Únor 2013

Anime rychlovky 2

18. února 2013 v 9:25 | Sykysan |  ANIME
Konečně po miliardě letech druhý díl anime rychlovek. Tentokrát támaticky zaměřené na zvířátka obecně.Higepiyo
Hiyoko je malé kuře s vousy, které přetéka testosteronem. Jako domácího mazlíčka si ho vybere malý Hiroshi a nechá se od něj naučit, jak správně řešit různé spory a společně pak bojují proti šikaně na škole.
Žánry: komedie, kodomo
Počet epizod: 39
Čas na epizodu: 5 minut

Damekko Doubutsu
Uruno, vlk tragéd, hledá místo, kterému by konečně mohl říkat domov. Žije v lese se skupinou podobně nepoužitelných zvířátek. Kvůli některým se chce rychle odstěhovat (prohulený králíček se špatným charakterem), ale kvůli jiným by zas rád zůstal (rozkošná gepardice). A tak se učí žít s různorodými charaktery.
Žánry: komedie
Počet epizod: 26
Čas na epizodu: 5 minut

Jagainu-kun
Volně přeloženo jako "Brambopes" je anime o napůl zvířátkách a napůl zelenině. Hlavní hrdina napůl pes a napůl brambora tak v každém dílu prožívá se svými "napůl" kamarády dobrodružství založené většinou na nějakém nedorozumění.
Žánry: kodomo, slice of life
Počet epizod: 26
Čas na epizodu: 3 minuty

Ocha-ken
Tak když jsme tu měli bramborového psa, tak tu můžeme mít i čajo-psa. Ocha-ken je napůl pejsek a napůl zelený čaj. Se svými kamarády (napůl psy a napůl jinými druhy čaje...nebo kávy) hromadně popíjejí čaj (wtf kanibalismus?) a prožívají svá čajová dobrodružství. Pozor: tenhle seriál vás o čaji nenaučí nic, naučí vás daleko víc jiných věcí!
Žánry: kodomo, komedie
Počet epizod: 26
Čas na epizodu: 4 minuty

Nanami-chan
Malá Michi se s rodiči stěhuje do nového domku (který sídlí na obrovském stromě!) a v něm nalezne podivný mimozemský kokon ze kterého vypadne zvláštní Nanami. Stvoření připomíná pejska a tak je pochopitelně bez dalšího zkoumaní ideální na Michina nejlepšího kamaráda. Společně pak prozkoumávají stromový ubytovací komplex a každý den se naučí něco nového.
Žánry: kodomo, komedie
Počet epizod: 12 + 2 x 16
Čas na epizodu: 4 minut

Oshiri Kajiri Mushi
Skečovitá komediální úchylnost o Oshiri Kajiri Mushim XVIII, desetiletém hmyzákovi, který zrovna podstupuje kousací výcvik, aby mohl po rodičích zdědit Kousací obchod. Jeho největší vášní je kousat do zadků.
Žánry: komedie, kodomo
Počet epizod: 20
Čas na epizodu: 5 minut

Usaru-san
Příběh se motá okolo malého králíčka, který chce být superhrdinou a tak se převléká do kostýmu opičky a stává se z něj Usaru-san ( usagi = králík + saru = opice). Usaru-san je maskotem společnosti The Media Factory.
Žánry: kodomo, komedie
Počet epizod: 4
Čas na epizodu: 2 minuty

Shiba Inuko-san
Shibainuko-san je obyčejná čtrnáctiletá slečna...která vypadá jako pes. Až na jednu spolužačku to nikomu nepříjde divné. Hodně klasické shoujo rozporuplných kvalit.
Žánry: shoujo, komedie
Počet epizod: 26
Čas na epizodu: 2 minuty

Wooser no Sono Higurashi
"Příběhy" se motají okolo podivného stvoření jménem Wooser. Motá se okolo pár středoškolaček, které mu dělají v jeho "příbězích" křoví. Každý díl sestává z několika krátkých "gagů", které mezi sebou vůbec nejsou provázané. Pro milovníky absurdního...čehokoliv. Zajímavost: seiyu Woosera je Miyano Mamoru (dabér Lighta Yagamiho), takže si představte jak moc absurdní to asi je. :-D
Žánry: komedie
Počet epizod: 12 epizod
Čas na epizodu: 3 minuty

Miyanishi Tatsuya Gekijou: Omae Umasou da na
Náš hlavní hrdina Tyranosaurus byl odmalička vychováván jako vegetarián. Jak ale rostl, začal se bát ostatních dinosaurů. V dospělosti je svědkem vylíhnutí malého Ankylosaura, který ho okamžitě pojme za maminku. Všech dvacet epizod je opravdu hřejivých a krom "awww" servisu pro dospělé je to opravdu vhodné pro děti. (Celovečerní -o dost lépe animovanou- verzi jste mohli vidět na Animefestu 2012)
Žánry: kodomo, dobrodružný
Počet epizod: 20
Čas na epizodu: 3 minuty

Pankunchi
Pankunchi je malý panda, který nesnáší bambus a tak se rozhodne vyrazit do světa pro něco, co by mu chutnalo. K němu se připojí bojácní Shokupan a Koppepan, což jsou...chleby...chleby, které mají panický strach z toho, že je někdo sní. Uječený hlásek Pankunchi budete buď milovat nebo nenávidět.
Žánry: kodomo, dobrodružný
Počet epizod: 10
Čas na epizodu: 1 minuta

Post Pet Momobin
Momo a Komomo jsou dva plyšoví medvídci. Jejich zaměstnáním je doručovat dopisy. A to napříč kontinenty, galaxiemi i časy. Na místa doručení se přepravují svým Momobilem a každé jejich dobrodružství je absurdnější než to předchozí.
Žánry: kodomo, dobrodružný, komedie
Počet epizod: 24
Čas na epizodu: 3 minuty
SEO