Natsucon 2014 (vol. 2)

28. srpna 2014 v 8:16 | Sykysan, Daji, Moti, Ruchie |  REPORTY
Co si budeme povídat...
Subtext: Západ vs. Východ od přednášející Wandy. My máme s Motim Wandu v podstatě rádi, i když se to tak možná nezdá. Minimálně jednou do roka nám připraví přednášku, u které se výsostně bavíme, protože jde naprosto snadno vytrolovat a to jen tak někdo nezvládne. Její úvodní scénky jsou téměř legendární a proto byla Wanda vyznačena v cylonském programu tučným obtažením. A teda... zklamala. Nebyla žádná scénka!!! Prostě začala hned přednášet. Co to má jako znamenat? V té chvíli jsme pocítili mírnou nejistotu, protože to najednou vypadalo, že dostaneme seriózní přednášku o lesbických podtextech v anime a západní tvorbě. Na to jsem nebyl psychicky připraven. Bohužel pro všechny zúčastněné to byla Wandina klasická přednáška, jen bez scénky. Probíhalo to následovně. Najdi anime či mangu, kde jsou dvě dívky v jedné scéně - následně u tohoto anime či mangy vyhledej autora, který někdy v minulosti spolupracoval na anime či manze ve kterém se objevují prvky yuri nebo shoujo-ai - a tradá, je tam naprosto jasný subtext! Taky si nepomohla prohlášením, že Ikuhara Kunihiko je žena, takže jsem ji musel pochopitelně opravit (I když se mi to normálně příčí a jsem rád, když to dělají lidi až po přednášce. Ale tady to ze mě nějak samovolně vyletělo. Neovládal jsem to.). No a v téhle chvíli se úplně odepsala, když se pokoušela obhájit tvrzením, že se na ni nemůžeme zlobit, protože "zapamatovat si pohlaví je hrozně těžký". To byl asi nějakej subtext nebo nevim. Když jsem ke konci přednášky napočítal asi patnáctkrát slovní spojení "Co si budeme povídat..." se zděšením jsem pochopil, že tuhle frázi používá jako argument "Co si budeme povídat... tohle je prostě jasnej subtext." OK, dík za info. Chtěl bych ti Wando tedy touto cestou vzkázat, aby sis zjistila rozdíl mezi subtextem a servisem, možná ti to otevře dveře do nových světů. Nemá cenu se ani zmiňovat o druhé polovině přednášky, která si subtext vycucávala ze západní seriálové a filmové tvorby. I tak nám Wanda nadobro změnila celý con. Všude jsme najednou viděli subtext. Byl na stáncích, záchodcích a dokonce i v jídelně. Moti trefně podotkl, že jde určitě o nějaké yuriminátské spiknutí.

Společně s Jarníkem a Lusi pak šel vytvářet subtexty na BatsuGame a ke mě se připojila Ruchie na přednášku Oldschool lolita. Lolití přednášky jsem dlouho zanedbával, ale tohle prostě rozebírat nebudu. Slečnu přednášející totiž nejspíš upletli pavoučci z kapradin a rosy a já si nevezmu na triko její případné psychické zhroucení. Zhruba po asi pěti minutách přednášky (takže přesně jedné pětiny celé přednášky) se totiž málem rozbrečela, když si nemohla vzpomenout na nějaké slovo. Takže si neumím představit, co by jí udělal report na její přednášku.

Nebylo to ovšem tak hrozné jako Motiho zážitky z výše zmíněné Batsugame, o které se s vámi rád podělil.
Bezpochyby nejhorší program, kterého jsem se zúčastnil. Tento typ japonského pořadu jsem neznal, a tak jsem poprosil Jarníka a Lusi o vysvětlení. Zjištěného jsem se zděsil. Precizně naplánovaná zábavná soutěž, jejíž kouzlo leží v nevyhnutelném trestu. Věděl jsem, že to nemůžou zvládnout, a tak jsem doufal, že to nejhorší, čeho se dočkám, bude totální nuda. Aktivní z účastníků se snažil po chuti odhadnout příchutě chipsů, zatímco ostatní buď jen stáli, nebo se bavili mezi sebou. To bylo pro diváka natolik nezajímavé, že si mohl všimnout dvou naprosto nevyzrálých, na pubertě zaseklých "týpků/borečků/frajírků", kteří soutěži nevěnovali pozornost. V ruce drželi bambusový meč a pletenou plácačku na koberce. V jejich očích se lesklo opojení frajerstvím a svěřenou mocí, které se umocňovalo s každým promáchnutím na prázdno. A pak k tomu došlo. Čas na první trest. Křižovatka, ze které se dalo vydat třemi směry. Buď jste mohli jet rovně a pokračovat na cestě nudy. Odbočit doleva k totální katastrofě, nebo doprava na velice nevýraznou a lehce přehlédnutelnou cestu k zábavě. Frajírek to ale stočil do katastrofy stejnou rychlostí, s jakou trestaného švihl. V tu chvíli byl konec. Nikdo se nesmál. Já vystrašeně kulil oči na potrestaného, který byl zaražený, div se nerozbrečel. Já bych se rozbrečel určitě. Další tresty nebyly o nic méně traumatizující a z celé soutěže, kterou jsem neshlédl do konce, jsem se otřepával ještě několik hodin. Osobně bych požádal, aby se podobný typ soutěže na conech již neopakoval.

Fuf. Pomalu mi začínají krvácet prsty a dochází psací síla, takže vystřelím pár odstavců jen tak do prostoru.

Triangle of Comics, Kristian Hellesund. Notak děcka! Tohle byla fakt ostuda. Aby na zahraničním hostovi sedělo pět a půl lidí to je nepřípustný. Zvláště když je to host, který ví, o čem mluví a může vám opravdu něco předat. Kristian stejně jako minulý rok nezklamal a naplnil do písmene vše, co přislíbil v anotaci.

Videohry a reklama. Yuffie, já už fakt nevím jak nějak jinak popsat, že jsi skvělá přednášející. Že si vybíráš skvělý témata, máš je fantasticky zvládnuté po faktické stránce a při tom ještě zvládneš být vtipná! Takže čistě jen pro tebe - pět let rekapitulace mých reportů ná tvé přednášky v citátové formě.

"Lidi já nemám slov. Na Advíku se objevila osoba, která měla dokonale připravenou přednášku a dokonce znala obsah té přednášky...a moment, to ještě není konec!!! TA OSOBA DOKONCE TU PŘEDNÁŠKU DOKONALE ODPŘEDNÁŠELA!!! Bohyně o které píšu se jmenuje Yuffie a zasloužila by si mezi otaku velké uznání."

"Yuffie se nenechala vyvést z rovnováhy a s přehledem takovýto neuvěřitelný dav dokázala ukočírovat. Její přednáška byla (jak jinak) vtipná, informativní a svižná."

"Znovu jsem zamířili na naši jistotu jménem Yuffie. Provedla nás totiž pokémoní herní historií. Zase se budu opakovat, ale Yuffie je bohyně přednášení."

"O Homosexuálech v RPGod Yuffie už se mi ani nechce psát. Už je trapné jak ji neustále glorifikuju, ale prostě je to tak. Téma zdánlivě prvoplánove a povrchní bylo přesným opakem. Yuffie si dokázala udělat srandu jak ze sebe, tak z tématu, tak i z návštěvníků."

"Yuffie je vpodstatě schopná ustát cokoli, takže u ní nikdy neminete. "

Po Yuffie jsme se všichni cyloni, melouni a sušenka (ok, tohle zní fakt divně), přesunuli ven k parku, kde se měl konat ohňostroj. Nebyl to zrovna vrchol conu, ale bylo to hrozně milé gesto od organizátorů. Následně jsme se přesunuli do herny, zabrali pár stolů a počali klábosit. Po chvilce se k nám přidal i Wolfii s Dory a pár dalších lidí. Popravdě bych nikdy nečekal, že hodinové vyměňování zážitků ze supermarketu může být tak zábavné a inspirující. Holt když se sejde dobrá parta. Celkově bych tento moment zařadil k jedněm z těch nejlepších zážitků Natsuconu. Po drobném nedorozumění se spoji jsme se popakovali a vyrazili na zastávku Pohodlný gauč a sprcha.

NEDĚLE
Ráno před naším prvním programem jsme se ještě na chvilku stavili v herně, kde jsme našli Wolfiiho ve stejné poloze, v jaké jsme ho večer předtím opustili. To byl takový rozkošný detail, který mi hezky nastartoval den. Naším prvním programem měl být Drakarnův Monomýtus anime, ale nemám s ním jako s přednášejícím úplně nejlepší zkušenosti, takže mě zbytek party nemusel moc dlouho přemlouvat a vyrazili jsme na Smart cities aneb Shadowrun live Made in Asia od Trpaslice. Nebudu to natahovat, byla to neskutečně úžasná přednáška. Autorka sebevědomě předložila výsledky svého několikaletého studia (bez prezentace jen za pomoci pár obrázků a fotek). Dala si za úkol předat osvětu o fenoménu Smart cities (současné dlouhodobé projekty výstavby měst zaměřených na ekologii a sociální služby). Suverénně si mě získala podloženými fakty, přirozenou provázaností důležitých témat a seriózním přístupem. Vtipně srovnala budoucnost/přítomnost s vizemi populární kultury. Ale nebyla naivní a kriticky zhodnotila jak pozitiva tak negativa. Byl jsem naprosto odzbrojen. Popojedem.

Blok experimentálních vystresovaných přednášejících
Trpaslice mi svou přednáškou pěkně zvedla tlak, protože jsem okamžitě po skončení začal pochybovat o svých schopnostech jako přednášející. Na programu byl totiž Blok krátkých experimentálních přednášek. Blok, kterého jsem byl součástí. Pár minut před začátkem jsem nervózně pochodoval sem a tam ve velkém sále. Pokukoval po ostatních přednášejících a... uviděl rozklepanou Kalisto a vystresovanou Yuffie a to se mnou slušně zacloumalo. Já jsem tady začínající přednášející, to já tady mám právo na závratě z hysterické paniky! A ony mi to prostě kradou. Paradoxně tohle mě lehce uklidnilo, protože jsem se zamyslel, jak to ti naši veteráni přednášející vlastně prožívají. I po několika letech přednášení mají z diváků neuvěřitelný respekt a za to si zaslouží můj obdiv. Samotné příspěvky byly jedna perla za druhou. Kalisto mě velice potěšila výborně zvoleným tématem adopce mezi superhrdiny. Bylo to vtipné a vlastně i dost poučné, ale především naprosto neotřelé. Po ní nastoupil hintzu se svým typickým hintzákovským konceptem. Lehce zábavnou formou podaný -doplň problém- naší komunity. Jak se nezlepšovat. Takováto dloubnutí jsou potřeba a já se nemůžu ubránit pocitu, že tenhle člověk má prostě pravdu. Myslím, že reverzní psychologie na cílené úplně nezapůsobí, ale dává naději těm ostatním, kteří se zlepšovat chtějí. Je o vás zájem lidi! Ať už jste začínající cosplayer nebo střihač AMV. Pokud jste opravdu odhodlaní se zlepšovat a neskolí vás hned první negativní kritika, nemáte se čeho bát. Je tak trošku škoda, že přednáška zapadla za explozivní zářivost Krabic a záchodů ve videohrách od Yuffie. Prostě WTF téma vytěžené na 100%, naprosto suverénně odpřednášené a přitom docela poučné. Opravdu jsme se dozvěděli jakou roli zastávají krabice a záchody ve videohrách. Simulátor močení na Wii konzoli rulez. Ze svého příspěvku (Do Japonska s 1188) mám poněkud rozporuplné pocity, protože na místě se návštěvnící myslím slušně bavili, ale po přednášce mělo pár lidí docela trefné postřehy o tom, že se 1188 na podobné typy otázek vůbec neorientuje a že to nebylo moc fér. Což uznávám. Dostalo se mi dokonce vyloženě negativní "výhružky" ve stylu "Že o tomhle se teda někdo dozví!". Na druhou stranu přímo na jejich oficiálních webovkách stojí, cituji "Zodpovíme každý dotaz. Operátoři zodpoví téměř jakýkoliv dotaz a pomáhají řešit stále složitější situace a otázky." A za jejich službu jsem zaplatil docela slušnou částku (co se jejich tarifů za telefonování týče, které jsou, přiznejme si, prostě absurdní). Ale musím přiznat, že to asi nebylo úplně košer, protože tahle infolinka vyšla v horším světle než jaká nejspíš doopravdy je (číslo na Akiko, na které jsem volal přímo na přednášce bylo opravdu její!). Taky jsem mohl víc zatlačit na fakt, že přednáška měla sloužit hlavně pro pobavení, ale nesouhlasím, že byla jen o zesměšňování. Měla diváka trknout k zamyšlení, kde a jak shání informace a jakým způsobem je předává dál. Přesto svůj příspěvek považuju spíš za osobní fail, který snad budu moct někdy v budoucnu napravit.

Naštěstí nebylo moc času na depky, protože jsme mířili na Sušenku a její přednášku 25+ japonských podivností. Za tuhle přednášku moc děkuju, protože přestože nebyla vůbec špatná, tak u ní mohl člověk vypnout a zrelaxovat. Klasická výčtová ukázka všemožných podivností, které jsou Japonci schopni vyprodukovat. Obnovitelnou bublinkovou fólii prostě musím mít. Po Sušence jsme se přesunuli zpátky do hlavního sálu, kam jsme si přišli s Lusi poslechnout Vyhlášení soutěží. A ono to vyšlo. Na pódium jsme si doběhli pro třetí místo (co si budeme namlouvat, vyhrála ho hlavně má kolegyně) a Lusi si před plátnem ještě chvilku počkala, protože za sebe získala i druhé místo. Mega úspěch. Zatleskali jsme taky skvělému umístění v AMV soutěži a velice zdařilým cosplayům (Malá Miki a Lygast za mě TOP!).

Ovívajíc se svým diplomem jsem se přesunul do workshopárny, kde Ruchie pomalu ukončovala svůj workshop. O jeho průběhu vám poví sama.
Jak hodnotit svůj vlastní workshop? To asi moc nejde. Navíc report jsem sepsala už z akiconí premiéry (tady). Probíhalo to velmi podobně, přesto mě několikrát polil studený pot. Poprvé to bylo v maido kavárně, kde jsme si prohlíželi program a já jsem najednou zjistila, že z něj nejde poznat, kdy přesně můj workshop začíná a kdy končí. Ehm. Na elektronické verzi to naštěstí poznat bylo, a tak jsem se dozvěděla, že je to mezi 13. a 15. hodinou. Počkat, neměla jsem domluveno 2 a půl hodiny? Asi jsem něco přehlídla, nevadí. Ještě na conu jsem dodělávala nové materiály a návody. Dotáhla jsem sebou laptop, aktualizovala jsem prezentaci. Přišla jsem teda v neděli na 13. hodinu do místnosti a polil mě studený pot podruhé. Není tu promítačka. Co budu dělat? Co si mám vymyslet? Okej, hlavně klid. S trochou improvizace a zmatku se to zvládlo. Lavice byly napevno, takže se nedaly přestavět do příznivějšího tvaru a tak jsem měla docela dobrou rozcvičku, než jsem všechny oběhala. Když mělo všech 18 účastníků workshopu konečně rozdané materiály, vydechla jsem si a začala jsem sklízet nepořádek na stole. V tom ale přišly další slečny. Mám dojem, že také nevěděly, kdy workshop začal. No nic, dala jsem jim materiály, vybraly si návody, vysvětlila jsem co a jak. Dobře, konečně si jdu poklidit. Nebo ne? Až do půl třetí se trousili další a další lidé, kteří měli zájem o šití. Nakonec zaplnili celou třídu a myslím, že jsem trochu přetahovala a Grek musel začít o trochu později se svým bodem programu "Jak dosáhnout přijetí přednášky na Akicon". Tímto se omlouvám. Přesto všechno se workshop myslím vydařil a to především díky milým lidem, kteří se ho účastnili. Kromě dívek se tu objevili také čtyři stateční hoši a většina z nich to dotáhla až do úspěšného konce. Patří jim můj obdiv, zvlášť těm, kteří šili poprvé v životě. A celkově děkuji za příjemnou atmosféru, kterou jste vytvořili.

"Workshopu" Jak dosáhnout přijetí přednášky na Akicon se zhostil člen akiconí delegace Grek a byla to další z jeho lepších chvilek. Po absolvování této spíše přednášky by musel chybu v komunikaci ohledně přednášení udělat jen naprostý imbecil. Moc bych ocenil, kdyby se řečené objevilo třeba v psané podobě jako článek, aby bylo kam odkazovat rozhorčené nechápavce. Po skončení proběhla půl hodinka skvělého pokecu se vším možným co bylo po ruce. Na mapě, která visela na zdi, jsme objevili nový kontinent. Arian o něm pochopitelně jako jediný něco věděl. No a společně jsme se vydali na zakončení.
Zakončení proběhlo klasicky s příslibem dalšího ročníku, což byla pro mě asi nejdůležitější informace. Šokovalo mě číslo návštěvnosti, protože tisíc lidí jsem na prostorách vůbec nepocítil. Potěšili taky docela chytré připomínky návštěvníků a stejně chytré odpovědi organizátorů. Přestože nebyl dokonalý, tak Natsucon považuju za nejlépe zorganizovanou akci u nás (i když se to nemusí zdát fér oproti obřím Animefestím ambicím). Nedokážu si ani představit, co všechno by Natsucon zvládl s adekvátními prostory a moc jim přeju, aby někdy takové našly!

Takže vysvědčení:
Organizace: Výborný
Prostory: Dobrý
Programová náplň: Výborný
Celková známka: Zasraně skvělej con.

Díky moc za naprosto fantastický víkend a uvidíme se na Akiconu!

Co se jinam nevešlo

Mindblow poslední pětiletky. Lygast = Ríša Voldán!!!

Legenda o holohlavém Grekovi
Byl jednou jeden úplně normální Grek a ten se rozhodl, že si vyrazí na Natsucon. Tam ho uviděla Lusi a začala nám říkat, že by vypadal hrozně dobře, kdyby měl holou hlavu. S tím nesouhlasil chrabrý Sykysan, ale byl přehlasován. Moti podotkl, že by to klidně šlo, ale musel by změnit celou image. Třeba koženou bundu a tetování lehce vylézající na zátylku? A tak už Sykysan nikdy nevymazal z hlavy představu Greka motorkáře.

Ledmana začínám považovat za módní ikonu otaku komunity. Jeho trička jsou jednoduše geekovským potěšením.

Pri vstupe do Maido Kavárny ma k môjmu prekvapeniu neoslovila maidka, ale butler. Zrýchleným krokom som prebehol ku stolíku so Cylonmi, cestou rozmýšľajúc, či ma butler odhadol na gaya alebo je iba niečo zle. Ako som sa neskôr dozvedel z Wandinej prednášky, bol to jednoznačný subtext. Pri stole sa usadili najvačšie hviezdy na cone - Grek1, Hintzu, Manta, Arian. Bolo mi cťou sedieť v takejto spoločnosti. :) Maidky boli veľmi pekné, vyzerali ako maidky, až na to, že sa nesprávali ako maidky. Občerstvenie bolo super, aj keď som dúfal že dostanem japonské palacinky miesto klasických.

Jak jsem se vyjádřil už na facebooku. Plakát měl Natsucon letos fakt epicky trapnej. Slyšel jsem dokonce i názor, že to byl jakože troling na plakát Adviku, čímž si nejsem úplně jistý.

Poprvé, co jsem si na conu nezakoupil nějakou japonskou pochutinu. Bylo dost zážitků ke trávení.

Veľmi veľké ďakujem patrí Akiko za jej ochotu a pomoc, bolo to od nej veľmi milé.

Jídelna byl velice dobrý nápad, jen by to chtělo asi trošku líp pracovat s olejem. Ten smrad se chvilkama nedal vydržet.

Školní prostory vyvolaly mnoho vzpomínek.

Záchodový zážitek. Šel jsem vykonat potřebu a zavřel jsem se v kabince. Najednou slyším dívčí hlas a zděsím se, že jsem na špatném místě. Vzpomenu si ale na šedesát osm nápisů "mimo provoz" zakrývající každý pisoár kolem kterého jsem prošel, což mi nakonec ale nijak nepomohlo v mém zmatení. Dívka říká "A ty máš jako nějáký nemoce?" a ozve se chlapecký hlas "Ne, takhle to prostě vypadá." V tomto momentě jsem se už sebral a odešel.

O úpadku AMV tvorby v čechách (Motiho pohled)
Wolfiiho úvod dal velice komplexní představu o problematice. Pokaždé, když mě během jeho výkladu napadla nějaká oblast nebo úhel pohledu, do minuty ho zmínil a zakomponoval do celkové představy. Následná diskuze musela být ke konci utnuta nedostatkem času, ale i tak věřím, že výsledek byl přínosný pro všechny zúčastněné.

Byl jsem formálně představen Sušence, což ve zkratce znamená, že se mi do života dostal Hard Gay a tuny nelegální literatury o Harrym Potterovi. Občas jsme zapluli my k ní a občas ona k nám a byla skvělou společnicí ve volných chvílích.

Vlastním drzýho Dódžina puncovaný výtisk č. 2! (Díky Lusi za to, že mi oběhla podpisy)

A i když se to netýká Natsuconu, tak musím zmínit, že se mi moc líbila výstava Japonismus v českém umění, trvá do 7. září v Národní galerii, takže kdo jste z Prahy a zajímáte se o výtvarné umění, tak máte ještě pár dní na návštěvu.

Naprosto boží byla možnost si vyzkoušet v herně Oculus Rift. Tahle věc se člověku jen tak do ruky nedostane, takže velké díky!

V nedeľu sme dorazili na con o hodinu neskôr ako som si myslel. Preto som zamieril do sály Nara, kde som očakával prednášku o Metal Gear Solid. Namiesto toho som sa ocitol na prednáške Monomýtus anime. Po tom, čo som si pamatal z anotácie, mi téma prišla natoľko neuchopiteľná a prúseroidná, že som aj napriek neprítomnosti nikoho ďaľšieho zo Cylonov zbabelo utiekol tesne po začiatku. V sále som videl Greka1, tak ak si bude toto čítať, tak by ma zaujímal jeho názor na túto prednášku, ďakujem.

Pro některé vysvětlení slova "kánoši". To je kánon, ale jenom kámoši!

Větší verze v novém okně (kreslila Ruchie)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Grek1 Grek1 | E-mail | 28. srpna 2014 v 10:40 | Reagovat

Za ten obrázek na konec Ruchii děkuji, teď už nám to nikdo neodpáře. Alespoň, že OTP bylo použito jen na "prokázaných" místech

Jelikož zpětnou vazbu na přednášku o kočkách již Syky obdržel, zacílím teď na jeho krátkometrážní výstup s 1188. Podle mě slušné a nikoliv "levné" téma, které bylo i zajímavě podáno. Navíc pro mě osobně to byla přednáška o nečekaných kvalitách této infolinky. Protože česká firma pracující ve službách, jejíž operátorky po nestandardním dotazu sice neodpoví správně, ale pak kontaktují tazatele znovu SMSkou s validní informací, je pro mě příjemným překvapením. Takže bych to považoval spíše za pozitivní nikoliv negativní reklamu pro 1188.

Netřeba omluv, Ruchie, jsem rád, že se tvůj workshop, i přes nečekané komplikace, povedl. A jsem i rád, že se mi na tom mém nesešla jen organizační složka Aki, Natsu a AF, ale dorazili i další lidé, které snad způsob výběru přednášek zajímá.

Drakarnův monomýtus byla po faktické stránce velmi slušná záležitost. Solidním přednesem rozebral terminologii i zdroje, ze kterých čerpal, samotný cyklus hrdiny a také uvedl srozumitelnou formou. Jisté své výhrady jsem pak Drakarnovi sdělil ohledně výkladu některých částí ukázkových příběhů, ale to je spíše na delší debatu. Navíc oceňuji i uvedení kritiky konceptu monomýtu. Pokud je z téhle přednášky záznam vřele ji doporučuji k shlédnutí.

Pokud chceš Syky, zkusíme do Aki sestavit zařízení pracující s elktrošoky a studenou vodou, které ti od většiny nežádoucích představ pomůže.

Můžete mi prosím Vaše hodnocení přednášky Oldschool lolita zaslat do pošty? Abych si udržoval přehled o přednášejících za účelem "lovu hlav pro Aki"

K mé přednášce bych se ještě zeptal, jak to bylo se srozumitelností (výslovnost i objasnění pojmů). Jel jsem rychleji, než bývá mým zvykem.

Stejně tak mohu slíbit zvukové ukázky v přednášce, kterou začínám plánovat po některých reakcích na tuto, která se bude týkat legendárních "hlarců".

Ano, pokec v maidu byl nečekaně kladným výsledkem Danem vyvolaného zmatení.

Asian expressu také držím palce a otvírám peněženku. Snad se tohle periodikum chytne.

Vaše Libre office sága duo jsem nechytl, ale v záznamech to napravím.

Z Wolfiiho hořekování mám také rozporuplné dojmy, ale zaznělo na něm několik nápadů, které by snad šli uvést v život.

Díky za ryby, report a tak vůbec

2 Wolfii Wolfii | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 11:26 | Reagovat

AMV Peklo skvělé, díky za klipy :)

DrPenguin nezklamal (a to to prý trochu odflákl) a Arisu je prostě lepší a lepší~

S titulky a logy se omlouváme, ale... kdyby bylo na výběr, jdou ven první. Do příštího léta je v plánu úprava pravidel, kde zmíníme, že se tak stane jen pokud budeme mít dost příspěvků.

Sykyho přednáška fajn, mírné nepřesnosti a zpočátku Syky úplně mimo (ha, všiml jsem si!), ale pěkně to odsýpalo a mělo to šmrnc, ke konci už to bylo prostě fajn. Nepřesnosti vytknul hlavně Grek, takže už bych se v tom nepatlal~

WooWoo je prostě skvělý, nechám si tam na Aki asi předělat všechny ty placky, který už mi odešly, co jsem si je nechal dělat u Dana.

Úpadek tvorby AMV... no, jednak jsem nebyl zrovna ve formě (taky devět ráno, hahahahahaaaaa... ha). Ale některé nápady byly dobré. Problém je v tom, že to je složité téma, byl jsem poněkud zklamán, že v okamžiku, kdy jsme dostali k debatě další hodinu všichni prchli, leč co se dá dělat... budu vás otravovat na dalších conech~ :<

Grek skvělý, ale to si nechám na vlastní report ^^

Subtext subtextu je subtext subtextu~

Když spím, tak spím. Mám pocit, že mne někdo fotil. Každopádně nejvíc nepříjemná paradoxně nebyla pozice, ale ranní zima. Jsem rád, že aspoň někoho tohle po ránu nastartovalo! :>

Moti: Batsugame staví na tom, že to je celkem dost propracovaná věc (scénáristicky) a 99% trestaných jsou šašci, kteří se předvádí ať jsou trestáni jakkoliv (obvykle to není ani tak přehnaný, ale oni to přehání s reakcemi). S dobrovolníky to moc fungovat nebude, stejně tak jsem pochopil, že tresty byly jaksi... ne moc promyšlené. Každopádně jsem rád, že jsem nešel... :<

Moc mne teď mrzí, že jsem neviděl krátké přednášky, očividně zlatý hřeb conu. Btw, na Sykyho část jsem slyšel jen samou chválu, že to krásně završila a byla ne-li nejlepší, pak jedna z lepších, takže se reakcí publika nebát.

Arian ví vše, znovu potvrzeno.

Kdybyste sledovali AMV stránky, pak víte, že Lygast = Ríša Voldán už dávno.

Grek v cosplayi holohlavého motorkáře na Aki? Hmmmm... :>

Trapný plakát určitě potěší Eldu (byl od ní, ne?) Každopádně, absence výzdoby byla smutná, to ano...

Jídelna měla správné aroma!

Chci se uraženě zeptat jaktože nemám k Arianovi aspoň subtext... vždyť to se po několika letech Novinek v anime na Aki úplně nabízí!

Díky moc za report, skvělý, dlouhý a vymazlený! ^^

3 Ruchie Ruchie | 28. srpna 2014 v 11:50 | Reagovat

Proboha, my zapomneli na subtext Arian - Wolfii... jak se to mohlo stat, vzdyt vase Novinky v anime pravidelne navstevujeme - tak tohle me fakt mrzi a myslim, ze to mohu po dohode se Sykym jeste napravit. :D

Greku, tvoje prednaska o seiyuu byla, co se rychlosti prednesu tyce, naprosto srozumitelna a v poradku. Diky tomu jsme vlastne asi dostali vice informaci nez obvykle, coz ja osobne velmi ocenuji. Ackoliv se v danem tematu nevyznam natolik, abych mohla posoudit jeho faktickou spravnost, tak predpokladam, ze jsi si udelal dostatecnou pripravu a necekala bych u tebe nejake zavadejici informace.
A kdyby se ti nekdy prejedlo byt skvelym prednasejicim, tak to muzes zkusit jako herec kabuki, stylizovany smich ti sel velmi dobre.
Co se Oldschool lolity tyce, myslim, ze muzeme dat se Sykym dohromady kratke zhodnoceni, snad nebude proti. :)

4 Sykysan Sykysan | 28. srpna 2014 v 12:09 | Reagovat

Grek:
Přednes byl špičkový. Uchovat prosím! Nemyslím si, že by byl nějak neúnosně překotný nebo rychlý. Vůbec nic takového jsem nepocítil.

A jsem velice natěšen na tvou doplňující přednášku o seiyuu. Pevně doufám, že to bude už na Aki!

Oldschool lolita - Domluvím se s Ruchií a pošleme ti krátké zhodnocení na mail.

Wolfii:
Pokud Ruchie svolí, můžeme po každém conu vydat aktualizovanou verzi vztahového propletence. Jen to bude hodně složité, protože... jelikož jsi Grekův syn a Grek má s Arianem kánon, ale ty jsi Arianův partner v přednášení... ehm... je to složité.

5 Ruchie Ruchie | 28. srpna 2014 v 12:15 | Reagovat

Jo, Syky ma pravdu, ty vztahy jsou nejak komplikovane... A pokud bude co pridavat, tak muzeme klidne pravidelne aktualizovat, nemam nic proti.

6 Grek1 Grek1 | E-mail | 29. srpna 2014 v 12:26 | Reagovat

Ruchie: Výborně. Já si říkal, že otaku scéna potřebuje nějakou obdobu "Velmi křehkých vztahů". Diagramem to možná bude začínat, ale končit budeme plnohodnotným bulvárem, běžící mangou, doujiny a několika sériemi anime.

7 Drakarn Drakarn | E-mail | 29. srpna 2014 v 20:41 | Reagovat

Syky: upřímně mne i trošku zamrzelo, že ty ani nikdo z vaší Cyclon skupiny se na Monomýtus nedostavil. Přiznám se, že jsem se i těšil na feedback a možnost ti tak trochu vyvrátit tvé názory. Bohužel nevím o tom, že by záznam přednášky existoval, ale pokud na nějaký narazím rád se o něj podělím. Pokud na záznam narazíte dejte mi prosím vědět.

Nyní trošku off topic: Velmi rád bych si vyslechl co ti na mých přednáškách nejvíce vadilo a kde na sobě mám zapracovat, ale to je spíše na to se někde sejít a normálně pokecat.

Jinak děkuji za další, velmi obsáhlý a konstruktivně napsaný report.

8 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 21:43 | Reagovat

Sice dlouhý, ale informačně bohatý a zábavně napsaný report. :)
Přiznávám, že krátká přednáška o 1188 se mi moc nelíbila, ale je to dané hlavně tím, že mi nesedlo téma a nepochopila jsem její poslání, dokud jsi ho sem nenapsal. Co jsem četla ostatní reporty, tak hodně lidem se to líbilo a asi bude chyba na mém přijímači. :D
Mrzí mě, že jsem nešla na přednášku o kočkách. Co jsem slyšela, tak si ji lidé chválili a myslím si, že by mi tématem sedla víc. Pokusím se někdy zajít na nějakou tvojí přednášku, ať nezůstanu jen u té krátké a netradiční. :)
Jinak co ti nesedí na Drakarnově přednášení? Šla jsem na jeho přednášku poprvé (byla jsem na "Po stopách minulosti") a příjemně mě překvapil.

9 Kirachan Kirachan | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 21:48 | Reagovat

Heh, než sepíšu komentář, tak tu ten samý dotaz hodí i sám Drakarn. :D

10 Elda Elda | Web | 29. srpna 2014 v 22:00 | Reagovat

Wolfii: Nope, plakát jsem nedělala já, kdyby sis přečetl můj report, tak bys to věděl. :)

Jinak co se týče experimentální přednášky od Sykyho, třeba mne velice příjemně překvapil.

A pokud byste měli nějaký feedback na obálku Dódžina, ráda ho obdržím.

11 Drakarn Drakarn | E-mail | 29. srpna 2014 v 22:12 | Reagovat

[8]:Kirachan: Přiznám se bez mučení, že minimálně jedna moje přednáška na které Syky byl byla podle mne špatná (pro Sykyho teď mám na mysli tu o titulcích) ale s jinými jsem byl ne sice spokojen (to asi nebudu nikdy), ale minimálně jsem je nehodnotil extrémně špatně a právě na ty by mne zajímal Sykysanův feedback.

12 Wanda Wanda | E-mail | 13. září 2014 v 23:49 | Reagovat

Mrzí mě, že se vám moje přednáška nelíbila, každopádně rozhodně si uvědomuju rozdíl mezi subtextem a fanservisem a všechno, o čem jsem mluvila, subtext mělo (nikdy nemluvim o něčem, co jsem neviděla, nebo nečetla - je to taková moje malá zásada, zároveň si hledam i názory ostatních fanoušků a samotnejch autorů, takže to nefunguje tak - Wanda si řekla, je tam subtext, tak tomu budeme všichni tupě věřit). Přesně kvůli fanservisu jsem nezmiňovala kupříkladu Queen's Blade a jemu podobné tituly. Spletení si pohlaví autora byl fail, ale byla to prostě nervozita - o autorovi jsem si informace poctivě vyhledávala, přestože se netajim tim, že jinou než yuri tématiku prakticky nesleduju (s občasnou výjimkou yaoi a sci-fi). Pro příště bych ocenila, abyste svoje připomínky psali i mě (ne nevadí mně kritika na blogu, ale blbě se to dodatečně hledá). A scénky už nebudou - letos měla bejt poslední, ale z technickejch důvodů nevyšla a na další se už nechystam - takže pokud vážně chodíte na moje přednášky jen kvůli tomu, tak už asi fakt bohužel neni na co, nemá cenu vám lhát. :D Na scénky jsem stará a už se na ně fakt necítim.

13 Wanda Wanda | E-mail | 14. září 2014 v 0:34 | Reagovat

Sakra, tady nefunguje edit a člověk si ani nemůže opravit překlepy, typu mě a mně. :D Ještě bych ráda upřesnila svojí větu - že sleduju výhradně yuri - myslela jsem čistě, co se týče japonský tvorby, jinak mě samozřejmě zajímá i jiná tématika (nejsem yuri freak, co nedělá nic jinýho, než pláče u Strawberry Panic - kterej vlastně popravdě ani moc nemusim s výjimkou novely :D) - kupříkladu miluju Star Trek a třeba informace o Seven of Nine a Janeway jsem dolovala několik hodin - bohužel přesto, že bylo přímo v názvu přednášky, že se v něm objeví i západní subtext, následně si spousta lidí stěžovala, že se tam vážně objevil - ale s tim už bohužel vážně nic neudělam. :D A ještě dodatek k větě: "Co si budeme povídat" - vždycky mam nějakou oblíbenou větu, kterou opakuju, když jsem nervózní - je to hnusnej zlozvyk a já to vim. To je ode mě všechno. Díky za názor - lepší negativní názor, než žádnej názor.

14 Jarnik Jarnik | 15. září 2014 v 21:02 | Reagovat

ad Legenda o holohlavem Grekovi:

Dovolil jsem si udelat testovaci design Greka v motorkarskem outfitu, spolecne s jeho kolegy z Anime Cirkusu:

http://www.jarnik.com/pub/anime_cirkus.jpg

15 Sykysan Sykysan | 16. září 2014 v 10:13 | Reagovat

TYS TO ÚPLNĚ ZABIL!!!! :-D :-D :-D

16 MazuelDah MazuelDah | E-mail | 15. dubna 2018 v 10:54 | Reagovat

viagra 5mg cost forum software
http://viagrawithoutdoctorshop.com - viagra without prescription
  daily viagra generic
<a href="http://viagrawithoutdoctorshop.com">viagra without doctor prescription
</a> - generic viagra
viagra 20 mg 12 past who is online

17 Zominicfrime Zominicfrime | E-mail | Web | 20. listopadu 2018 v 2:26 | Reagovat

being viagra
http://glviagragtr.com - cheap viagra
  using viagra
<a href="http://glviagragtr.com">viagra generic
</a> - canadian pharmacy viagra professional you cannot reply to topics in this forum
order viagra online canada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO