTE!!! Možná máte skvělý námět na romanci, ale pokud si k tomu vyberete sedmnáctiminutovej song, tak se neračte ani začínat. Prostě jste jen lenošní si hudbu sestříhat na únosnou délku. (čímž nevylučuju zajímavé, kvalitní a únosné 17-ti minutové AMV:-D ) To by bylo tak obecně k letošním příspěvkům jako takovým.

Když už budete mít psavou náladu, tak bych byl rád, kdybyste místo polemiky s mým názorem raději zaměřili na něco k vašim favoritům nebo vytkli/poradili/upozornili cokoliv ohledně, podle vás, špatných AMV. Všem nám dohromady to dá daleko víc než obhajoba vlastních dílek. Zvláště pokud máte zůstat v anonymitě. (Nebo úplně nejlíp...vypište se na vlastní blogy:-D )

Teď jen před začátkem hodnocení takové upozornění. Nejsem žádný AMV odborník! Můj názor není nijak relevantní v globální AMV diskusi, jsem jen jeden z davu. Přistupujte prosím tak k mým komentářům. Přistupujte k mým komentářum jako od člověka co má AMV opravdu rád. Všehovšudy jsem nastříhal čtyři a půl AMV. Technické kvalitě rozumím asi jako naši poslanci politice. Takže pokud chcete erudovaný komentář, tak zamiřte ZDE. Jste tam vítaní! Já si kvůli vám brát servítky rozhodně nebudu. Klidně o vašem AMV napíšu, že je to bezduchá sračka a budu spát klidně jako miminko. Uvědomte si, že to není útok a i kdyby byl, není to útok na vaši osobu, ale na vaše debilní AMVčko:-D Vy navíc máte to úžasné, svobodné právo si můj názor nebrat k srdci (A máte taky právo vůbec se k němu nevyjadřovat! Myslete na to!). A pokud by vám žlučník nedal pokoj, tak si to schovejte až na Animefest. Najděte si mě a já se vám pokusím vysvětlit, proč si myslím, že si lepší hodnocení nezasloužíte. Tak si dobře rozmyslete, jestli to chcete číst:-)

Tak, dost keců a začněme...s jinýma kecama.
Všechny soutěžní AMV jsem viděl třikrát. Některá dobrá i vícekrát.

02 Air equus - Skladba u které snad není možné minout se s gradací...a přece jen. Výběr samotné hudby bych kvitoval, ale jen kdyby se s ní adekvátně pracovalo. Song co vybízí k pečlivému komponování záběrů tak bohužel při vágním přístupu dělá z romantiky vtip. A nemá nijak složité tempo, tohle šlo stříhat naprosto bez problémů. Vrchol hlavní části (2:16) jde úplně mimo nějaký rytmus a tak to působí spíše jako parodie. Navíc výše zmiňované typo (tady přítomné celou stopáž!) a zbytečné finále.

03 Human Anthem - Důkaz, že ne každé Šinkaj AMV je dobré. Ale ne, že by tohle bylo špatné. Prostě je jen obyčejné. Autorův záměr se ztrácí ve zbytečném zpátečnictví. Je dobře, že se drží při zemi, ale přehnaná opatrnost je na obtíž. Nenašel jsem tam ani jeden zajímavý střih nebo překvapivou vychytávku. Za klady považuju jistou kultivovanost celého konceptu a s rozmyslem vybranou hudbu.

04 Křídla - Na to jak ze začátku působí AMV trapně se ke konci hezky zvedá. Trapnost je způsobena hlavně weird textem songu, ale během chvilky na to přistoupíte a už to není takové negativum. Jako jedno z mála AMV právě tohle vystavuje správně atmosféru a poctivě pracuje na vyvrcholení. Reálným negativem je pak bezmyšlenkovité užívání blbých přechodů. Lidi uvědomte si, že přechod je stejně mocný vyjadřovací prostředek jako vše ostatní a jeho necitlivým užíváním uděláte i z dobrého AMV brak!

05 Život mám - Stejná situace jako u předchozího AMV Křídla. Skoro to působí jako od stejného autora/autorky. Hezky a poctivě vystavěné, ale jako celek nevýrazné a neprůbojné. Tajfun rozhodně není neprůbojný a nevýrazný. Zapracovat na správném vykreslování charakterů. Práce se pak míjí účinkem.

06 Devil May Cry - I Sykysan může brečet. Tady nemám moc co bych řešil. Podivná hnusokvalita, která ze začátku evokovala záměr alá 8bit videohry (ano, tak hrozná ta "kvalita" je!). Na tvůrce apeluju aby se zamyslel nad tím, proč doopravdy takové video vypustil do světa. Není tam totiž ani vidět nějaký záměr. Zprávu kterou chtěl sdělit. Převod do monochromatického přechodu většinu scén naprosto znepřehledníl a s nezajímavým střihem pak celé video působí jak náhodně generované.

07 Cesta draka - Moc zajímavý koncept sesbíraných shounenů, bohužel už na první pohled naprosto nezvládnutý a odfláklý. Nebudu ani řešit jak hrozně výstředně působí použít přebásněný český opening na anime jako podkres pro AMV. Jak říkám, na papíře docela nadějný koncept, ale výsledek jsou jen za sebe naskládané záběry bez výstavby a smyslu. Příště by to chtělo před samotným stříháním pár hodin(dní) příprav a přemýšlení.

09 Am I Too Lost - Kousek dvakrát delší než musel být. Jeden z těch příkladů, kdy se někdo bál zasáhnout do songu. Zásadně prostříhat a možná se na to bude dát koukat bez usnutí až do konce. Přitom je vidět, že tenhle kousek nebyl tvořen úplně bez rozmyslu. Má výborný úvod i závěr. Bohužel tyhle dvě složky dělají ze samotného AMV dohromady asi jen 30 vteřin. Což je na skoro pětiminutové AMV fakt málo. Doporučuju zkrátit v akční sekvenci nejméně o minutu a půl a můžeme tomu říkat i dobré AMV:-)

10 When You Are Evil - Výše zmíněná doslovnost na půl žerdi a nulová přidaná hodnota. Nebojím se říct, že tohle AMV je úplně bezvýznamné. Hrozně zabředlé v průměru, i když řemeslně je docela podařené.

11 Hellride - Hodně zajímavá ukázka na rozebrání. Všimněte si, že autor se snaží záměrně vybrat jen čistě závodní záběry na mašiny. Způsobuje tak zvláštní odosobnění a sterilitu. Nevím do jaké míry to byl koncepční záměr (mnou nepochopený), ale je tu moc hezky vidět problematika vcítění se. Jakmile chybí charakter se kterým byste se mohli ztotožnit, tak dílo jako takové velice ztrácí na působivosti. Technicky bych jen podotkl, že příště by mohl být střih o něco výraznější, protože hudba samotná na něj nemá šanci upozornit.

12 Illuminated - Nenápadný a decentní střih, téměř filmový a velmi přirozený. Škoda, že už na ploše přes tři minuty se ztrácí. Hodně necitlivě a neumětelsky užité efekty. Když s nimi neumíš pracovat, tak je nech na pokoji, ale co je hlavní..se svým střihem je nepotřebuješ!!! Pokus se do příště nepoužívat ani filtry, zbytečně to tvoji práci zatěžuje. Nech svoji střihovou skladbu dýchat:-)

13 Paradise - Suverénně nejlepší AMV v soutěži. Pokud se chcete někam posunout, tak si ho kousek po kousku rozeberte. Jednotlivé záběry na sebe geniálně navazují (hlavně v závěru se dostavuje opravdová katarze). Taky skvělý výber anime a hudby. Navzájem společně velice ladí a doplňují se. Pro mě osobně je to navíc ještě srdcovka v podobě Ghibli filmů mezi sebou výborně propojených. Autor pro mne vystihl podstatu AMV. Radost ze symbiózy hudby a obrazu bez primitivního dosažení senzace, vystižení atmosféry a vyzdvižení jak hudby tak anime předlohy. Máš u mě první místo! (A odpustit se mu dá i občasná doslovnost.)

14 Basquash Star - Zajímavá ukázka toho, že i krátké AMV se může při nepromyšleném střihu psychologicky protáhnout na neúnosnou délku. Repetitivnost záběrů evokuje při svěží hudbě paradoxně úmornost. Osobně nevím jak tomu pomoct. Výběr neakčních záběrů je nezajímavý a tak je dohromady vizuál dost nesourodý. Moc se mi však líbí výber hudby. Na AMV jak dělaná, ovšem jen při předpokladu šikovných rukou.

16 My Beatiful Misaky - Nepochybně vítěz kategorie Romance. Bezchybně sestříhané shoujo na korejskou...počkat! To už tu přece bylo minule! Ještě dneska mi hraje v hlavě Wedding Dress. Že bychom tu měli odbornici na shoujo AMVčka? Vystrčte ji do světa! Máme se totiž čím chlubit! Moc se mi líbí, že se někdo krystalizuje do svého stylu. Není horšího střihače který chce dělat úplně všechno. Ten má pak praxi od všeho hodně, ale od ničeho poctivě.

17 Pán větru - Tak teď nevím, jestli je tohle Akce/Dynamika nebo Komedie/Parodie. Protože na A/D je to málo akční a málo dynamické a na K/P je to málo vtipné a málo parodické. Ale...je to směšné. To jo. Navíc hezká ukázka toho, jak jeden menší nápad neutáhne celou čtyřminutovou písničku. Jsou tam snad dvě minuty nesmyslných vyplňovaček a ani ten "vítr" tam není zapracován poctivě. Odfláknutá práce.

23 Kulturista - Snad jediný komediální kousek, který u mě vyvolal hlasitý smích. Dobře zvolená "píseň" a hezký mix různých anime, který je u tohoto typu AMV tak nějak typický. Co tohle AMV bohužel sráží pod průměr je hardsub. A teď myslím opravdové titulky z fansubu a ne záměrné přidání typo zá účelem vyvolání dojmu. Necháu jak si tvůrce může dovolit něco takového vypustit do světa. V závěru by se titulky dali ještě překousnout, mají tam význam, ale v průběhu je to prostě primitivnost nebo lenost si najít pořádný zdroj. Velká škoda. Osobně bych takové AMV ani nepustil do soutěže (jako velkou většinu předchozích). Byl bych moc rád, kdyby autor titulky odstranil. Pak bychom mohli na našem písečku mluvit po dlouhé době zase o opravdu vtiném AMV.

24 Kráva - Tak letošní nejjistější tah na bránu. Nemám co bych mu vytkl po řemeslné stránce, ale hnusí se mi očividné cílení na diváckou cenu. Ale jak říkám, celkově je to velice zdařilé AMV.

25 To, co trvá na věky - Asi tušíte jak hrozivě pravdivý je to název. Čtyři a půl minuty střihačského pekla. Autorce(?) se podařilo tímto AMV vytvořit mezidimenzionální bránu do světa kde čas plyne asi tisíckrát pomaleji. Protože jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem u něj asi třikrát usnul (v celým Vampire Knight snad ani tolik materiálu není ne?:-D). Není tam ani náznak nějaké vize nebo alespoň nápadu. Prostě nesmyslný splácanec záběrů.

26 Reflections of Czech Style - Lidem z AMV.cz se moc omlouvám, ale tenhle kousek neohodnotím. Nejsem objektivní a vychválil bych ho nejspíš víc než si zaslouží:-)

27 Danger Zone - Naprosto nevhodně zvolená hudba k anime. Taková oldies pecička se k anime tohoto kalibru(haha) vůbec nehodí. Nenavodilo to žádnou atmosféru a vpodstatě to slouží jen jako vystříhání akčních scén s podkresem. Zamrzí to hlavně kvůli velmi dobré technické kvalite, které je v této soutěži jako šafránu. Snad příště.

28 Thousand Dreams - Technický a střihový skvost, ale bohužel těžko žánrově zařaditelný. To mu ubližuje co se samotné soutěže týče. Samostatně obstojí skvěle, ale v Dynamice ho rozmělňuje melodramatická linka a naopak na Drama je to moc akční. Nepředpokládám totiž, že nás diváci překvapí sofistikovaností a budou hlasovat pro žánrový experiment. Já říkám, výborná práce co ocenění vlastně ani nepotřebuje.

29 UnderDog - NE!

30 I Will Not Bow - Nepřehledný chaos v podivné kvalitě a pochybnými střihovými postupy. Na první pohled je to vyloženě špatné, ale přitom je na tom vidět dost práce. Přesto jak zběsile to působí je to neskutečně nudné. Zvláštní věc, šťavnatá na podrobnější prozkoumání.

35 Vysílaní Baka Baka TV - Parodie na komedii. Trapnost nějvyššího stupně.

36 Susumus Surrealism - Aaa...tady mi někdo sebral koncept. No co se dá dělat, utěšit mě může jen fakt, že se najdou podobně postižení lidé co se nebojí experimentovat. A tenhle experiment poměrně vyšel. Za systém chaosu se schová hodně chyb a autor ním umí pracovat. Potěší taky poctivé sesbírání dost rozmanitých záběrů (i když často z jednoho zdroje). Rozhodně to není na výhru a ani nezanechá hlubší dojem, ale je to krok správným směrem a téhle cesty bych se držel. A já budu držet palce.

38 Faith - Hezká práce bohužel nijak nevybočující z průměru. Takto vypadá minimum pro dobré AMV. Pokud se chcete opravdu zaměřit na kariéru otaku střihače, odsud se odrážejte. A to doslova. Šinkaj je takový dobrý trenažer pro líbezná AMV. Krásným vizuálem vám hodně usnadní práci.

39 In Ambient Not Limbo - Díky. Skvělé melancholické AMV co netlačí na pilu a diváka přizpůsobuje svému tempu rafinovanými postupy. Výborný výběr hudby. Výborný výběr anime, která se k sobě zdánlivě moc nehodí, ale jsou ideální pro svůj účel. Celkově nemíří na masu a tím se stává automaticky sympatickým:-D Z českých děl ho házím na druhé místo.

41 War of Ikebukuro - Dostaneš přes prsty! Proč si nejsi schopný/á sehnat pořádný zdroj? Tak povedené AMV a klesá na úroveň podprůměru jen kvůli logu stanice.

42 This is War - Moc dobré AMV se skvělým akčním nábojem a jedním chytrým nápadem. Pochopitelně ho do tartaru sráží logo televizní stanice. Chjo, děcka, to je na facku. Hrozně mě mrzí když nemůžu ocenit dobrou práci kvůli takové maličkosti. Navíc s originálním nápadem zakomponování mangy (velice dobrý koncept, doufám že v něm bude autor pokračovat!). Vždyť to přece není tak nemožné, když máte většinu času AMV bez loga a pak najednou takovej podraz. Honem to spravit!

43 Hey Juliet - Yaoistka s AMVčkem, to je něco jak ženská za volantem. Není to úplně špatný, ale pak jednou za čas ta kráva napálí s váším autem do vchodovejch dvěří KDYŽ MĚLA COUVAT OPAČNÝM SMĚREM! Stejně je to s tímhle AMV. Není to úplně k zahození, ale dát to na parkoviště mezi ostatní AMVčka je fakt risk.

Názory to nejsou zrovna vyčerpávající, ale snad to někomu něco dá. Já si díky tomu zase utřídil názor na AMV jako takové a vytříbil vkus zase o něco víc. Nespoléhejte se s málem. Pokud vidíte, že je něco špatně, spolkněte hrdost, nikam to neposílejte a ještě na tom popracujte. Vyplatí se vám to!

Animefest Represent!!!

18. dubna 2012 v 16:07 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Vinohrady hlásí Animefest!


...i se sponzorem:-D

Festovní Vajíčka na tvrdo

12. dubna 2012 v 16:32 | Sykysan
Pomalu se nám blíží Animefest a tak si naplno musíme vychutnat poslední ze soutěží na stránkách Animefestu. Jednou z nejlepších ever se stala právě probíhající Festovní Vajíčka. Já osobně jsem si je užil snad úplně nejvíc ze všech v tomto roce. Nebylo to však jen výborným tématem, ale taky skvělým odpolednem, které jsme společně s Ruchii a Dajim nad vajíčky strávili. To taky asi nakonec způsobilo, že jsem se svými vajíčky i spokojený. Po příchodu k mým sourozencům cylonům na mě totiž čekal na stole výtvarnický arzenál. Od barev na vajíčka, přes fixy až po akrylky. Úspěšnost akce byla zaručena. Naštěstí byl po ruce foťák a tak je k dispozici "strhující a obrovská" fotoreportáž ze samotného tvoření:-) Není ani moc potřeba psát, že Ruchie naprosto rozdrtila většinu ostatních soutěžních vajíček (myslím metaforicky). Tady je na místě jen obdiv a nenávist:-D Vajíčka Ruchie a Dajiho obdivujte na jejich blogu ZDE.

Co se ostatních soutěžících týče, mám tu jedno speciální prohlášeni:-) Za naprosto strhující (nápadem) považuju Kabuto a Kabuto Ríši Voldána. Procentuálně nejvíc zastoupení byly Pokémoni a Naruto. Richard je neváhal spojit geniálně jednoduchým můstkem a setřel tak všechny sólo pokusy:-D Poklona.

Mno a šup na slibovanou mini fotoreportáž + dva vajíčkové bonusy.

Ruchie nenechala nic náhodě.


Začínáme makat. Nejpoužívanější barvou byla nečekaně růžová.


Přidává se k nám Daji...


A každou uměleckou změnu konzultuje s velitelkou soutěžního oddělení cylonů.


A v soutěži nás překvapuje skvělým vajíčkovým Happy z Fairy Tail.
S Ruchii začínáme cítit nečekanou konkurenci.


Při vytvářejí vajíčkového Oto-sana jsem si zavzpomínal na léta ve školce.


A zde výsledek. Osobně jsem velmi spokojen.


Stejně tak s druhým mým příspěvkem. Vajíčko ala Starosta z Arakawa Under the Bridge.


A jeden bonus co se nevešel do soutěže. "Clara-des!"

Nakonec jeden super speciál. Druhý den nám pak Ruchie ještě přinesla velikonoční dáreček. Moti a já ve vajíčkové podobě:-D


PS - touto cestou bych chtěl požádat organizátory, aby zařadili Festovní Vajíčka jako tradiční soutěž. Je skvělá, multikulturní a nevyčerpatelná:-D

Sezóna 2012 - Jaro 1

12. dubna 2012 v 14:11 | Sykysan |  ANIME
Letos zase se spožděním ale přece jen. Nějak se mi do těch dojmů na jaře nechce. Je jich hrozně moc a všechny vypadají stejně nudně. Nakonec se však objevilo pár nadějných kousků, takže úplná nuda to nebude. Jarní sezóna tak podle prvního postu vypada jako směska blbostí a perel (sviním). Dobrou chuť.

Ozuma: Děti Duny třeste se. Herbert dělá trojtý axel v hrobě, protože v Japonsku startuje sračka sezóny. A rozhodně si nebudu brát servítky jen proto, že se na tom podílí/lel Matsumoto. Vykrádačku Duny mi nikdo nevymluvíte, i když se sám dopouštím chyby, že jsem ochotný to vůbec srovnávat. Ale to by tak nevadilo, i vykrádačky se občas povednou, ale tohle je prostě fail. Imbecilní napodobeniny charakterů se snaží navodit dojem vztahů a nějakého funkčního vesmíru, ale docilují jen toho, že se za ně cítíte trapně. Zbytek se pak rozpadá pod tíhou šíleně nepovedené animace a něčeho co někdy v minulosti, v jiné dimenzi, bývalo humorem. Velká škoda příjemně oldschoolového charakter designu a vyjimečně povedeného 3D.


Uchuu Kyoudai: Tak a teď úplně naopak. Tahle věc je už na první potkání něco okouzlujícího. Je to přesně to "něco" na které nečekáte, protože si neuvědomujete, že by to mohlo existovat. Dokonalá symbióza scénáristické vytříbenosti a elegantního zacházení s charaktery. Ty si vás naprosto získají doslova během pěti minut. Uvědomte si jak dokonale musí všechno šlapat, aby se taková věc stala. Je to tak zvláštně spielbergovsky politicky korektní, ale přitom neotřelé a odvážné. Má společné se Spielbergem nejen jeho oblíbené téma, ale i některé režisérské postupy. Je to hřejivé a přese všechnu realističnost (jak v kresbě tak v uvěřitelnosti charakterů) a dospělé téma, kterými se vyznačuje, je tahle série až dětsky hravá. Skvělá animace je už pak jen potvrzením komplexnosti. Taková nálož naprosto nečekané kvalitní televizní zábavy (přitom tak ambiciózní) mě smetla jak dlouho nic. NEMINOUT! .......a vtipné!!! Je to hrozně vtipné!!!


Furusato Saisei: Nihon no Mukashi Banashi: Naprosto jednoduchý a koncept je mnohy tou nejlepší cestou k vyprávění. A o tu se tady tvůrci snaží (dost pravděpodobně už kvůli zaměření na nejmenší:-D ). Jakýsi dvacetiminutový večerníček zjednodušeně vyprávějící lidové japonské pohádky. Japonské pohádky moc neznám, takže nemůžu posoudit do jaké míry jsou přesné, ale nemám důvod tomu nevěřit. Tímto způsobem se nám tak velice příjemnou cestou představuje docela zásadní stránka japonské kultury. Je to zábavné, výchovné a informační...víc než kdokoliv z nás od anime čeká:-D


Accel World: Teď přichází asi nejsmysluplnější dojmy z tohoto postu. V domácnosti nám nastala docela zajímavá situace. O Accel World jsem totiž až do premiéry prvního dílu anime neslyšel. Zeptal jsem se tedy Motiho o co jde a ten byl docela udiven, že jsem o tom ani neslyšel, protože manga "teď hodně válí" a je docela úspěšná. V zápětí na to si Moti velice pochválil mangu, že se mu hodně líbí, ale že anime vůbec nevystihlo atmosféru a je jen nudné. V tomto momentu přicházím na scénu já a první díl si pouštím. Trošku napjatý ze zajímavé situace střetu zájmů jsem paradoxně neočekával nic. Mno, mám to za sebou a můžu tedy docela s jistotou říct že...čtenářům mangy to asi nic neřekne, ale já, neposkvrněn, jsem se bavil výsostně. Chytrý námět, zajímavé charaktery, výborná animace doplněna o skvělou grafiku a nečekaně kvalitní 3D. Celý díl moc hezky gradoval a já v podstatě némám co bych vytknul. Nejsem si jistý jestli to dokoukám, ale pár dílů mě ještě nepochybně čeká.


Saint Seiya Omega: Mno, chvilku jsem si myslel, že je to parodie. Moje chyba:-D Ale to jen proto, že je to tak naivně rozkošné. Však se ani není co divit. Hyper záporák z úvodu vypadá jako evolvovaná Great Will of the Macrocosm z Excel Sagy. Ani se nedá řít, že je to oldschool, protože ono to staré JE. Snad nějaký osmdesátky myslím. Proč se něco takového oživuje je mi záhadou. Vůbec nemám co bych k tomu dodal. Tuhle sérii doporučím maximálně lidem co si stěžují na úpadek anime v současnosti. Třeba jim to změní názor:-D


Zetman: Tenhle kousek jsem vyhlížel z okna snad půl roku před jarní sezónou a chystal si pro něj speciální permanentní místo v animelistu. Jenže pak konečně dorazil a zanechal jen matnou pachuť obyčejnosti. Největším problémem je, že premisa, charaktery a tak nějak všechny zásadnější složky anime dohromady navzájem moc neladí. Máme tu brutální akci pro dospělé, ale v prvním díle se máme ztotožnit s oprsklým frackem? Vykreslovat vztah pomocí kamarádů z dětství? ...už nééé prosím!!! Scénáristé nám předhodí deset tisíc tajemných možností aniž by se nám ráčili vysvětlil kde, kdy a proč se vlastně příběh odehrává. A tomu všemu vládne rozpolcenost, protože dlouho nebyla k vidění tak skvělá animace s realistickou kresbou (avšak bohužel jen v akčních scénách...v těch neakčních se drží průměrného průměru, což zase jen potvrzuje nekonzistentnost). Pár dílů tomu šanci dám, ale nejspíš mě čeká jen další zklamání ala Guilty Crown.


Shirokuma Cafe: Tohle anime je jako když vyprávíte vtip. Sejdou se lední medvěd, panda a tučňák v kavárně a... Jenže tenhle vtip je slice of life pohoda bez pointy. A je to setsakramentsky dobré. Jede si to svým kavárenským tempem a moc si vás to nevšímá. Tahle sérka projde kolem vás, hezky pozdraví, ale nebude vás obtěžovat. A když se ve frontě na noviny spolu náhodou zapovídáte, bude to velice příjemné a doma o tom povíte rodině. Druhý den už si ve výtahu ukážete fotky dětí v peněžence a na firemním večírku společně proberete špatnou situaci v účtárně. Po měsíci zdvořilého klábosení spolu konečně zajdete do posilovny a formálně tak schválíte oboustrannou náklonost a stanete se přáteli. A po letech na společné dovolené se k vám Shirokuma Cafe nakloní a řekne vtip "Příjde panda do baru...a je velmi spokojená."
A aspiruje na ending roku.


Medaka Box: P..p..počkat. Jakože...to jako...ne...to jako může mít hlavní hrdinka stopadesátky kozy a ještě...osobnost? Jakože...počkat. To jako...počkat...to jako může být anime kde je polovina stopáže záběr na kozy a zárověn mít docela zábavnou zápletku? Jakože...cože? Tak vážně, neříkám, že je to buhví co, ale musím přiznat, že mě Medaka docela překvapila. Nechal jsem se nachytat na prvoplánový design postav a dostal jsem zavyučenou. Mírně tenhle kousek připomíná nedávné Ben-to. Medaka má před Ben-to ale výhodu. Nebere se moc vážně a tak nemá moc šanci zklamat. Prostě když to nevyjde, tak se nic nedějě. Zatímco Ben-to se tvářilo hodně sebejistě a ambiciózně, ale očekávání nakonec nesplnilo. Medaka je tak teď ve výhodné pozici prvotního překvapení a já jsem ochotný se podívat na druhý díl. A to jsem si byl před pětadvaceti minutami jistý, že to nezvládnu dokoukat. Docela zásadní skok:-) A proč ten jeden delikvent vypadá a mluví úplně jako Kamina z Gurren Lagann? No jasně, on ho dabuje ten samej seiyu. Počkat...to jako....režisér je Saeki Shouji...a je to od Gainaxu? Ahaaaa, teď už to chápu!

Veselé Velikonoce

9. dubna 2012 v 9:14 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ

Sykysanův žebříček #2 - Politováníhodní

3. dubna 2012 v 20:25 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Tenhle žebříček se dělal úplně sám a měl jsem opravdu z čeho vybírat. Japonci mají velmi dobrou schopnost vytvářet politování hodné zoufalce se kterými budete soucítit hlava nehlava. Na takovéto charaktery jsem se soustředil a sestavil žebříček těch nejoblíbenějších. V komentářích se samozřejmě můžete podělit o své favority nebo si zahlasujte v anketě:-)


5. místo - Jesse a James (Musashi a Kojirou)
Anime: Pokémon
Co o nich říkají internety: Zas budou problémy a problémy jsme my. My chráníme svět před velkou zhoubou...před láskou, krásou, štěstím a touhou...to největší jsou totiž zla, co kdy naši zemi ovládla...Jesse...James. Zlí rakeťaci jsou zase tady a zmaří vám všechny vaše snahy. Se vším všady.
Co o nich říká Sykysan: Tak nejenom, že jsou hrozně trapní, ale jsou taky blbí, neschopní a...politování hodní. Tyhle biologické omyly vám ale přirostou k srdci.
Hodnocení: Rakeťáci zase mizí ze scény.

4. místo - Tatsuhiro Satou
Anime: NHK ni Youkoso!
Co o něm říkají internety: Vzorový hikikomori a NEET. Je paranoidní, má halucinace, žije sám v malém kutlochu plném odpadků. 22 let, 176 cm, 58kg.
Co o něm říká Sykysan: No a tenhle si za to může sám. Lenoch bez cíle, kterého musí k akci donutit až ženská (která to taky nemá v hlavě úplně srovnaný). Tenhle je k politovnání stejně jako k nakopání. Ovšem je to jeden z hlavních důvodu proč jsem se dal na visual novelování...takže.
Honocení: Seber se člověče...to chceš dopadnou jako...já???

3. místo - Harima Kenji
Anime/manga: School Rumble
Co o něm říkají internety: Delikvent bezmezně a nešťastně zamilovaný do své spolužačky. Umí mluvit se zvířaty a několik exotických zvířat vlastní. Pojmenovává je podle Evropských monarchů. Má malého bratra, je 180 cm vysoký a jeho krevní skupina je 0.
Co o něm říká Sykysan: Já bych mu chtěl tak hrozně pomoct. Ničí mě jeho trápení a prožívám s ním každé selhání. Tenhle charakter je politování hodný v tom tragičtějším duchu. A i když jsem nikdy Tenmu neprosazoval, strašně jsem mu ji přál (a konec mangy potěší).
Hodnocení: Už pomoc nepotřebuje, ale to na jeho trápení nic nemění.

2. místo - Seiichirou Kitano
Anime/manga: Angel Densetsu
Co o něm říkají internety: Chlapec, jehož obličej vyvolává strach a zoufalství v srdcích ostatních lidí, avšak povahu má vřelou a přívětivou. Jeho pokusy o spřátelení vždy vyvolávají v lidech pud sebezáchovy, takže je často vystaven nenávistným útokum. Z toho důvodu si vypěstoval rychlé reflexy, které mu pomáhají absorbovat sílu protivníků. Němá rád násilí a neumí žádná bojová umění, ale zárověň je (protože musí být) naprosto neporazitelný.
Co o něm říká Sykysan: To jááá bych se s ním kámošil. Ale jako fakt! No, ze začátku bych si asi sebou nosil sadu pro vymítání, ale nakonec bych se s ním určitě dokázal spřátelit. Teda...potom co by mi dokázal, že není démon. Ale pak už určitě. Myslím...i když možná.
Honocení: Nemá to tenhle týpek lehký...a to chce mít jen přátele.

1. místo - Kagerou Usui
Anime: Sayonara Zetsubou Sensei
Co o něm říkají internety: ???
Co o něm říká Sykysan: Kdo?
Honocení: ???

Fest*Foto #4

2. dubna 2012 v 18:03 | Sykysan |  TVORBA

Starý nápad v novém kabátku a zadařilo se. A ne jen tak ledajak, dokonce prvním místem! Znalci s dovolením odpustí, že je to úplně děsivě špatná hra, ale hráli jsme to tam třikrát a vždycky to vyšlo tak divně neesteticky. Takže jsem to nechal být. Zajímavé na tomto focení bylo hlavně zjištění, jak mnoho lidí v Brně na Vinohradech hraje GO. Seběhl se totiž kolem nás hlouček remcalů, který mi dost vytrvale hučel do hry. Asi šest těch lidí bylo a pochopitelně pejskaři míříc na procházku, takže už tak dost ufuněná hra se proměnila na boj o záchranu improvizovaného gobanu, páč očuchat si pejsci museli zvášť černé a bílé kameny. Dobrodružství. Tak za měsíc nashle u plnění historicky nejdelšího tématu v dějinách čehokoliv :-D


A co jste jako čekali?

1. dubna 2012 v 0:53 | Nasykys
Něco originálního?

EDIT: ano, bylo prvního dubna a tím pádem Apríl...
SEO