Sezóna 2012 - Jaro 1

12. dubna 2012 v 14:11 | Sykysan |  ANIME
Letos zase se spožděním ale přece jen. Nějak se mi do těch dojmů na jaře nechce. Je jich hrozně moc a všechny vypadají stejně nudně. Nakonec se však objevilo pár nadějných kousků, takže úplná nuda to nebude. Jarní sezóna tak podle prvního postu vypada jako směska blbostí a perel (sviním). Dobrou chuť.

Ozuma: Děti Duny třeste se. Herbert dělá trojtý axel v hrobě, protože v Japonsku startuje sračka sezóny. A rozhodně si nebudu brát servítky jen proto, že se na tom podílí/lel Matsumoto. Vykrádačku Duny mi nikdo nevymluvíte, i když se sám dopouštím chyby, že jsem ochotný to vůbec srovnávat. Ale to by tak nevadilo, i vykrádačky se občas povednou, ale tohle je prostě fail. Imbecilní napodobeniny charakterů se snaží navodit dojem vztahů a nějakého funkčního vesmíru, ale docilují jen toho, že se za ně cítíte trapně. Zbytek se pak rozpadá pod tíhou šíleně nepovedené animace a něčeho co někdy v minulosti, v jiné dimenzi, bývalo humorem. Velká škoda příjemně oldschoolového charakter designu a vyjimečně povedeného 3D.


Uchuu Kyoudai: Tak a teď úplně naopak. Tahle věc je už na první potkání něco okouzlujícího. Je to přesně to "něco" na které nečekáte, protože si neuvědomujete, že by to mohlo existovat. Dokonalá symbióza scénáristické vytříbenosti a elegantního zacházení s charaktery. Ty si vás naprosto získají doslova během pěti minut. Uvědomte si jak dokonale musí všechno šlapat, aby se taková věc stala. Je to tak zvláštně spielbergovsky politicky korektní, ale přitom neotřelé a odvážné. Má společné se Spielbergem nejen jeho oblíbené téma, ale i některé režisérské postupy. Je to hřejivé a přese všechnu realističnost (jak v kresbě tak v uvěřitelnosti charakterů) a dospělé téma, kterými se vyznačuje, je tahle série až dětsky hravá. Skvělá animace je už pak jen potvrzením komplexnosti. Taková nálož naprosto nečekané kvalitní televizní zábavy (přitom tak ambiciózní) mě smetla jak dlouho nic. NEMINOUT! .......a vtipné!!! Je to hrozně vtipné!!!


Furusato Saisei: Nihon no Mukashi Banashi: Naprosto jednoduchý a koncept je mnohy tou nejlepší cestou k vyprávění. A o tu se tady tvůrci snaží (dost pravděpodobně už kvůli zaměření na nejmenší:-D ). Jakýsi dvacetiminutový večerníček zjednodušeně vyprávějící lidové japonské pohádky. Japonské pohádky moc neznám, takže nemůžu posoudit do jaké míry jsou přesné, ale nemám důvod tomu nevěřit. Tímto způsobem se nám tak velice příjemnou cestou představuje docela zásadní stránka japonské kultury. Je to zábavné, výchovné a informační...víc než kdokoliv z nás od anime čeká:-D


Accel World: Teď přichází asi nejsmysluplnější dojmy z tohoto postu. V domácnosti nám nastala docela zajímavá situace. O Accel World jsem totiž až do premiéry prvního dílu anime neslyšel. Zeptal jsem se tedy Motiho o co jde a ten byl docela udiven, že jsem o tom ani neslyšel, protože manga "teď hodně válí" a je docela úspěšná. V zápětí na to si Moti velice pochválil mangu, že se mu hodně líbí, ale že anime vůbec nevystihlo atmosféru a je jen nudné. V tomto momentu přicházím na scénu já a první díl si pouštím. Trošku napjatý ze zajímavé situace střetu zájmů jsem paradoxně neočekával nic. Mno, mám to za sebou a můžu tedy docela s jistotou říct že...čtenářům mangy to asi nic neřekne, ale já, neposkvrněn, jsem se bavil výsostně. Chytrý námět, zajímavé charaktery, výborná animace doplněna o skvělou grafiku a nečekaně kvalitní 3D. Celý díl moc hezky gradoval a já v podstatě némám co bych vytknul. Nejsem si jistý jestli to dokoukám, ale pár dílů mě ještě nepochybně čeká.


Saint Seiya Omega: Mno, chvilku jsem si myslel, že je to parodie. Moje chyba:-D Ale to jen proto, že je to tak naivně rozkošné. Však se ani není co divit. Hyper záporák z úvodu vypadá jako evolvovaná Great Will of the Macrocosm z Excel Sagy. Ani se nedá řít, že je to oldschool, protože ono to staré JE. Snad nějaký osmdesátky myslím. Proč se něco takového oživuje je mi záhadou. Vůbec nemám co bych k tomu dodal. Tuhle sérii doporučím maximálně lidem co si stěžují na úpadek anime v současnosti. Třeba jim to změní názor:-D


Zetman: Tenhle kousek jsem vyhlížel z okna snad půl roku před jarní sezónou a chystal si pro něj speciální permanentní místo v animelistu. Jenže pak konečně dorazil a zanechal jen matnou pachuť obyčejnosti. Největším problémem je, že premisa, charaktery a tak nějak všechny zásadnější složky anime dohromady navzájem moc neladí. Máme tu brutální akci pro dospělé, ale v prvním díle se máme ztotožnit s oprsklým frackem? Vykreslovat vztah pomocí kamarádů z dětství? ...už nééé prosím!!! Scénáristé nám předhodí deset tisíc tajemných možností aniž by se nám ráčili vysvětlil kde, kdy a proč se vlastně příběh odehrává. A tomu všemu vládne rozpolcenost, protože dlouho nebyla k vidění tak skvělá animace s realistickou kresbou (avšak bohužel jen v akčních scénách...v těch neakčních se drží průměrného průměru, což zase jen potvrzuje nekonzistentnost). Pár dílů tomu šanci dám, ale nejspíš mě čeká jen další zklamání ala Guilty Crown.


Shirokuma Cafe: Tohle anime je jako když vyprávíte vtip. Sejdou se lední medvěd, panda a tučňák v kavárně a... Jenže tenhle vtip je slice of life pohoda bez pointy. A je to setsakramentsky dobré. Jede si to svým kavárenským tempem a moc si vás to nevšímá. Tahle sérka projde kolem vás, hezky pozdraví, ale nebude vás obtěžovat. A když se ve frontě na noviny spolu náhodou zapovídáte, bude to velice příjemné a doma o tom povíte rodině. Druhý den už si ve výtahu ukážete fotky dětí v peněžence a na firemním večírku společně proberete špatnou situaci v účtárně. Po měsíci zdvořilého klábosení spolu konečně zajdete do posilovny a formálně tak schválíte oboustrannou náklonost a stanete se přáteli. A po letech na společné dovolené se k vám Shirokuma Cafe nakloní a řekne vtip "Příjde panda do baru...a je velmi spokojená."
A aspiruje na ending roku.


Medaka Box: P..p..počkat. Jakože...to jako...ne...to jako může mít hlavní hrdinka stopadesátky kozy a ještě...osobnost? Jakože...počkat. To jako...počkat...to jako může být anime kde je polovina stopáže záběr na kozy a zárověn mít docela zábavnou zápletku? Jakože...cože? Tak vážně, neříkám, že je to buhví co, ale musím přiznat, že mě Medaka docela překvapila. Nechal jsem se nachytat na prvoplánový design postav a dostal jsem zavyučenou. Mírně tenhle kousek připomíná nedávné Ben-to. Medaka má před Ben-to ale výhodu. Nebere se moc vážně a tak nemá moc šanci zklamat. Prostě když to nevyjde, tak se nic nedějě. Zatímco Ben-to se tvářilo hodně sebejistě a ambiciózně, ale očekávání nakonec nesplnilo. Medaka je tak teď ve výhodné pozici prvotního překvapení a já jsem ochotný se podívat na druhý díl. A to jsem si byl před pětadvaceti minutami jistý, že to nezvládnu dokoukat. Docela zásadní skok:-) A proč ten jeden delikvent vypadá a mluví úplně jako Kamina z Gurren Lagann? No jasně, on ho dabuje ten samej seiyu. Počkat...to jako....režisér je Saeki Shouji...a je to od Gainaxu? Ahaaaa, teď už to chápu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO