Animefestrofa

5. května 2014 v 15:57 | Sykysan |  BLOGOVÁNÍ
Jako už tradičně se týden před Animefestem sešlo veškeré cylonstvo u televizní obrazovky a počítačových monitorů, abychom společně probrali program, rozdali úkoly a psychicky se připravili na případné katastrofy. Stalo se tak v pátek a pokud jako my patříte mezi bytosti, které kontrolují animefestí stránky každých sedm sekund, tak jistě víte, že v té době časový rozvrh ještě nebyl k dispozici. Mohli jsme si tak pročíst anotace přednášek, workshopů a promítání bez zbytečného stresu. Letos se zdá být program velice rozmanitý a tak do něj vkládáme veškeré naděje. I když možná zbytečně.

Nejvíce se pochopitelně těšíme na ověřenou skvadru otaku seniorů. Grek, wolfii, Lusi, Angie a Yuffie tvoří majáky majestátně se tyčící nad přednáškami nováčků (a zbytku průměru). Druhým potěšením je pak vždycky odhadování slabších článků v programu, které (přiznejme si) tvoří tu zábavnější část reportů. Letos to totálně schytala Miyu se svou lingvistickou abominací "Prečo anime a manga nesucks". Evidentně se rozhodla vytáhnout dávno vyřešené a pohřbené problémy otaku z minulého tisíciletí a bude předstírat, že se týkají i nás.

Do specialit pak jistě patří zahraniční návštěvy. Repríza Jonathana Clementse bude nejspíš explozivní a právě proto na The Anime Erotic pravděpodobně nezajdu. Znám naše mladé otaku a nejsem zvědavý na hordu puberťáků, kteří se budou zalykat slintama u obrázků s kalhotkama a dávit se smíchem u slidu s yaoi bišíkem. Návštěva Vlada Pohnerta přišla jako blesk z čistého nebe. Mnoho lidí tohle jméno v programu velice potěšilo a zbylých 98% návštěvníků tohle jméno velice překvapilo, protože ho vůbec neznají. Od Vlada letos čekám opravdový přínos pro con jako takový. Supersized Fandom zní fantasticky, AMV Mortal Combat zase zábavně. Opravdová trefa do černého.

Velice jsem zvědavý na premiérovou Artist Alley, kterou jsem dlouho tajně podporoval, ovšem po uveřejnění zúčastněných umělců silně pochybuju o tom, jestli má nějaký význam.

Vrcholem celého programu je pochopitelně exhumace kina Scala. Za tohle si Animefest zaslouží obrovské poplácání po rameni. A nejen proto, že musel na facebooku čelit rozkošně hloupoučkým a navztekaným dětem. Celkově dramaturgické uchopení Filmového večera (ač to není žádná novinka) je geniální a Animefest se má opravdu čím chlubit.


Zní to skvěle, že? Jenže cylon míní a hintzu mění. Absence časového harmonogramu nás ukolébala v představě dokonalého conu a včerejší zveřejnění přineslo studenou sprchu. Nechci nikoho obviňovat. Je to samozřejmě o subjektivním pohledu, ale pro cylona je tenhle harmonogram bodnutím do zad nabroušenou katanou. I námi dlouho škemraná Scala se pro nás stala trestem za nespokojenost. Sofiina volba mezi kvalitním promítáním a Vladem mi nejspíš způsobí schizofrenii. Pokud je mezi vámi někdo, kdo by to za mě chtěl rozhodnout, tak do toho. A zdaleka nejde jen o páteční dilema. Cyloni mají většinou vše perfektně naplánováno, ale letos to vzdáváme a necháme se unášet proudem. Za případný nekvalitní report se předem omlouváme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nya-chan Production Nya-chan Production | 5. května 2014 v 19:07 | Reagovat

Jsem zaujatý AMVčkař, takže Vlad je jasná volba.

2 Grek1 Grek1 | E-mail | 6. května 2014 v 13:50 | Reagovat

Pro mě jako "jeho největšího českého fanouška" je též Vladova přednáška povinností.

3 Miyu Miyu | Web | 18. května 2014 v 19:30 | Reagovat

Je mi ľúto, že názov prednášky: „Prečo anime a manga nesucks“ evokoval niečo takéto.  Asi som mala zvoliť iný názov – uznávam. Prednáška nemala byť (a dúfam ani nebola) o problémoch minulého tisícročia. Zamerala som sa na to v čom je anime iné od západnej tvorby a čo nám ponúka navyše. Rozhodne som neplánovala plakať nad tým ako to nikto nepozná a že je 1000000x lepšie ako hrané seriály. Aj keď mojimi jedinými problémami minulého tisícročia bolo to, že jediná iná baba o ktorej som vedela, že pozerá anime bývala na opačnom konci Slovenska a že na disketu sa nezmestilo zďaleka toľko kapitol zle naskenovanej mangy ako by som chcela :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO