Březen 2013

Sykysanovo umělecké okénko 4

3. března 2013 v 17:06 | Sykysan |  TVORBA

Tak rok se s rokem sešel a my tu máme znova klíčenkovou soutěž na stránkách animefestu. Po minuloročním cylonském úspěchu (kdy jste si mohli vybrat hned ze tří našich návrhů...a jak jsem koukal, někteří je i nosíte:-) jsem to nechtěl podcenit a tak celý rok poctivě piloval kresbu a nechával si občas dávat hodiny corelu od Motiho. V hlavě se mi potulovalo dost motivů a některé jsem dokonce rozpracoval do fáze prototypu, jenže co se nestalo. Letos budou mít animefestí klíčenky jiný formát. Hned několik návrhů se tak rozplynujo, ale aspoň se tak rychle rozhodlo, které dva šťastlivce do soutěže zašlu. Nejvíc práce jsem si dal s portrétem Rikky s Chuunibyou, který byl původně komponován právě na starší formát klíčenek. Ovšem nový formát mi dovolil v pozadí vytvořit "neviděný horizont" (modří vědí) a tak nakonec byla změna jen k dobru. Druhý motiv jsem neměl v plánu vůbec zasílat. Kreslil jsem si ho spíš jen jako dárek k desátým narozeninám Animefestu, jenže vyšel perfektně na čtverec a tak nebylo o čem diskutovat. Uzpůsobil jsem si trochu maskota Animefestu (původní návrh od Ašky) do Dragon Ball stylu a až na ten otřesný lineart jsem poměrně spokojen. Jako bonus pak přihazuju ještě třetí motiv, který jsem sice dokončil, ale vypadl z losování kvůli své neaktuálnosti:-) Druhý bonus je pak ještě příspěvek od Motiho, který ovšem zapomněl poslat. Ale příjde mi až moc dobrý na to, aby se ztratil někde v elektonickém šuplíku.

Ze zaslaných motivů mě nejvíce potěšil wolfiiho kalhotkový odkaz na K-ON, Ookami od Akela Taky, docela povedený Nyanpire od Merayi a Orochimaru od Ríši Voldána. Dost překvapila obecná absence Naruta a Bleache a nečekané vládnutí motivů z Inuyashi.

Práce na chuunibyou trvala průběžne asi 2 měsíce. Je to vykoupení za to, že neumíte kreslit.
Musíte to dohánět dřinou:-D

Maskot animefestu, hrající si s dragon bally. Všechno nejlepší:-)

Vystrnaděná Clara z Kuragehime by asi díru do klíčenek neudělala.
I když dva díly jste měli možnost vidět před dvěma lety na Animefestu:-)

No a konečně podle mě geniální Motiv na klíčenku z anime Sword Art Online. Nejen, že by to celé vyhrál kvůli popularitě anime, ale je taky vkusný a vizuálně originální.
SEO