Animefest Music Video

20. dubna 2012 v 13:13 | Sykysan |  REPORTY

Předem se omlouvám za gramatické chyby a krkolomná slovní spojení, šlo mi hlavně o rychlost.

Něž se pustíme do samotných AMV, mám tu pár produkčních prohlášení. Do tohoto hodnocení jsem se pustil jen na základě toho, že jsem letos svoje AMV do soutěže neposlal. Nejdřív jsem se vymlouval na to, že nestíhám, ale do uzávěrky bych to vpohodě stihl. A taky že jo, jenže jsem nebyl s výsledkem spokojen a tak jsem evidentně jejiný kdo porotcům nepřidělával zbytečnou práci. V soutěži se totiž našlo dost OČIVIDNĚ strašidelných AMV, která snad ani jejich autoři nemůžou považovat za akceptovatelná. Pár neduhů se pak přenáší na drtivou většinu (i velmi dobrých) AMV. Letošní evidentní mor...jak bych to řekl...hardsub...a tím hard myslím pěst do oka. Zajímavé je, že to postihlo ve velké míře i hodně kvalitní věci. Celkově nejsem fanoušek typo v AMV, většinou se nad to povznesu. Ale tady se to prostě ani nedá obejít s mávnutím rukou, protože tato nemoc postihla i moje favority. Hádejte co? Když naplníte svoje AMVčko slohovkou, tak nějak divák moc neocení váš skvělý střih...protože bude muset číst!!! Opravdu je česká AMV scéna tak hrozně povrchní, že potřebuje k vyprávění berličku v podobě slov? Nechcete tím pádem raději napsat fanfikci? A teď mluvím i o tvůrcích, kteří svoje "titulky" komponují jakou součást vizuálu (43-Hey Juliet) nebo pro pomoc nakopnutí vyprávění (28-Thousand Dreams, 38-Faith). Jde to i bez nich a neříkejte, že ne. Další negativum. V AMV globálně je to fenomém...a to doslovnost. I já se jí neustále dopouštím, ale je to snad jeden z nejhorších neduhů v AMV. Doslovností myslím především křečovitého držení se textu písně. Takže když v textu zazní slovo "růže", musí být na monitoru růže, když "pes", tak pes. Lidi mají daleko větší představivost než si myslíte, nechme je ji použít! Existuje jen málo vyjímek, kde je naprostá doslovnost vhodná. Což je taky problém většiny komediálních AMV. Tam musíte být buď doslovní úplně a nebo vůbec. Když máte scénu jen na jednu sloku zábavné písně, tak se na to raději vykašlete. Zbytek AMVčka se budete jen trapně plácat v křečovitých roubenkách a celý vtip půjde do kopru. Což mě přivádí k obecnému prohlášení: Když nemáte co říct tak ZKRACUJTE!!! Možná máte skvělý námět na romanci, ale pokud si k tomu vyberete sedmnáctiminutovej song, tak se neračte ani začínat. Prostě jste jen lenošní si hudbu sestříhat na únosnou délku. (čímž nevylučuju zajímavé, kvalitní a únosné 17-ti minutové AMV:-D ) To by bylo tak obecně k letošním příspěvkům jako takovým.

Když už budete mít psavou náladu, tak bych byl rád, kdybyste místo polemiky s mým názorem raději zaměřili na něco k vašim favoritům nebo vytkli/poradili/upozornili cokoliv ohledně, podle vás, špatných AMV. Všem nám dohromady to dá daleko víc než obhajoba vlastních dílek. Zvláště pokud máte zůstat v anonymitě. (Nebo úplně nejlíp...vypište se na vlastní blogy:-D )

Teď jen před začátkem hodnocení takové upozornění. Nejsem žádný AMV odborník! Můj názor není nijak relevantní v globální AMV diskusi, jsem jen jeden z davu. Přistupujte prosím tak k mým komentářům. Přistupujte k mým komentářum jako od člověka co má AMV opravdu rád. Všehovšudy jsem nastříhal čtyři a půl AMV. Technické kvalitě rozumím asi jako naši poslanci politice. Takže pokud chcete erudovaný komentář, tak zamiřte ZDE. Jste tam vítaní! Já si kvůli vám brát servítky rozhodně nebudu. Klidně o vašem AMV napíšu, že je to bezduchá sračka a budu spát klidně jako miminko. Uvědomte si, že to není útok a i kdyby byl, není to útok na vaši osobu, ale na vaše debilní AMVčko:-D Vy navíc máte to úžasné, svobodné právo si můj názor nebrat k srdci (A máte taky právo vůbec se k němu nevyjadřovat! Myslete na to!). A pokud by vám žlučník nedal pokoj, tak si to schovejte až na Animefest. Najděte si mě a já se vám pokusím vysvětlit, proč si myslím, že si lepší hodnocení nezasloužíte. Tak si dobře rozmyslete, jestli to chcete číst:-)

Tak, dost keců a začněme...s jinýma kecama.
Všechny soutěžní AMV jsem viděl třikrát. Některá dobrá i vícekrát.

02 Air equus - Skladba u které snad není možné minout se s gradací...a přece jen. Výběr samotné hudby bych kvitoval, ale jen kdyby se s ní adekvátně pracovalo. Song co vybízí k pečlivému komponování záběrů tak bohužel při vágním přístupu dělá z romantiky vtip. A nemá nijak složité tempo, tohle šlo stříhat naprosto bez problémů. Vrchol hlavní části (2:16) jde úplně mimo nějaký rytmus a tak to působí spíše jako parodie. Navíc výše zmiňované typo (tady přítomné celou stopáž!) a zbytečné finále.

03 Human Anthem - Důkaz, že ne každé Šinkaj AMV je dobré. Ale ne, že by tohle bylo špatné. Prostě je jen obyčejné. Autorův záměr se ztrácí ve zbytečném zpátečnictví. Je dobře, že se drží při zemi, ale přehnaná opatrnost je na obtíž. Nenašel jsem tam ani jeden zajímavý střih nebo překvapivou vychytávku. Za klady považuju jistou kultivovanost celého konceptu a s rozmyslem vybranou hudbu.

04 Křídla - Na to jak ze začátku působí AMV trapně se ke konci hezky zvedá. Trapnost je způsobena hlavně weird textem songu, ale během chvilky na to přistoupíte a už to není takové negativum. Jako jedno z mála AMV právě tohle vystavuje správně atmosféru a poctivě pracuje na vyvrcholení. Reálným negativem je pak bezmyšlenkovité užívání blbých přechodů. Lidi uvědomte si, že přechod je stejně mocný vyjadřovací prostředek jako vše ostatní a jeho necitlivým užíváním uděláte i z dobrého AMV brak!

05 Život mám - Stejná situace jako u předchozího AMV Křídla. Skoro to působí jako od stejného autora/autorky. Hezky a poctivě vystavěné, ale jako celek nevýrazné a neprůbojné. Tajfun rozhodně není neprůbojný a nevýrazný. Zapracovat na správném vykreslování charakterů. Práce se pak míjí účinkem.

06 Devil May Cry - I Sykysan může brečet. Tady nemám moc co bych řešil. Podivná hnusokvalita, která ze začátku evokovala záměr alá 8bit videohry (ano, tak hrozná ta "kvalita" je!). Na tvůrce apeluju aby se zamyslel nad tím, proč doopravdy takové video vypustil do světa. Není tam totiž ani vidět nějaký záměr. Zprávu kterou chtěl sdělit. Převod do monochromatického přechodu většinu scén naprosto znepřehledníl a s nezajímavým střihem pak celé video působí jak náhodně generované.

07 Cesta draka - Moc zajímavý koncept sesbíraných shounenů, bohužel už na první pohled naprosto nezvládnutý a odfláklý. Nebudu ani řešit jak hrozně výstředně působí použít přebásněný český opening na anime jako podkres pro AMV. Jak říkám, na papíře docela nadějný koncept, ale výsledek jsou jen za sebe naskládané záběry bez výstavby a smyslu. Příště by to chtělo před samotným stříháním pár hodin(dní) příprav a přemýšlení.

09 Am I Too Lost - Kousek dvakrát delší než musel být. Jeden z těch příkladů, kdy se někdo bál zasáhnout do songu. Zásadně prostříhat a možná se na to bude dát koukat bez usnutí až do konce. Přitom je vidět, že tenhle kousek nebyl tvořen úplně bez rozmyslu. Má výborný úvod i závěr. Bohužel tyhle dvě složky dělají ze samotného AMV dohromady asi jen 30 vteřin. Což je na skoro pětiminutové AMV fakt málo. Doporučuju zkrátit v akční sekvenci nejméně o minutu a půl a můžeme tomu říkat i dobré AMV:-)

10 When You Are Evil - Výše zmíněná doslovnost na půl žerdi a nulová přidaná hodnota. Nebojím se říct, že tohle AMV je úplně bezvýznamné. Hrozně zabředlé v průměru, i když řemeslně je docela podařené.

11 Hellride - Hodně zajímavá ukázka na rozebrání. Všimněte si, že autor se snaží záměrně vybrat jen čistě závodní záběry na mašiny. Způsobuje tak zvláštní odosobnění a sterilitu. Nevím do jaké míry to byl koncepční záměr (mnou nepochopený), ale je tu moc hezky vidět problematika vcítění se. Jakmile chybí charakter se kterým byste se mohli ztotožnit, tak dílo jako takové velice ztrácí na působivosti. Technicky bych jen podotkl, že příště by mohl být střih o něco výraznější, protože hudba samotná na něj nemá šanci upozornit.

12 Illuminated - Nenápadný a decentní střih, téměř filmový a velmi přirozený. Škoda, že už na ploše přes tři minuty se ztrácí. Hodně necitlivě a neumětelsky užité efekty. Když s nimi neumíš pracovat, tak je nech na pokoji, ale co je hlavní..se svým střihem je nepotřebuješ!!! Pokus se do příště nepoužívat ani filtry, zbytečně to tvoji práci zatěžuje. Nech svoji střihovou skladbu dýchat:-)

13 Paradise - Suverénně nejlepší AMV v soutěži. Pokud se chcete někam posunout, tak si ho kousek po kousku rozeberte. Jednotlivé záběry na sebe geniálně navazují (hlavně v závěru se dostavuje opravdová katarze). Taky skvělý výber anime a hudby. Navzájem společně velice ladí a doplňují se. Pro mě osobně je to navíc ještě srdcovka v podobě Ghibli filmů mezi sebou výborně propojených. Autor pro mne vystihl podstatu AMV. Radost ze symbiózy hudby a obrazu bez primitivního dosažení senzace, vystižení atmosféry a vyzdvižení jak hudby tak anime předlohy. Máš u mě první místo! (A odpustit se mu dá i občasná doslovnost.)

14 Basquash Star - Zajímavá ukázka toho, že i krátké AMV se může při nepromyšleném střihu psychologicky protáhnout na neúnosnou délku. Repetitivnost záběrů evokuje při svěží hudbě paradoxně úmornost. Osobně nevím jak tomu pomoct. Výběr neakčních záběrů je nezajímavý a tak je dohromady vizuál dost nesourodý. Moc se mi však líbí výber hudby. Na AMV jak dělaná, ovšem jen při předpokladu šikovných rukou.

16 My Beatiful Misaky - Nepochybně vítěz kategorie Romance. Bezchybně sestříhané shoujo na korejskou...počkat! To už tu přece bylo minule! Ještě dneska mi hraje v hlavě Wedding Dress. Že bychom tu měli odbornici na shoujo AMVčka? Vystrčte ji do světa! Máme se totiž čím chlubit! Moc se mi líbí, že se někdo krystalizuje do svého stylu. Není horšího střihače který chce dělat úplně všechno. Ten má pak praxi od všeho hodně, ale od ničeho poctivě.

17 Pán větru - Tak teď nevím, jestli je tohle Akce/Dynamika nebo Komedie/Parodie. Protože na A/D je to málo akční a málo dynamické a na K/P je to málo vtipné a málo parodické. Ale...je to směšné. To jo. Navíc hezká ukázka toho, jak jeden menší nápad neutáhne celou čtyřminutovou písničku. Jsou tam snad dvě minuty nesmyslných vyplňovaček a ani ten "vítr" tam není zapracován poctivě. Odfláknutá práce.

23 Kulturista - Snad jediný komediální kousek, který u mě vyvolal hlasitý smích. Dobře zvolená "píseň" a hezký mix různých anime, který je u tohoto typu AMV tak nějak typický. Co tohle AMV bohužel sráží pod průměr je hardsub. A teď myslím opravdové titulky z fansubu a ne záměrné přidání typo zá účelem vyvolání dojmu. Necháu jak si tvůrce může dovolit něco takového vypustit do světa. V závěru by se titulky dali ještě překousnout, mají tam význam, ale v průběhu je to prostě primitivnost nebo lenost si najít pořádný zdroj. Velká škoda. Osobně bych takové AMV ani nepustil do soutěže (jako velkou většinu předchozích). Byl bych moc rád, kdyby autor titulky odstranil. Pak bychom mohli na našem písečku mluvit po dlouhé době zase o opravdu vtiném AMV.

24 Kráva - Tak letošní nejjistější tah na bránu. Nemám co bych mu vytkl po řemeslné stránce, ale hnusí se mi očividné cílení na diváckou cenu. Ale jak říkám, celkově je to velice zdařilé AMV.

25 To, co trvá na věky - Asi tušíte jak hrozivě pravdivý je to název. Čtyři a půl minuty střihačského pekla. Autorce(?) se podařilo tímto AMV vytvořit mezidimenzionální bránu do světa kde čas plyne asi tisíckrát pomaleji. Protože jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem u něj asi třikrát usnul (v celým Vampire Knight snad ani tolik materiálu není ne?:-D). Není tam ani náznak nějaké vize nebo alespoň nápadu. Prostě nesmyslný splácanec záběrů.

26 Reflections of Czech Style - Lidem z AMV.cz se moc omlouvám, ale tenhle kousek neohodnotím. Nejsem objektivní a vychválil bych ho nejspíš víc než si zaslouží:-)

27 Danger Zone - Naprosto nevhodně zvolená hudba k anime. Taková oldies pecička se k anime tohoto kalibru(haha) vůbec nehodí. Nenavodilo to žádnou atmosféru a vpodstatě to slouží jen jako vystříhání akčních scén s podkresem. Zamrzí to hlavně kvůli velmi dobré technické kvalite, které je v této soutěži jako šafránu. Snad příště.

28 Thousand Dreams - Technický a střihový skvost, ale bohužel těžko žánrově zařaditelný. To mu ubližuje co se samotné soutěže týče. Samostatně obstojí skvěle, ale v Dynamice ho rozmělňuje melodramatická linka a naopak na Drama je to moc akční. Nepředpokládám totiž, že nás diváci překvapí sofistikovaností a budou hlasovat pro žánrový experiment. Já říkám, výborná práce co ocenění vlastně ani nepotřebuje.

29 UnderDog - NE!

30 I Will Not Bow - Nepřehledný chaos v podivné kvalitě a pochybnými střihovými postupy. Na první pohled je to vyloženě špatné, ale přitom je na tom vidět dost práce. Přesto jak zběsile to působí je to neskutečně nudné. Zvláštní věc, šťavnatá na podrobnější prozkoumání.

35 Vysílaní Baka Baka TV - Parodie na komedii. Trapnost nějvyššího stupně.

36 Susumus Surrealism - Aaa...tady mi někdo sebral koncept. No co se dá dělat, utěšit mě může jen fakt, že se najdou podobně postižení lidé co se nebojí experimentovat. A tenhle experiment poměrně vyšel. Za systém chaosu se schová hodně chyb a autor ním umí pracovat. Potěší taky poctivé sesbírání dost rozmanitých záběrů (i když často z jednoho zdroje). Rozhodně to není na výhru a ani nezanechá hlubší dojem, ale je to krok správným směrem a téhle cesty bych se držel. A já budu držet palce.

38 Faith - Hezká práce bohužel nijak nevybočující z průměru. Takto vypadá minimum pro dobré AMV. Pokud se chcete opravdu zaměřit na kariéru otaku střihače, odsud se odrážejte. A to doslova. Šinkaj je takový dobrý trenažer pro líbezná AMV. Krásným vizuálem vám hodně usnadní práci.

39 In Ambient Not Limbo - Díky. Skvělé melancholické AMV co netlačí na pilu a diváka přizpůsobuje svému tempu rafinovanými postupy. Výborný výběr hudby. Výborný výběr anime, která se k sobě zdánlivě moc nehodí, ale jsou ideální pro svůj účel. Celkově nemíří na masu a tím se stává automaticky sympatickým:-D Z českých děl ho házím na druhé místo.

41 War of Ikebukuro - Dostaneš přes prsty! Proč si nejsi schopný/á sehnat pořádný zdroj? Tak povedené AMV a klesá na úroveň podprůměru jen kvůli logu stanice.

42 This is War - Moc dobré AMV se skvělým akčním nábojem a jedním chytrým nápadem. Pochopitelně ho do tartaru sráží logo televizní stanice. Chjo, děcka, to je na facku. Hrozně mě mrzí když nemůžu ocenit dobrou práci kvůli takové maličkosti. Navíc s originálním nápadem zakomponování mangy (velice dobrý koncept, doufám že v něm bude autor pokračovat!). Vždyť to přece není tak nemožné, když máte většinu času AMV bez loga a pak najednou takovej podraz. Honem to spravit!

43 Hey Juliet - Yaoistka s AMVčkem, to je něco jak ženská za volantem. Není to úplně špatný, ale pak jednou za čas ta kráva napálí s váším autem do vchodovejch dvěří KDYŽ MĚLA COUVAT OPAČNÝM SMĚREM! Stejně je to s tímhle AMV. Není to úplně k zahození, ale dát to na parkoviště mezi ostatní AMVčka je fakt risk.

Názory to nejsou zrovna vyčerpávající, ale snad to někomu něco dá. Já si díky tomu zase utřídil názor na AMV jako takové a vytříbil vkus zase o něco víc. Nespoléhejte se s málem. Pokud vidíte, že je něco špatně, spolkněte hrdost, nikam to neposílejte a ještě na tom popracujte. Vyplatí se vám to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nya-chan Production Nya-chan Production | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 13:37 | Reagovat

Pěkné shrnutí, taky se na nějaké takové chystám o víkendu :)

Btw, každé třikrát? Respect! D:

2 Leon Leon | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 14:32 | Reagovat

Velice pěkné shrnutí,sám chystám něco podobného,at už přez víkend nebo ještě dnes.
Souhlasím se vším co jsi napsal,až na jednu věc(možná dvě)Referuji k tvému úvodu,přesněji k místu kde jsi psal o titulkách.U AMV 43 určitě nemuselo být titulkami nastláno,ale u AMV 28 je to nutnost.Jednoduchá otázka,kolik lidí by bez nich pochopilo o co jde?U 38 být nemuseli,přeci jen je ten začátek primitivní na pochopení.
Víc věcí rozeberu ve svém reportu.

3 Sykysan Sykysan | 20. dubna 2012 v 14:48 | Reagovat

Leon: ad 28 - Při konceptu jaký byl nastaven, to určitě jinak řešit nešlo, ale při jiném přístupu (zvláště pokud se to týká jen úvodu a závěru) to šlo vyřešit mnoha jinými způsoby. Ale u tohoto AMV je to jen detail, zbytek to nádherně vynahrazuje.

4 kronas kronas | 20. dubna 2012 v 14:59 | Reagovat

Dobrý shrnutí, i když pravda vcelu často nesouhlasim s tou subjektivní částí (osobně nemám rád pomalé amv, které hrajou na city, takových AMV jsem ocenil jen opravdu velké minimum a opravdu skvělé dílo).
Jinak k mým dvoum AMV tak půlka z toho co bylo vytýkáno tak byl záměr (zbytek neschopnost asi), jen se evidentně nepodařilo dostat záměr do takového stavu, aby to bylo pro diváka pochopitelné/stravitelné-> přijemné

5 Leon Leon | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 15:15 | Reagovat

Sykysan:Nezbývá mi nic jiného, než souhlasit.

6 Razor Razor | 20. dubna 2012 v 15:38 | Reagovat

K č.23 koukal jsem schvalne na to, a ty titulky rozhodně hardsub nejsou. Ty anime znám a v těhlech scénách se hovoří úplně něco jiného a o neco jineho jde. Ani v jedné scéně tam nejsou původní titulky, ale upravené. Hlavně u těch z Tenjou tenge je to až do očí bijící. Jinak hezký hodnocení. Obdivuji, že jsi zvládl kouknout na všechny. U některých to asi musel být očistec.

7 DanQ DanQ | 20. dubna 2012 v 15:49 | Reagovat

Hm... myslim, ze UnderDog je zatracovan castecne nepravem... ale zatim se musim zdrzet komentare (uvidime po AF), jen si myslim, ze Sykyho proste NE neni adekvatni...

8 Čingiz Čingiz | E-mail | 20. dubna 2012 v 16:15 | Reagovat

Když jsem přečetl hodnocení k tomu svému, řekl jsem si...fajn, napravím, polepším...příště to bude na jedničku. Jenže, když jsem si četl ostatní hodnocení nestačil jsem se divit, kolikrát se naše názory rozcházejí. Trošku mi ke konci přišlo, že to píše kašpárek :) a už jsem to četl jen tak ze srandy...a hlavně ten prolog ;)

9 Chiaki Chiaki | 20. dubna 2012 v 16:25 | Reagovat

s AMV č. 43 sme len chceli skúsiť niečo nové, preto sme ho aj poslali a ja som spoluautorkou, aj keď yaoi nemám vyslovene v láske a každá z autoriek sa snažila a titulky tam takmer nie sú, ak to niektorým vadí, ale ďakujem za zhodnotenie, u č. 30 som tiež spoluautorkou (robili to rovnaké autorky+nejaké ďalšie ako u č. 43) a toto zhodnotenie sa mi nepáči, nič v zlom, ale každý svoju časť robil podľa textu, hodnoďte ak si prečítate text poriadne (poprípade aj s prekladom), to je všetko :)

10 Sykysan Sykysan | 20. dubna 2012 v 20:12 | Reagovat

Ano, z dost velké části kašpárek opravdu jsem:-)

11 babuinobu babuinobu | Web | 20. dubna 2012 v 20:43 | Reagovat

hah... koukám, že logo stanice mi pokakalo celé amv ="D

12 25 25 | 21. dubna 2012 v 18:59 | Reagovat

Ahoj, tvoje hodnocení mě celkem zaujalo a tak jsem se chtěla ke svému anime vyjádřit a na něco se zeptat, jelikož jsem z lidí co názor ostatních celkem zajímá. Jde o AMV 25. Dělala jsem několik dní velmi pečlivě a tak se chci zeptat. Píšeš že je to nesmyslný splácanec záběrů. Přitom to mělo jasný promyšlený scénář a dost jsem na tom pracovala, považovala jsem to za celkem povedené a jelikož se chci dopátrat chyby potřebovala bych trochu víc přiblížit co se ti nelíbilo. Původně to mělo 3 min a kratší scény, i kdybych to bívala nechala v tom stavu.. nicméně to asi nebude jediná chyba. Ty v tom nevidíš příběh? Nebo proč se ti to nelíbí? Koukni prosím na tenhle odkaz - http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/paramore/decode-64434 je to text písně, viděla jsem, že loni mělo jedno z umístěných AMV dole text, byla jsem na vážkách jestli ho tam dát jelikož nemám ráda moc textů v AMV, ale myslíš, že pak by to bylo třeba lépe pochopeno? Byla bych ráda i za názory ostatních prosím. Jinak moc díky.

13 Čingiz Čingiz | E-mail | 21. dubna 2012 v 19:17 | Reagovat

@25

hele, já bych tvoje AMV rozhodně nezatracoval, ale i já se musím přiznat, že jsem ho nebyl schopnej zkouknout byť jen do půlky...hold to není šálek čaje pro každýho. Chápu, že někomu se to určitě líbit může, třeba fandům anime, který jsi použila atd...Já osobně jsem měl problém se do toho anime vžít, proto jsem ho vypnul. Působí na mne tak trochu křečovitě a není moc plynule ;)

14 25 25 | 21. dubna 2012 v 19:57 | Reagovat

Aha, no já bych potřebovala vědět, jestli já dělám někde nějakou zásadní chybu. Je mi jasné, že se nestanu mistrem za týden.

15 Čingiz Čingiz | E-mail | 21. dubna 2012 v 20:25 | Reagovat

@25

co třeba se víc vžít do hudby...vycítit, kde by se hodil střih, kde je potřeba zrychlit tempo...trošku to víc prožívej. Ne každá písnička se hodí k libovolné kresbě. Je těžké se občas vzdát oblíbené písničky, ale když to prostě nesedí :) Tady bych zrovna problém ve volbě písničky neviděl, ale je daleko rychlejší než to co ukazuješ...a potom to začne nudit. Taky je někdy fajn písničku zkrátit. Já osobně jsem písničku pro své AMV zkrátil o minutu a půl a divák nic nepozná. Je to celé hodně o citu a kde ho nabrat to ti bohužel neporadím. Ale rozhodně můžeš neustále trénovat a ptát se lidí ;)

16 25 25 | 21. dubna 2012 v 20:36 | Reagovat

A můžu se zeptet v jakých programech to děláš? Já nemůžu najít žádní pořádná Wax a Vegas mi nejde stáhnout a jinak mám jen Movie Maker a tn teda zrovna nic moc. A v čem stříháš písničky.

17 Čingiz Čingiz | E-mail | 21. dubna 2012 v 20:52 | Reagovat

Tak teď mi slíbíš, že na Movie Maker už nešáhneš, ale připrav se, že tě čeká o trošku víc dřiny :) Já používám Vegas..je tam všechno co potřebuju,..a písničky stříhám rovnou tam. Každopádně se mrkni semka http://amv.anime.cz/pmwiki/pmwiki.php je tam všechno co potřebuješ.

18 25 25 | 21. dubna 2012 v 21:13 | Reagovat

Není problém, ráda bych se ho zbavila.:D Jinak moc díky, kouknu na to.

19 25 25 | 21. dubna 2012 v 21:21 | Reagovat

Sakra, já ten Vegas stáhnu a dám spustit a on se nespustí, to je k vzteku..

20 Sykysan Sykysan | 21. dubna 2012 v 21:44 | Reagovat

25: Nevím jestli je ještě potřeba něco dodávat. Čingiz to vystihl, odkaz na Wiki máš, ale jestli chceš, můžu se pustit do podrobněho rozboru tvého kousku. Ale jak jsem psal v úvodu, s mým názorem si opravdu hlavu dělat nemusíš. Počkej si třeba jaký feedback dostaneš od porotců a pak jestli budeš stále chtít, tak to můžeme probrat. Nebo pokud výjde sraz AMVčkařů na Animefestu, můžeme to probrat osobně:-)

21 25 25 | 21. dubna 2012 v 22:20 | Reagovat

Né že bych si s tím nějak lámala hlavu, jen mě zajímalo kde je chyba. :) Každopádně oboum a ještě uvidím co si o tom myslí porota.

22 Grek1 Grek1 | 25. dubna 2012 v 10:23 | Reagovat

Nemohu se bohužel zatím pouštět do debaty ohledně tvého hodnocení, ale alepoň jsem teprve dnes trochu nahlédl do tvých názorů. Teď už tuším, proč Krakonoehime vypadala jak vypadala a proč jsem jí nemohl dát dobré hodnocení.

Pokud to budeš chtít probrat a samozřejmě i jakýkoliv jiný tvůrce AMV najděte si mě na festu či dalších anime conech, případně využijte mail.

23 Sykysan Sykysan | 25. dubna 2012 v 10:47 | Reagovat

Grek: tak zrovna Krakonoke hime je strašná, k tomu bohužel postačí jen moje vlastní ohodnocení, tu budu mít na talíři naustále:-D Takže pro možný budoucí pokec bych prosil neargumentovat cizími kostlivci ve skříni, ale vlastními názory:-D (i když chápu, že teď máš svázané prsty porotcováním)...

24 Čingiz Čingiz | 25. dubna 2012 v 16:12 | Reagovat

[22]: Grek...Grek...hm, to mi něco říká. Jestli se nepletu, tak jsme loni vedli debatu na téma: Jakej smysl má porota...hehe, rád tě na festu vyhledám a pokecáme ;) A plánuje se i menší AMV scuk...kam jsi, aspoň doufám, srdečně pozván ^^

25 Položka "Jméno" nesmí být prázdná Položka "Jméno" nesmí být prázdná | 26. dubna 2012 v 12:01 | Reagovat

Grek.......... To mluvíš na koho? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO