Červenec 2012

Cylonský report na Advik 2012

31. července 2012 v 22:27 | Sykysan |  TVORBA
Letos jsem pověřil vypracováním cylonského reportu Ruchii a Dajiho. Ti se tohoto úkolu zhostili daleko lépe než bych to kdy zvládl já. Následujte ho SEM...


Kore wa Zombie desu ka?

24. července 2012 v 9:35 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Ano, poslední měsíc to bylo "trochu" zombie, ale nejsem mrtvý. Žádný z Cylonů není mrtvý. To jen skončila škola a nastoupily pracovní povinnosti ve své nejrozkvetlejší podobě. Takže není tolik času na blog, není tolik času na spaní a celkově není moc času na žití. To nám ovšem nebrání být těmi nejlepšími otaku. Důklazem budiž, že letos se Cyloni podílí na programu Advíku. Mně osobně zastihnete na Advíku právě jen v čase těchto dvou přednášek (o nich za chvilku), ale Ruchie a Daji budou anime dance víkend scanovat už od čtvrtka.

Přednášky:

Publikoval jsem ve Vějíři!
A zvládnete to i vy! Přemýšlíte o tom, že byste psali a kreslili do Vějíře? Chcete vědět, co všechno to obnáší a kolik to zabere času? Jedna autorská dvojice vás seznámí s tím, co musíte udělat pro to, aby váš komiks ve Vějíři otiskli a upozorní vás na všemožné způsoby, kterými vám budou editoři otravovat život. Dozvíte se jaké jsou podmínky a deadliny, kdo za projektem Vějíře stojí a jaká je budoucnost tohoto komiksového sborníku.

přednášející: Sykysan a Ruchie
kdy: neděle 29. července 2012 od 12:00
kde: Manga salon

S druhou přednáškou je takový problém. Zatím je situace taková, že náš workshop hodily do nevhodných prostor (kam se nevejde) a tak jsme připravili alternativní tématickou přednášku. Pokud máte zájem o RPG v jakékoliv podobě, určitě se přijďte podívat (koukneme se na samotný pojem RPG a rozebereme ho do poslední molekuly - především z hlediska sociologie a psychologie). Jelikož máme zabraný dvouhodinový blok, bude nejspíš přednáška mírně úmorná. Oficiální anotace worshopu zní...


JRPG naživo
Tato soutěžní dvouhodinka je inspirována především tahovými japonskými RPG. Pojďte se vžít do kůže vašeho oblíbeného hrdiny z Final Fantasy nebo Disgaea série. Vyberte si jedno ze tří povolání (válečník, lučištník nebo mág) a postavte se proti stejně postiženým hrdinům. Navlékneme na vás brnění, do rukou vrazíme zbraně a navíc vás vybavíme potionem. Předveďte na omezeném poli a v omezeném čase svůj neomezený potenciál. V RPG naživo se meze nekladou jen hereckým výkonům.
připravují: Cyloni
kdy: neděle 29. července 2012 od 14:00 do 16:00
kde: Games salon

Je možné, že situaci s prostorem vyřešíme, takže pro jistotu bereme obojí. Jak soutěžní workshop, tak přednášku.

Co se ostatního otakingu týče, pilně pracujeme na druhém dílu Asistenta detektiva Zbyška. První díl prochází pořádnou korekturou a změnou některých částí. Pokoušíme se ho zlegalizovat. Proč? Protože doufáme, že se letos objeví v podobě speciální edice v Akikrámu. Je to tak, vašeho oblíbeného Zbyška si budete moct pochovat v rukou. Akiconu se týče ještě jedno info. Tři ze čtyřech oficiálních Cylonů se letos budou snažit prosadit v sekci pro začínající přednášející. Držte nám prosím palce!

Otakingu zdar!

SEO