Sezóna 2015 - ZIMA vol. II

12. ledna 2015 v 21:07 | Sykysan |  ANIME
Ansatsu Kyoushitsu
Na character design si budu muset asi chvilku zvykat, protože tlusté outliny mi pripomínají Shingeki no Kyojin a to dokáže dojem shodit docela slušně. Ansatsu rozhodně vyhrává první místo v soutěži o nejlepší expozici charakterů a dějové premisy. Zápletka stojící na třídě žáků, která má za úkol zavraždit svého učitele, nabízí velký prostor pro povedené gagy a autoři (pravděpodobně neuhýbající od mangy) tuhle šanci využívají perfektně. Není to tak, že byste se celou epizodu popadali za břicho, ale vtípek se trefí přesně do momentu, kdy to nečekáte, protože tak prostě musí žáci postupovat, pokud chtějí uspět. Nečekaně ze zálohy. Příjemným překvapením bylo zjištění, že skrze hlavního (lidského) hrdinu funguje i trocha toho dramatu. To bych od podobného typu anime nečekal. Zatím nejsem stoprocentně přesvědčen, ale nějaký čas tomuhle kousku ještě určitě věnuju.

Koufuku Graffiti
Já vám nevim, lidi. Poslouchat, jak dvacet minut někdo mluví o jídle a vy se přitom o jídle vůbec nic nedozvíte mi příjde trošku jako ztráta času. Přitom anime jako celek nemůžu zdaleka odepsat. Pro žánr je animace naprosto dostačující, character design je kresebně moc hezký a po vizuální stránce jdou vytknout maximálně plochá, suše geometrická pozadí (jsou hezká, ale do settingu bohužel nezapadají a chvilkami to jen působí, že byl někdo líný přemýšlet nad perspektivou). Pokud jste fanoušci japonského jídla a požitkářsky dvojsmyslných záběrů na jezení, tak je tahle série pro vás. :-D Ostatní si můžete dát třeba Yakitate Japan.

Death Parade
Jeden z těch lépe animovaných kousků v této sezóně. Krom animace ale můžeme konečně ocenit i nějaký zajímavý děj. Přiznám se, že mi japonská pseudopsychologie leze dost na nervy. Death Parade mě však jednoduchou premisou a výborně zrežírovaným scénářem mile překvapilo. Je sympatické, že se za každou cenu nesnaží být intelektuálně hluboký, ale jen jednoduše prozkoumává lidské pohnutky. Vhodí postavy na hrací pole a pak už jen sledujeme logické vyústění. Když mezi sebou postavy začnou intrikovat a na povrch vyplavou pohřbené křivdy, tak to musí pošimrat každého poctivého cynika. Je to jednoduchá, ale nekompromisní tenisová výměna s cílem, co nejvíc ublížit (spojeno s výbornou animací hereckých výkonů). Spokojenost.
(key animace Yoshimichi Kameda)

Unlimited Fafnir
SERIOUSLY??? Diomedea se prokopala na nové dno.

The Rolling Girls
Tak tu máme nejspíš anime sezóny. Dějová premisa v podstatě umožňuje režisérovi, scénáristům a animátorům téměř cokoliv, takže můžeme být maximálně překvapeni. Pozornost si zaslouží hlavně vizuální zpracování. Barevná paleta a práce s ní je naprosto nepřekonatelná a neskutečně konzistentní skrz celou epizodu. Světlo je výrazné a dynamické, ale přitom nijak nevytrhává. A není to žádné překvapení, když si uvědomíme, že art director pro Rolling Girls je Seiki Tamura (největší hity od KyoAni). Kotomi Deai je docela znát na režisérské sesli. A to je jen dobře, protože jeho důraz na animaci se vyplácí. Nejvíc se člověku nejspíš vybaví Michiko to Hatchin (Seiki Tamura included!). Animace se dá s naprostým klidem srovnat s vyhlášenými studii jako Gainax nebo Trigger. A když jsme u Triggeru, tak se sluší zmínit Kill la Kill, kterému je Rolling Girls velice podobné jak animačně, tak celkovým settingem. Nemám, co bych vytknul a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Yoru no Yatterman
Po nepovedeném remaku z roku 2008 tu máme další pokus o oživení Yattermana z osmdesátých let. A musím říct, že je to docela povedený pokus. Barvy jsou někdy možná až moc vyšisované (skoro monochromatické), ale zatím to přijímám jako vhodné navození do nálady. Animačně na velice vysoké úrovni. Vypiplané Rolling Girls sice nepřekoná, ale docela slušně jim sekunduje. Opravdová animační pošušňáníčka totiž občas vystřídá slabší chvilka, ale celkovému dojmu to neubírá. Co se příběhu týče, ten nejspíše prověří až čas. Osobně jsem se bavil, ale za drápeček mě to úplně nechytlo. Co bych jako tvůrce kompletně přehodnotil, je dabing. U mužských seyiuu jsou hlasy nevýrazné a naopak u dámských se zbytečně moc stylizuje a pitvoří. Měl jsem docela problém se kvůli tomu s postavami ztotožnit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SEO