Anime rychlovky 1

26. listopadu 2012 v 11:45 | Sykysan |  ANIME

Jak jsem slíbil, tak činím. A abych se z toho nezbláznil, tak blogové Anime rychlovky budu vydávat jako seriál. Pro nezasvěcené: letos jsem měl na Akiconu přednášku s názvem Anime rychlovky. Jde o sérii doporučení krátkých anime (do pěti minut na epizodu, synopse ZDE). Samotná přednáška dopadla strašně, ale aspoň mám nasbíraná data a udělám z nich něco užitečného. Informace z přednášky pak ještě doplním odkazy na anime databáze pro co nejjednoduší orientaci (především kvůli doporučením jiných uživatelů a seznamu překladatelských skupin).

Tak jdeme na to a prvním okruhem budou anime o kočkách.

Chii's sweet Home
Příběhově je jednoduchý. Jednoho dne se šedobílé koťátko s černými pruhy odtoulá od své maminky a sourozenců. Ztracené koťátko najde malý klučina Youhei. Vezme jej s rodiči domů a po neúspěšných pokusech najít mu nový domov se rozhodnou koťátko si nechat. Pojmenují ho Chii. Dost epizod je různě vyplňovacích, ale celkově je toto anime velice kvalitní. Animace odpovídající formátu. Nenáročná instantní zábava.
Žánry: komedie, slice of life, kodomo (pro některé seinen ;-)
Počet epizod: 2 x 104
Čas na epizodu: 3 minuty

Poyopoyo Kansatsu Nikki
Moe Sato je mladá dáma, která jedné noci opilá donese domů kočku a začne se o ni starat. Pojmenuje ji Poyo, podle jejího kulatého tvaru. Rychle se stane milovaným členem celé rodiny. Podobně jako Chii's sweet Home jsou jednotlivé zápletky dílů hodně nenáročné a zaměřené na jednoduché gagy.
Žánry: komedie, slice of life, seinen
Počet epizod: stále ve vysílání, k dnešku - 46 epizod
Čas na epizodu: 3 minuty

Kuruneko
Na motivy mangy o soužití několika koček se svou majitelkou, která je jim naprosto oddaná. Manga je autobiografická. Autorka kreslí o svých vlastních zkušenostech s kočkami. Pokud vlastníte kočku, nejspíš se v příbězích majitelky a jejich koček poznáte.
Žánry: komedie, slice of life, seinen
Počet epizod: 2 x 50
Čas na epizodu: 2 minuty

Nyanpire
Hřejivý příběh o koťátku, které se stane upírem. Ujme se ho mladá slečna jménem Misaki a začne s ním žít. Záměrem tohoto anime není nic jiného, než být roztomilé a rozkošné. Vzniklo na motivy charakterů série hraček od tvůrců Hello Kitty. Takže je to taková hezká propagace značky.
Žánry: komedie, kodomo
Počet epizod: 12
Čas na epizodu: 4 minuty

Neko Rahmen
Taishou je ambiciózní šéfkuchař podniku jménem Neko Rahmen...a je to taky kočka. Jeho snem je stát se nejlepším kuchařem rámenu v Tokyu. Bohužel jeho jídla se často nedají žrát. Každou epizodu tvoří jiný tvůrce s jinou vizí a trošku jiným vizuálem.
Žánry: komedie, shounen
Počet epizod: 2 x 13
Čas na epizodu: 2 minuty

Nekojiru Gekijou
Příběh o rodině koček (především starší sestry a mladšího brášky) a jejich "soužití" s ostatními zvířátky a lidmi. Takhle dvojka je velice krutá a zabije každého, kdo se jim postaví do cesty.
Žánry: komedie, horor, thriller
Počet epizod: 27
Čas na epizodu: 1 minuta

Catman
Příběh sleduje velice zajímavého kocoura, který má neskutečný talent dostat se do problémů. Každá epizoda má svůj vlastní příbeh a ty se navzájem nijak neproplétají. Anime vzniklo ve flashi a s každou další řadou se animace znatelně zlepšuje.
Žánry: akce, komedie, slice of life
Počet epizod: 7 + 8 + 6
Čas na epizodu: 3 minuty 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lusi Lusi | E-mail | Web | 26. listopadu 2012 v 12:39 | Reagovat

Hej, Chii je seinen! ~_^

2 Sykysan Sykysan | E-mail | Web | 26. listopadu 2012 v 14:48 | Reagovat

you wish :-P

3 Lusi Lusi | Web | 7. března 2013 v 15:59 | Reagovat

Ne, fakt! Původně snad vycházela v nějakém seinem časopise. A koukám, že i na tebou odkazované AniDB to je ;oP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO