Pozvánka na Akicon

3. listopadu 2012 v 13:52 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Akicon se nezadržitelně blíží (zbývá necelý týden) a tak využiju tuhle příležitost k napsání malé pozvánky, protože letos se Akiconu účastím/e více než jako návštěvník/ci. S Ruchií letos přispíváme do Mangazínu krátkým komiksem a DanQ nečekaně vybral moji soutěžní yonkomu z Konaty do Playbišíka. Důležitějším je však pro nás fakt, že letos se účastníme i jako přednášející. Já jednou přednáškou a Ruchie pak jednou sama a jednou v páru s Dajim. Je to pro nás vpodstatě poprvé sólo (na RPG naživo jsme dělali jako tým a Publikovaní ve Vějíři jsme dali s Ruchií napůl). Nervozita veliká, ale aspoň si konečně vyzkouším jak to vypadá z druhé strany barikády. Těch pár lidí co se tu občas zastaví asi zaznamenalo, že jsem profesionální hnida a rýpal, takže jsem upřímně zvědav jak dopadnu. Podle mých osobních prognóz naprosto vyhořím:-D Ale zpátky k pozvánce.

Jako první budete moci ozkoušet velitelku našeho kreativního oddělení Ruchii a to hned v pátek ve 20:00 v Malém sálu. Ta si pro vás připravila přednášku o kulinářském umění Kyaraben. Moje přednáška se uskuteční v neděli v 08:00 v Dílně což je z mého hlediska skvělé místo, protože v tu dobu ještě všichni spí (navíc se kryju jak s Grekem, tak s Wolfiim), takže poníženní bude minimální. Vytvořil jsem pro ni speciální žánr anime "do pěti minut" a sestavil jsem jednoduché doporučení pro otaku s nedostatkem času. Hned po mně (tedy v 09:00 ve stejném sále) nastupuje duo Daji/Ruchie se svou přednáškou o Sailor Moon. (V sobotu 16:00 ještě moderuji Animestop, ale ten je celý prací Mitsuki, takže ho nepočítám do cylonského výčtu). Tak a šup na anotace.

Anime rychlovky - Sykysan
Blíží se konec světa a mnoho z vás se určitě snaží stihnout co nejvíce smysluplných věcí. Nejspíš proto se chystáte/jste dorazili na Akicon. Jenže mezi udobřováním mayských bohů a stavěním protijaderných krytů se už nenajde moc času na sledování anime. Proto si představíme typ anime, který není časově náročný a řekneme si konkrétní doporučení. Pro usnadnění si určíme pomyslnou hranici pěti minut na epizodu (u krátkých filmečků 10 minut). Podíváme se na slavné zástupce tohoto "žánru", nejzajímavější kousky i totální úlety.


Kyaraben a jak na něj - Ruchie
Také Vás okouzlila krásná benta v podobě vašich oblíbených charakterů z anime? Nebo roztomilá benta s medvídky, zajíčky, kočičkami a prasátky? Chtěli byste také něco podobného vytvořit? Přijďte se podívat na nejkrásnější charakterová benta neboli kyarabeny. Dozvíte se také nějaké rady a tipy na jejich přípravu.


Sailor Moon od začátku do konce (světa) - Daji a Ruchie
O fenoménu jménem Sailor Moon slyšel snad každý. Zdaleka ne každý ale tuto mangu či anime četl nebo viděl. A ti z nás, kteří si vzpomínají na vysílání rakouských a německých stanic z doby krátce po rozdělení Československa, si jistě nepamatují vše. Pojďme si tedy k 20. výročí této série připomenout, proč je tak významná a oblíbená, a jakže to tam vlastně bylo s těmi apokalypsami.

Doufám, že se těšíte na Akicon společně s námi a uvidíme se 9. - 11. v KC Zahrada:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nya-chan Production Nya-chan Production | 3. listopadu 2012 v 15:10 | Reagovat

Higepiyo! <3

2 Grek1 Grek1 | 3. listopadu 2012 v 18:05 | Reagovat

Na tvou přednášku se takto budu muset podívat až ze záznamu, ale rozhodně si ji nenechám ujít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO