Update

19. srpna 2013 v 13:56 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Nezdechlo to tady. Ještě ne! Blíží se Natsucon a to mi vlilo trochu krve do žil, protože nejen, že je to další con, který bude podroben mému reportu, ale taky je to con, který bude podroben mé přednášce. Ano, jak můžete všichni (tři) s šokem ve svých očích zaznamenat v programu Natsuconu, jedním ze zakončujících programů akce je přednáška s názvem Hráči v populární kultuře. A je od Sykysana. Takže svou cestu ninži přednášejícího ještě nevzdávám, i když po minulém debaklu jsem ostražitější. Jenže to není všechno! O den dříve si můžete znovu (už potřetí) vyzkoušet naše cylonské JRPG naživo. S cylony vás navlečeme do prostěradel a necháme vás se pomlátit na ploše 3x3 metry v japonském videoherním stylu. Přikládám anotace jen tak pro čtení:-)

Hráči v populární kultuře
Obecná představa o tom, kdo/co je to hráč, je jasná. Je to líný budižkničemu bez fyzické formy a společenského života, který jen sedí u počítače nebo televize a jednou za čas vyjde s kulometem do školy. Myslíte si, že je to blábol? Tak právě pro vás je určena tato přednáška. Podíváme se na zoubek tomu, kdo a proč tuhle fámu rozšiřuje a jestli si za to hráči náhodou nemůžou sami. Ukážeme si, kdo to ten hráč vlastně doopravdy je a porovnáme ho s obrazem, kterým ho představují populární média. Od filmů, přes anime až po televizní noviny.

JRPG naživo
Znáte to. To se takhle pokoušíte v klidu získat magický krystal a najednou vám do cesty skočí tlupa nepřátel. Pečlivě si spočítáte tahy, horko těžko je posekáte svým ohnivým mečem, potřílíte otrávenými šípy (zatímco mág vás healuje z povzdálí), seberete odměnu a k tomu jednu kněžku v nesnázích, odložíte ovladač a vypnete Playstation. Ale co kdybyste nebyli v bezpečí svého gauče a museli nepřátelům čelit tváří v tvář? Pojďte si vyzkoušet být v kůži vašich oblíbených JRPG hrdinů a zabojovat si s podobně odhodlanými kolegy. Vyberte si jedno ze tří povolání (válečník, lukostřelec, mág) a v týmu vymyslete strategii jak porazit vaše protivníky. Žádný strach. V případě zranění dostanete potion.

Jo! A jdu zadarmo na Akicon, bitchez!!! Jsem totiž krutej soutěžící a vyhrál jsem soutěž AkiconX na facebooku :-)

Výherní kousek

A do počtu

Tak prosím držte palce jak s mou přednáškou, tak organizátorům Natsuconu, ať jim ten první ročník vyjde bez problémů :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wolfii Wolfii | 20. srpna 2013 v 8:19 | Reagovat

Tak to u Dana nemohlo nevyhrát! DanQ pro Genda dělá, to je ložený :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO