Září 2012

Japonské dny v Olympii

25. září 2012 v 10:34 | Sykysan |  REPORTY
Už pár týdnů obsazuje brněnské billboardy superrůžová a pseudojaponská pozvánka na Japonské dny v Olympii. Hned, jak jsme ho spatřili, bylo jasno. Jdeme to tam brutálně zatrollovat! Seřídili jsme naše cylonské kalendáře a vydali se celá parta kouknout se na ten trapas, který nám vedení obchodního domu nabídne. Bohužel pro nás neměli moc materiálu. Bylo to neškodných pár minut v podstatě docela dobrého programu.

Hned při vstupu nás přivítala výstava fotografií Dagmar Hochové. O této paní/slečně jsem v životě neslyšel a vzápětí se ukázalo proč. Její fotografie byly naprosto tuctové momentky z japonských ulic. To, že převedete své fotky do černobíla, z nich automaticky nedělá reportážní, nedejbože dokumentační.
Výzdoba samotného centra byla nepřekvapivě naprosto trapná. Úsměvné pokusy o evokování japonských zahrad byl asi největší fail celých dnů.


Samotný nedělní program byl příjemný a vyloženě překvapil. Začali jsme moc pěkným vystoupením japonského tance.


Souběžně probíhal workshop kaligrafie.


Po tanečnicích nastoupil jakýsi pan Zeman z osmnáctého století (mluvil zajímavým archaickým stylem) a předvedl tradiční japonské zbraně v akci. Po výborné předváděčce nás pak pozval na pražskou výstavu japonských mečů, které je kurátorem.
Po panu Zemanovi nastoupilo tradičně nezklamávající Malé divadlo kjógenu. Já si připomněl svou první frašku a tím program v podstatě končil. Ano to bylo skoro vše (souběžně ještě probíhal nezajímavý suši workshop a to bylo opravdu vše).


Zbytek programu jsme si museli najít sami. A nečekaně jsme ho vyhrabali docela dost. Třeba po obědě ve fastfoodu si chlapci zajezdili na konzoli od Segy:-D


My s Ruchií jsme prošmejdili nejnovejší japonské módní trendy.


A nemohli jsme minout japonskou dominantu a centrum turistů. Světelnou reklamu na společnost Sony.
Tak zase příště u nějakých random japonských dnů...za celý tým Cylonů:-)
SEO